Skocz do zawartości

Sello podwójnie wpisani klienci

Polecane posty

Zaczyna się dzień i mam 3 klientów podwójnie wpisanych. W ciągu dnia będą kolejni. Dezorganizuje mi to automatyczną pracę. Tej dezorganizacji nie widzę końca bo to kilka lat śmietnika tworzonego przez sello. Ręce i nogi mi opadają bo muszę  na koncie administratora odchaczać kontrole nip i usuwać nip z podójnych klientów i po wykonanych operacjach przywrócić kontrole nip. Sytuacja trwa już sporo czasu i wydaje się bezcelowa gdyż jest za dużo podwójnych wpisów   Jak z tego wybrnąć raz na zawsze  ?

  • Lubię to 1
Link to postu
  • Bartosz Rosa zmienił tytuł na Sello podwójnie wpisani klienci

No to trzeba albo w lewo albo w prawo. Nie da się nie zrobić nic i mieć porządek. Co możemy zrobić to ewentualnie pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem ułatwiającym obsługę takich przypadków albo zaimplementować jakieś dodatkowe rozwiązanie, które będzie takie sytuacje rozwiązywać samo według ustalonego algorytmu.

  • Lubię to 1
Link to postu

Nie chodzi o to zeby nie robić nic tylko rozwiązanie typu nie ucinaj reki w nadgarstku bo jak się podpiszesz tylko utnij se po łokieć trochę nic nie wnosi Na ten moment dość uciążliwa sprawa. Nie wyobrażam sobie pracy we wrześniu kiedy będę miał sezon. Pracy bez kontroli nip w zasadzie też. Czy da się wymusić żeby sello tworzyło czy subiekt żeby tworzył dokumenty do pierwszego lepszego z takim nipem ? Albo jakaś funkcja usunięcia wszystkich nipów ? Nie mogę z tego wybrnąć parę zamówien na krzyż w tym okresie a roboty trochę jest bo to administrator musi odchaczyć kontrole nip pokasować nipy i znów przywrócić kontrole nip. To kasowanie z mojej strony to też jakaś głupota, bo szybciej chyba założyć nową czysta bazę ale nie znam mądrzejszego sposobu. Bartku po za anulacją kontroli nip kontynuującą śmieciowanie bazy co mogę zrobić ? Potem i tak ktoś musi robić korekty do faktur bez nip i to fiskalizować Robi ktoś jakieś skrypty na bazie żeby nie było duplikatów ?

Link to postu
W dniu 21.06.2021 o 14:41, Robert Mazurek napisał:

Czy da się wymusić żeby sello tworzyło czy subiekt żeby tworzył dokumenty do pierwszego lepszego z takim nipem ?

Tak, w parametrach systemu sprzedaży wyłączyć funkcję Blokuj wystawianie dokumentu, gdy znaleziono powielony NIP na zakładce DOKUMENTY.

Wtedy Sello wybierze pierwszego lepszego kontrahenta z tym NIPem i będzie próbowało na niego wystawić dokument.

 

Natomiast dalej piłeczka jest już po stronie Subiekta. Jeśli w nim jest włączona blokada zapisywania kontrahentów z powielonym NIPem to Sello nic na to nie poradzi. Edycja takiego kontrahenta z poziomu Subiekta również się nie powiedzie. Natomiast możemy dodać opcję automatycznego potwierdzania chęci edytowania/zapisania takiego kontrahenta jeśli w Subiekcie będzie włączona kontrola NIPu.

 

Skrypty do usuwania NIPów w Subiekcie to raczej jakiś subiektowiec musiałby napisać. Nie znam Subiekta na tyle aby wiedzieć jakie to może mieć konsekwencje.

 

Link to postu
22 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

 

Natomiast dalej piłeczka jest już po stronie Subiekta. Jeśli w nim jest włączona blokada zapisywania kontrahentów z powielonym NIPem to Sello nic na to nie poradzi. Edycja takiego kontrahenta z poziomu Subiekta również się nie powiedzie. Natomiast możemy dodać opcję automatycznego potwierdzania chęci edytowania/zapisania takiego kontrahenta jeśli w Subiekcie będzie włączona kontrola NIPu.

o coś takiego mi chodziło, dziękują. A jak dodać tą funkcję bo w subiekcie jej  nie ma

 

 

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu

W 1.39 dodaliśmy taką możliwość ale do Subiekta GT, ponieważ tam były potrzebne dodatkowe zmiany w kodzie aby móc zaakceptować automatycznie ostrzeżenie o kontroli. Natomiast w nexo przy ustawionej kontroli w Subiekcie i wyłączonej blokadzie po stronie Sello powinno dać się utworzyć dokumenty - Sello weźmie wtedy najlepiej dopasowanego kontrahenta.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...