Skocz do zawartości

Kod błędu 0

Polecane posty

Ale chodziło mi o sprawdzenie jaką dostawę wybrał w serwisie Allegro. To jaka dostawa widnieje w Sello jest efektem dobrego lub złego (jak zapewne w tym przypadku) ustawienia powiązania dostawy Allegro z dostawą Sello w słowniku dostaw.

Do zamówienia w Allegro można przejść klikając w jego numer w dolnej zakładce SZCZEGÓŁY TRANSAKCJI.

 

Następnie w oknie Allegro proszę sprawdzić jaka jest dostawa:

obraz.png.0366865d5217fdf8c0b503f6ec595198.png

Powyżej dla przykładu wybrana dostawa Allegro Kurier DPD.

 

Teraz w Sello w słowniku dostaw trzeba sprawdzić z jaką dostawą Sello jest powiązana ta dostawa Allegro: Allegro Kurier DPD (w przykładzie)

 

obraz.png.f9715c0700310b315fecc79c970b7329.png

Jak widać u mnie dostawa Allegro o nazwie Allegro Kurier DPD jest powiązana z dostawą Sello o nazwie Allegro DPD - niestandard do 12:00. Ta nazwa może być dowolna i to ona pojawia się w transakcji i paczce:

obraz.png.39981c56c2c78274c87b0af768e44e7f.png

Dlatego trzeba zweryfikować dokładnie nazwy allegrowych dostaw i na jakie dostawy w Sello są powiązane. W Allegro jest dość dużo różnych dostaw i łatwo o pomyłkę np Kurier DPD z Allegro Kurier DPD - to są dwie różne dostawy.

Powiązanie dostaw odbywa się w tym miejscu w oknie edycji dostawy Sello. Poniżej widać powiązanie Allegro Kurier DPD  z moją dostawą o nazwie Allegro DPD - niestandard do 12:00.

obraz.png.40e83cbb0eea920f4d51be818a9c4a0a.png

Można tutaj przypisać więcej dostaw Allegro do jednej dostawy Sello - czasami ma to sens, jeśli np wysyłki zagraniczne z różnych krajów mają być zawsze ustawiane w Sello jako np DHL. Natomiast przy korzystaniu z synchronizacji z WzA dostawa Allegro wybrana w tym miejscu musi pokrywać się z usługą wybraną w WzA w oknie konfiguracji synchronizacji WzA - inaczej Allegro zwróci błąd, że dostawa jest innego typu niż wybrał kupujący.

 

Wiem, jest to nieco skomplikowane, ale jest to efekt wieloletnich rozszerzeń i wdrażania kolejnych zmian w Allegro jak i w Sello.

 

 

Link to postu

Bartek,

 

Albo ja jestem jakiś ciemny albo sello. Proszę podaj mi od początku krok po kroku opisem zdjęciami tak jak to sello mam ustawić. Na razie odpowiedzi brzmią enigmatycznie i nie bardzo mogę sobie z nimi poradzić. Zrzucasz mi jakiś wycinek z niewiadomo z czego i oczekujesz że każdy Twój skrót myślowy zostanie zrozumiany.

Wyobraź sobie że jaj jestem piwowarem i w dwóch słowach mówię Tobie jak zrobić piwo. Pytanie czy uda się Tobie?

 

Dlatego proszę o wyrozumiałość i pokazanie mi dla mojego konkretnego przykładu instrukcje jak mam skonfigurować to żeby działało. Jeśli jest Tobie wygodniej zadzwoń do mnie pi pogadamy. Daj znać jaka Tobie pasuje.

 

Pozdrawiam i liczę na to że przy tym uda się zamknąć ta dyskusję i rozwiązać problem

Link to postu
W dniu 2.07.2021 o 17:53, Ewelina Kasińska napisał:

Zrzucasz mi jakiś wycinek z niewiadomo z czego i oczekujesz że każdy Twój skrót myślowy zostanie zrozumiany.

To jest fragment zrzutu ekranu z pierwszego posta, pokazujący miejsce w którym jest wybrana opcja Allegro Punkty i jest ona niepoprawna. Klient wybrał Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch.

W dniu 2.07.2021 o 18:02, Ewelina Kasińska napisał:

Robię krok po kroku jak niżej i nie działa. Może jest coś co muszę zmienić poprawić

2 pierwsze kroki są ok, trzeci jest niepoprawny. W konfiguracji WzA jest wybrana Allegro Punkty a to nie jest to samo co Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch. No tak już ze 3 razy to powtórzyłem :), nie wiem jak mam wskazać dokładniej. Tutaj należy wybrać Pocztę Polską a nie Allegro Punkty.

 

obraz.thumb.png.47fcb251a4c80a76d1789d7732b5d553.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...