Skocz do zawartości

Blokada Okresu

Polecane posty

hmmm ok a czy nie planujecie dodania takiej funkcji, chodzi dokładnie o zamówienia od klientów które akurat w moim przedsiębiorstwie trwają czasem nawet pół roku i zmieniają się i kwoty oraz zawartość, a po wprowadzeniu blokady przez księgowość (FV WZ itp. czyli dokumentów magazynowych co jest OK) nie ma możliwości edytowania zamówienia od klienta co moim zdaniem jest wadą programu, gdyż zamówienie jest całkowicie realizowane FV końcową, brak edycji zamówienia od klienta zaprzecza całemu sensowi samego "zamówienia od klienta"😉

Link to postu

🤔 rany nawet nie wiem co pan napisał, generalnie podejrzewam że rozwiązanie pana wiąże się z dodatkową pracą, postaram się opisać mój problem w skrócie 

jesteśmy firmą handlowo usługową handlującą pokryciami dachowymi (podejrzewam że takich firm mających subiekta jest sporo) nasza praca opiera się głównie na na zamówieniach od klienta, po zmianie przepisów odnośnie VAT zmieniło się wiele rzeczy związanych z ogólnym ruchem towarów i wydaniami zewnętrznymi co przyniosło potrzebę blokowania dokumentów magazynowych i to jest ok, jak wyżej pisałem sprzedaż czasami trwa nawet i do pół roku i mam na myśli klienta indywidualnego czyli zwykłego kowalskiego który chce mieć to wszystko na jednym papierze,  a przez te pół roku dobiera, oddaje itp. podejrzewam że firmy w jakiś sposób "kombinują" lub się zastanawiają co wykombinować, z ogólną papierologią z wiązaną z takim niby "prostym" zamówieniem, moim skromnym zdaniem dodanie funkcji dla administratora wyboru jakie dokumenty ma objąć blokada okresowa ułatwiłoby pracę księgowych oraz przede wszystkim handlowcom którzy tego kowalskiego muszą obsłużyć

a podejrzewam że dla osoby która subiekta tworzy nie byłby to duży problem do dania takiej funkcji w formie aktualizacji   

Link to postu
39 minut temu, Beata Skowron napisał:

nawet nie wiem co pan napisał, generalnie podejrzewam że rozwiązanie pana wiąże się z dodatkową pracą

Tak, ale to praca już wykonana przez autora (NB też mamy takie rozwiązanie w swojej ofercie)

Z Pani punktu widzenia takie rozwiązanie wiąże się głownie z jego zakupem i używaniem.

41 minut temu, Beata Skowron napisał:

podejrzewam że dla osoby która subiekta tworzy nie byłby to duży problem do dania takiej funkcji w formie aktualizacji 

Wiadomo że cudza praca zawsze wydaje się nam lekka, łatwa i prosta, ale niekoniecznie taką właśnie jest.

Na dziś może Pani czekać aż InsERT uzna ten pomysł za warty realizacji, kupić rozwiązanie dodatkowe albo radzić sobie z tym co jest.

Link to postu
3 godziny temu, Beata Skowron napisał:

hmmm ok a czy nie planujecie dodania takiej funkcji, chodzi dokładnie o zamówienia od klientów które akurat w moim przedsiębiorstwie trwają czasem nawet pół roku i zmieniają się i kwoty oraz zawartość, a po wprowadzeniu blokady przez księgowość (FV WZ itp. czyli dokumentów magazynowych co jest OK) nie ma możliwości edytowania zamówienia od klienta co moim zdaniem jest wadą programu, gdyż zamówienie jest całkowicie realizowane FV końcową, brak edycji zamówienia od klienta zaprzecza całemu sensowi samego "zamówienia od klienta"😉

Po pierwsze taką funkcjonalność posiada Navireo, więc raczej w GT się nie znajdzie. Po drugie dlaczego księgowość blokuje w taki sposób dokumenty, skoro istnieją do tego inne, dedykowane funkcjonalności (statusy księgowe dokumentów i uprawnienia użytkowników), które powinny wystarczyć.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...