Skocz do zawartości

Długie tworzenie dokumentów końcowych na komputerze klienckim (Subiekt GT 1.67 HF1)

Polecane posty

Cześć,

Po ostatniej aktualizacji Subiekta pojawił się problem w pracy Sello. Na utworzenie dokumentu końcowego muszę czekać bardzo długo, nawet do 2-3 minut. Po aktualizacji Sello do 1.39.0 a przed aktualizacją Subiekta do najnowszej wersji wszystko działało szybko jak zawsze.

Aktualnie mam Sello 1.39.0 działające z nowym synchronizatorem i Subiekt 1.67 HF 1 (1.6701.1.5067). Problem pojawia się wyłącznie na stanowisku klienckim bo aby podołać drukowaniu dzisiejszych dokumentów wszedłem na serwer, wywołałem tam generowanie dokumentów które poszło błyskawicznie a następnie w Subiekcie wydrukowałem wszystko zbiorczo. Gdy kliknę "Testuj połączenie z systemem" test przebiega pomyślnie ale również trzeba czekać prawie 2 minuty. Co może być przyczyną?

Link to postu

Witam serdecznie
Do dzisiaj mieliśmy wersje 1.6641  (1.66 SP4 HF1)
pobrałem najnowszą wersję 1.67 HF1, zainstalowałem i jest problem, przy uruchamianiu na stacjach roboczych około 2 minut czeka na połączenie z bazą (za każdym razem ten sam problem), po uruchomieniu i połączeniu wydaje się wszystko pracować normalnie, ale jednak Sello nie generuje dokumentów, przy jakiejkolwiek próbie wygenerowania faktury czy proformy informuje o tym, że program sprzedażowy nie został uruchomiony, wygenerowanie dokumentów trwa wieki (sello myśli mysli przy próbie generowania faktury, robi się "zamglony" i po ponad minucie wygeneruje dokument, każdy następny robi się tak samo . Na serwerze Subiekt uruchamia się bardzo szybko ale na tym samym serwerze uruchomione Sello generuje ten sam problem, informuje, że program sprzedażowy nie został uruchomiony. Nie jest to problem z siecią , ponieważ przed aktualizacją wszystko działało poprawnie. Restartowanie serwera i stacji roboczych nie daje rezultatów, teraz na serwerze i na stacjach roboczych wróciłem do wersji 1.66 SP4 HF1 ulepszenie, przywróciłem bazę danych sprzed konwersji i wszystko działa poprawnie na starej wersji Subiekta, proszę o wskazówkę co się dzieje, dlaczego nie działa poprawnie wersja 1.67 HF1 ? Wspomnę że mamy wszędzie Windows 7 ale to chyba nie problem

Media-Home
 

Link to postu

U mnie analogiczna sytuacja a działam na Windows 10 więc system nie ma na to wpływu. Gorzej, że jak zorientowałem się wczoraj było już trochę za późno na przywracanie bazy Subiekta. Po restarcie komputerów, normalnie uruchomiło się powiązanie z Subiektem i generuje dokumenty ale na każdy dokument trzeba czekać 1,5 - 2 minuty.

 

Pisałem o tym również w temacie 

 

Edytowane przez Krzysztof Fruga
Link to postu
18 godzin temu, Media-Home Dariusz Klój napisał:

informuje o tym, że program sprzedażowy nie został uruchomiony

 

18 godzin temu, Media-Home Dariusz Klój napisał:

wygenerowanie dokumentów trwa wieki (sello myśli mysli przy próbie generowania faktury, robi się "zamglony" i po ponad minucie wygeneruje dokument

To nie bardzo rozumiem, czy pojawia się błąd przy tworzeniu dokumentów czy jednak dokument się tworzy?

 

Proszę sprawdzić pierwszy błąd jaki pojawia się w raporcie po uruchomieniu Sello. Następuje wtedy połączenia z systemem sprzedaży i jeśli się nie uda to w raporcie zapisywany jest błąd, natomiast każda następna próba interakcji z Subiektem przez Sello będzie zwracać ten właśnie błąd informujący o tym, że program sprzedażowy nie został uruchomiony. Dla uproszczenia można wyczyścić raport i zrestartować Sello i zweryfikować jaki błąd pojawia się jako pierwszy.

 

Co do długiego czasu wykonywania operacji na Subiekcie to można sprawdzić to:

 

Link to postu
11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

To nie bardzo rozumiem, czy pojawia się błąd przy tworzeniu dokumentów czy jednak dokument się tworzy?

Na początku miałem to samo, że połączenie nie wystartowało ale po restarcie serwera wszystko się obudziło.

 

11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Co do długiego czasu wykonywania operacji na Subiekcie to można sprawdzić to:

Niestety nie pomogło. Nadal trzeba czekać bardzo długo na wygenerowanie dokumentu. Tak samo długo trwa testowanie połączenia z systemem sprzedaży.

Edytowane przez Krzysztof Fruga
Link to postu
  • Bartosz Rosa zmienił tytuł na Długie tworzenie dokumentów końcowych na komputerze klienckim (Subiekt GT 1.67 HF1)
  • Bartosz Rosa podpiął ten temat
19 godzin temu, Media-Home Dariusz Klój napisał:

Do dzisiaj mieliśmy wersje 1.6641  (1.66 SP4 HF1)
pobrałem najnowszą wersję 1.67 HF1, zainstalowałem i jest problem, przy uruchamianiu na stacjach roboczych około 2 minut czeka na połączenie z bazą

Chodzi o uruchamianie Subiekta? Tyle czasu wisi na oknie wyboru bazy?

Link to postu

Wcześniejsza wersja Subiekta to 1.6641. Subiekt uruchamia się normalnie, Sello również. Tyle trwa oczekiwanie na test połączenia z systemem zewnętrznym i tyle samo generowanie dokumentu końcowego. Dzisiaj miałem klienta lokalnie gdzie w samym Subiekcie wystąpił ten sam problem podczas drukowania paragonu. Co ciekawe gdy wygeneruje paragony bezpośrednio na serwerze wszystko działa błyskawicznie a później gdy tylko drukuje na stanowisku roboczym poprzez Subiekta również działa błyskawicznie. Sam proces tworzenia paragonu w Sello, test połączenia z zewnętrznym systemem sprzedaży czy tworzenie paragonu w Subiekcie trwa do 2 minut. Dziś przekonałem się, że ewidentnie problem leży po stronie Subiekta. Czy Ty Bartku masz możliwość przekazania sprawy czy trzeba się odezwać bezpośrednio na forum związanym z Subiektem?

  • Lubię to 1
Link to postu
34 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Chodzi o uruchamianie Subiekta? Tyle czasu wisi na oknie wyboru bazy?

Tak, po aktualizacji do 1.67 HF1 subiekt wisi na oknie wyboru bazy około 2 minut, czasami całe okno robi się zamglone na kilkanaście sekund, po około 2 minutach połączy się z bazą i tworzenie dokumentów jest możliwe, wydaje się że wszystko działa poprawnie, ale z poziomu Sello to już nie wygląda tak ładnie, ponieważ każde generowanie dokumentu z poziomu Sello trwa tyle samo co uruchamianie Subiekta, w efekcie uda się wygenerowac paragon imienny czy fakturę ale także na każdy taki dokument czeka się około 2 minut, czasami okno Sello zrobi  się zamglone i pojawi się błąd - Program sprzedażowy nie uruchomił się poczekaj chwilę i spróbuj ponownie
Wcześniejsza wersja 1.6641 na której wszystko działało poprawnie i teraz także działa bo cofnąłem się do tej wersji programu żeby firma działała.
Na serwerze gdzie zainstalowana jest baza , subiekt i sello problemy są takie same, więc to 100% nie wina sieci.

Edytowane przez Media-Home Dariusz Klój
Link to postu

Proszę spróbować zarówno w Subiekcie jak i w Sello przy uruchamianiu jak i w konfiguracji ustawić adresy IP serwera zamiast jego nazwy.

2 minuty temu, Media-Home Dariusz Klój napisał:

z poziomu Sello to już nie wygląda tak ładnie, ponieważ każde generowanie dokumentu z poziomu Sello trwa tyle samo co uruchamianie Subiekta,

To dlatego, że Subiekt jest uruchamiany za każdym razem gdy leci jakieś zlecenie do niego z Sello. Można spróbować puścić dokumenty hurtem, wtedy Subiekt jest uruchomiony raz na potrzeby wykonania zestawu dokumentów.

 

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

 

To nie bardzo rozumiem, czy pojawia się błąd przy tworzeniu dokumentów czy jednak dokument się tworzy?

 

Proszę sprawdzić pierwszy błąd jaki pojawia się w raporcie po uruchomieniu Sello. Następuje wtedy połączenia z systemem sprzedaży i jeśli się nie uda to w raporcie zapisywany jest błąd, natomiast każda następna próba interakcji z Subiektem przez Sello będzie zwracać ten właśnie błąd informujący o tym, że program sprzedażowy nie został uruchomiony. Dla uproszczenia można wyczyścić raport i zrestartować Sello i zweryfikować jaki błąd pojawia się jako pierwszy.

 

Co do długiego czasu wykonywania operacji na Subiekcie to można sprawdzić to:

 

Tworząc dokument z poziomu Sello najpierw pojawia się informacja że program sprzedażowy nie został uruchomiony (spróbuj za chwilę), klikam za chwile .. to samo... po kilku próbach sello zaczyna "myśleć" i po około 1-2 minutach gdzie okno zrobi się zamglone utworzy dokument, i tak z każdą transakcją się dzieje.

  • Dziękuję 1
Link to postu
6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Proszę spróbować zarówno w Subiekcie jak i w Sello przy uruchamianiu jak i w konfiguracji ustawić adresy IP serwera zamiast jego nazwy.

To dlatego, że Subiekt jest uruchamiany za każdym razem gdy leci jakieś zlecenie do niego z Sello. Można spróbować puścić dokumenty hurtem, wtedy Subiekt jest uruchomiony raz na potrzeby wykonania zestawu dokumentów.

 

ja tylko nie rozumiem, co zostało zmienione w wersji 1.67 HF1 , że muszę rekonfigurować całą sieć ? Nie ma ani słowa w zmianach wersji 1.67 że jest inny sposób komunikacji z bazą na serwerze ??!! Cała sieć oparta jest na nazwach i nie mam zamiaru tego zmieniać , jeżeli tak istotna zmiana została zaimpletowana w wersji 1.67 to chciałbym o tym wiedzieć

Edytowane przez Media-Home Dariusz Klój
Link to postu
4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Proszę spróbować zarówno w Subiekcie jak i w Sello przy uruchamianiu jak i w konfiguracji ustawić adresy IP serwera zamiast jego nazwy.

Już zrobiłem zarówno dla Sello jak i dla Subiekta.

 

5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Można spróbować puścić dokumenty hurtem, wtedy Subiekt jest uruchomiony raz na potrzeby wykonania zestawu dokumentów.

Niestety nie - zawsze dokumenty generuję hurtem lecz po 2 minutach następuje wydruk dokumentu po czym trzeba czekać kolejne 2 minuty na wydruk kolejnego.

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 minuty temu, Krzysztof Fruga napisał:

Już zrobiłem zarówno dla Sello jak i dla Subiekta.

 

Niestety nie - zawsze dokumenty generuję hurtem lecz po 2 minutach następuje wydruk dokumentu po czym trzeba czekać kolejne 2 minuty na wydruk kolejnego.

czyli błądzimy po omacku :(  a moje zgłoszenie z formularza pozostaje bez odpowiedzi do dzisiaj :( 

Link to postu
27 minut temu, Media-Home Dariusz Klój napisał:

Nie ma ani słowa w zmianach wersji 1.67 że jest inny sposób komunikacji z bazą na serwerze ??!!

To raczej nie jest kwestia zamierzonego działania i jakiejś ingerencji związanej ze zmianą sposobu łączenia się z bazą a problemy z rozwiązywaniem nazw pojawiały się już wcześniej i zależą bardziej od konfiguracji danego środowiska na komputerze. Połączenia do bazy używane w naszych programach na niektórych komputerach zaczynają nagle działać wolno (po aktualizacji systemu Windows) - ze względu na to, że usługa windowsowa dostarczania numerów IP z nazw ma jakiś problem z poprawnym działaniem. Może to mieć oczywiście związek z samymi zmianami w programach ale raczej są to zmiany zupełnie niedotyczące połączenia. Za kod GT wypowiadać się nie mogę, natomiast w Sello na pewno nie było nic zmieniane w połączeniach a problem ten zaczął występować na niektórych konfiguracjach po aktualizacjach systemowych.

 

Przekazałem problem do zespołu GT, jeśli będę coś wiedział więcej to dam znać.

 

 

Link to postu
1 godzinę temu, Media-Home Dariusz Klój napisał:

czyli błądzimy po omacku :(  a moje zgłoszenie z formularza pozostaje bez odpowiedzi do dzisiaj

Wina ewidentnie nie jest po stronie Sello tylko w Subiekcie coś poszło nie tak w jednej linijce programu. Mam nadzieję, że szybko załatwią temat.

Link to postu

Subiekt uruchamia się normalnie, jak wcześniej. Aktualizacja GT w piątek 25/06 do wersji jak wyżej. Nie mam tylko pewności z jakiej wersji, chyba 1.66 SP4.

Powyższy błąd zauważyłem dzisiaj podczas próby zbiorczego wystawienia faktur ze stanowiska klienckiego. Po uruchomieniu sello na serwerze, gdzie jest baza poszło bez problemu. Na stanowisku klienckim, na którym wystąpił błąd zamknąłem sello, uruchomiłem ponownie i już błąd się nie pokazuje.

Link to postu

A czy Sello nie było przypadkiem uruchomione podczas aktualizacji Subiekta?

 

Co do samego problemu z uruchamianiem Subiekta to niestety ale team subiektowy nie jest w stanie powtórzyć tego problemu. Zaleca kontakt z serwisantem albo zdiagnozowanie tego samemu z wykorzystaniem np profilera SQL i podesłania wyników do pomocy technicznej Subiekta.

 

Link to postu
21 godzin temu, Krzysztof Fruga napisał:

Wina ewidentnie nie jest po stronie Sello tylko w Subiekcie coś poszło nie tak w jednej linijce programu. Mam nadzieję, że szybko załatwią temat.

Otrzymałem odpowiedź ze wsparcia elektronicznego INSERT-a która budzi we mnie spory niesmak
 

Zgłoszenie otrzymało numer referencyjny [INS-388338].

Odpowiedź

Systemy Windows 7 nie są już od dawna aktualizowane przez producenta i nie spełniają minimalnych wymagań systemowych pracy programów InsERT GT.

 

image.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...