Skocz do zawartości

SELLO 1.38.1 i Synchronizator 2.0 - PROBLEM

Polecane posty

Dzień dobry

Wczoraj wykonałem aktualizację z wersji 1.37.1 do wersji 1.38.1

Uruchomiłem synchronizator 2.0

Okazało się że sello namieszało w konfiguracji

Mam problem z parametrem ustawienia -> zew. system sprzedaży -> dokumenty -> domyslny typ dokumentu

sello zmieniło sobie ten parametr na ZK z rezerwacją i wysłało do subiekta kilka tysięcy zamówień z ostatnich kilku lat

Mam teraz w subiekcie kilka tysięcy ZK z rezerwacją których nie mogę usunąć zbiorczo tylko każdy po kolei klikać i usuwać muszę

Czy jest na to jakiś sposób aby usunąć te zamówienia bez zbędnej straty czasu ?

PS. inne ustawienia też się pozmieniały i jeszcze pewnie wyjdzie w praniu co nie działa

Link to postu
10 godzin temu, Rafał Chodera napisał:

Dzień dobry

Wczoraj wykonałem aktualizację z wersji 1.37.1 do wersji 1.38.1

Uruchomiłem synchronizator 2.0

Okazało się że sello namieszało w konfiguracji

Mam problem z parametrem ustawienia -> zew. system sprzedaży -> dokumenty -> domyslny typ dokumentu

sello zmieniło sobie ten parametr na ZK z rezerwacją i wysłało do subiekta kilka tysięcy zamówień z ostatnich kilku lat

Mam teraz w subiekcie kilka tysięcy ZK z rezerwacją których nie mogę usunąć zbiorczo tylko każdy po kolei klikać i usuwać muszę

Czy jest na to jakiś sposób aby usunąć te zamówienia bez zbędnej straty czasu ?

PS. inne ustawienia też się pozmieniały i jeszcze pewnie wyjdzie w praniu co nie działa

Zanim zaktualizowałem Sello do wersji 1.38.1 przez cały czas pracowaliśmy na 1.36 - dosłownie bezawaryjnie, wszystko działało bez zastrzeżeń. Dobrych kilka miesięcy nie miałem nawet potrzeby zaglądać na forum. Zaktualizowałem niedawno do 1.38.1 (Sello wysłało maile z ponagleniem o płatności do transakcji nawet zeszłorocznych i trzeba było klientom tłumaczyć, że to błąd systemu), ale świadomie nie uruchamiam jeszcze synchronizatora 2.0, po prostu się boję - jakkolwiek dziwnie to brzmi - że pomimo tego, że nowy synchronizator usprawnia pracę, to stracimy flow, bo będzie trzeba reagować na zamieszanie z ustawieniami i innymi niedogodnościami wynikającymi z przesiadki. Oczywiście, szacun dla ST, bo to z pewnością ogrom pracy, ale może poczekać na 3.0? 😄

Link to postu
W dniu 10.06.2021 o 11:16, Rafał Chodera napisał:

Mam problem z parametrem ustawienia -> zew. system sprzedaży -> dokumenty -> domyslny typ dokumentu

sello zmieniło sobie ten parametr na ZK z rezerwacją i wysłało do subiekta kilka tysięcy zamówień z ostatnich kilku lat

Zbadamy problem. Część ustawień mogła się zresetować i należy je ponownie ustawić. Nie wiem czy dotyczy to też tego konkretnego parametru.

Co do możliwości usunięcia ZK to rozeznam temat - bo Subiekta nie znam tak jak Sello.

Na pewno można spróbować przywrócić bazę z backupu jeśli taki został wykonany przed uruchomieniem nowej wersji synchronizatora.

 

Link to postu

Ten parametr nie mógł zostać zmieniony w istniejących już transakcjach - to jest ustawienie tylko dla transakcji nowych, więc tak musiał być ustawiony już wcześniej. Być może była włączona również opcja Nie twórz dokumentu automatycznie, która takich ZK nie tworzyła wcześniej. Natomiast w związku z

 

Funkcja ta nieco zmieniła swoje działanie i nie uwzględnia w nowych synchronizatorze tego, że synchronizacja uruchomiona jest z poziomu menu wyślij/odbierz. Zmienimy jej nazwę i działanie, tak aby przywrócić jej sposób działania do tego jak było w starym synchronizatorze.

 

Zastanawiający jest też fakt, że te ZK zostały wystawione - co by oznaczało, że do tych transakcji nie było dokumentów końcowych utworzonych? Jeśli by były to ZK nie powinien się utworzyć, bo na to nie pozwoli Subiekt.

 

Z poziomu Sello można anulować te starsze transakcje zmianami zbiorczymy - wtedy będzie pojawiać się pytanie czy usunąć dokumenty w Subiekcie. W parametrach transakcji musi być zaznaczona opcja, aby usuwać dokumenty przy anulowaniu oraz aby usuwał bez pytania.

Ważne, aby wyselekcjonować i anulować tylko te transakcje z nadmiarowymi ZK, bo inaczej usunąć się też dokumenty końcowe dla tych transakcji niepoprawnie zaznaczonych do anulowania.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...