Skocz do zawartości

poz 37 w jpk

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Pani z US nakazała wypełnić poz. 37 w JPK w związku z wykazaniem odliczenia za zakup kasy fiskalnej. Oczywiście sama faktura potwierdzająca zakup kasy fisk. jest w JPK ale ona każe mi wpisać ten zwrot 700 zł w JPK i nie chce dokonać zwrotu VAT dopóki nie wyślę korekty. Jednak nie wiem gdzie to wpisać.

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź. Jednak to nie o to chodzi.

 

Ja w deklaracji wpisałam oczywiście jak na obrazku, jednak Pani z US chce żeby ta kwota była w ewidencji w poz. 37 JPK.   Cytuję: " Twierdzi, że z innymi nie ma problemu, i jej to wpisują w JPK,  poza tym w internecie jest instrukcja, że ten odpis w poz. 37 JPK (....) "    Jednak nie umiała mi wskazać, gdzie w Rewizorze GT mam kliknąć ;)

Link to postu

Przeczytałem ten wątek i doszedłem do wniosku, że piszecie tutaj Państwo i dwóch różnych rzeczach. Spróbuję trochę uporządkować:

1. Jeśli podatnik po zakupie kasy fiskalnej ma prawo do skorzystania z ulgi 700 zł, to tą ulgę należy wpisać tylko w części deklaracyjnej JPK_V7. Analogicznie, dawniej, gdy osobno składało się JPK_VAT i deklarację, to tej ulgi w ogóle nie wykazywało się w JPK_VAT. "Pani z US" z postu otwierającego ten wątek oczywiście nie ma racji.

2. Jeśli z jakichkolwiek powodów podatnik musi zwrócić otrzymaną ulgę, to to zdarzenie rejestrujemy w ewidencji VAT sprzedaży z transakcją ZZKR i dzięki temu powstanie odpowiedni zapis zarówno w części ewidencyjnej oraz deklaracyjnej JPK_V7. Analogicznie, dawniej powstałby zapis w JPK_VAT i deklaracji VAT-7.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...