Skocz do zawartości

Długie tworzenie dokumentów końcowych na komputerze klienckim (Subiekt GT 1.67 HF1)

Polecane posty

Godzinę temu, Media-Home Dariusz Klój napisał:

Otrzymałem odpowiedź ze wsparcia elektronicznego INSERT-a która budzi we mnie spory niesmak

Cóż mogę powiedzieć. Trudno wspierać oprogramowanie bazujące na systemie, który już nie jest wspierany przez producenta. Podobnie było z Windows XP. Brak aktualizacji w tym systemie spowodował, że producenci niektórych programów po prostu mieli związane ręce i nic tutaj poradzić nie mogli jak tylko również zakończyć wsparcie dla tego systemu. Wymagania minimalne to wymagania minimalne. Nie biorą się znikąd.

W przypadku XP pomimo, że Sello już nie wspierało tego systemu to jednak przez wzgląd na to, że wielu użytkowników nadal miało ten system nie wprowadzaliśmy celowo w programie zmian takich, które mogłyby na tym systemie nie działać - ale w pewnym momencie się już po prostu nie da. Podobnie robiliśmy z bazami danych SQL. Nie korzystamy z nowej składni języka, która uprościłaby czasami wiele rzeczy i dała nowe możliwości aby nie robić dodatkowego problemu z aktualizacją serwera. W innych naszych programach podobna strategia również jest stosowana z tego co wiem. Informacje o zaprzestania wsparcia dla konkretnych systemów są chyba rozsyłane z dużym wyprzedzeniem. Po tym terminie nie zawsze da się zapewnić poprawne funkcjonowanie niektórych fragmentów programu.

Link to postu
19 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Cóż mogę powiedzieć. Trudno wspierać oprogramowanie bazujące na systemie, który już nie jest wspierany przez producenta. Podobnie było z Windows XP. Brak aktualizacji w tym systemie spowodował, że producenci niektórych programów po prostu mieli związane ręce i nic tutaj poradzić nie mogli jak tylko również zakończyć wsparcie dla tego systemu. Wymagania minimalne to wymagania minimalne. Nie biorą się znikąd.

W przypadku XP pomimo, że Sello już nie wspierało tego systemu to jednak przez wzgląd na to, że wielu użytkowników nadal miało ten system nie wprowadzaliśmy celowo w programie zmian takich, które mogłyby na tym systemie nie działać - ale w pewnym momencie się już po prostu nie da. Podobnie robiliśmy z bazami danych SQL. Nie korzystamy z nowej składni języka, która uprościłaby czasami wiele rzeczy i dała nowe możliwości aby nie robić dodatkowego problemu z aktualizacją serwera. W innych naszych programach podobna strategia również jest stosowana z tego co wiem. Informacje o zaprzestania wsparcia dla konkretnych systemów są chyba rozsyłane z dużym wyprzedzeniem. Po tym terminie nie zawsze da się zapewnić poprawne funkcjonowanie niektórych fragmentów programu.

Czy mamy rozumieć, że winą niedziałającej aktualizacji 1.67 jest Windows 7 ? Czy będzie informacja oficjalna, że na Windows-ach 7 Subiekt GT będzie poprawnie działał tylko do wersji 1.66 HF1 SP4 ?  Wymiana wszystkich stacji roboczy to spora inwestycja, poza tym istnieją również programy i licencje w naszej firmie które działają wyłącznie na Windows 7 , po przejściu na windows 10 czy wyżej musielibyśmy kupić nowe licencje a to następne wydatki. Chciałbym aby Insert się określił w tej sprawie.

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Tego nie wiem, nie zajmuję się Subiektem i trudno mi się o nim wypowiadać. To już trzeba na forum Subiekta obok dopytać. Moja odpowiedź bazuje jedynie na wspomnianych minimalnych wymaganiach dla Subiekta i własnych doświadczeniach z Sello.

czy może mnie Pan poinstruować w jaki sposób mogę dodać post na forum Subiekt GT ? mam wszędzie wyszarzony Nowy Temat

Link to postu

Jak widać wersja systemu w tej sytuacji nie ma żadnego znaczenia bo mam najświeższą, na bieżąco aktualizowaną wersję Windows 10 i problem jest ten sam. U mnie na pewno Sello nie działało podczas aktualizacji zresztą też nie powinno mieć to wpływu gdyż instalator Subiekta gdy wykrywa włączone Sello i synchronizator Vendero automatycznie podejmuje próbę zamknięcia obydwu aplikacji a w innym wypadku wymaga restartu po instalacji. Dodatkowo problem zdecydowanie tkwi po stronie Subiekta gdyż wydruk paragonu dla klienta w sklepie na miejscu również trwa 2 minuty co powoli zaczyna być mocno irytujące. Jeśli mają taką możliwość niech zapewnią dla nas wersje która spowoduje downgrade do wersji 1.66 i będziemy działać spokojnie dalej a oni będą mogli szukać spokojnie błędu w środowisku testowym.

Link to postu
36 minut temu, Krzysztof Fruga napisał:

Jak widać wersja systemu w tej sytuacji nie ma żadnego znaczenia bo mam najświeższą, na bieżąco aktualizowaną wersję Windows 10 i problem jest ten sam. U mnie na pewno Sello nie działało podczas aktualizacji zresztą też nie powinno mieć to wpływu gdyż instalator Subiekta gdy wykrywa włączone Sello i synchronizator Vendero automatycznie podejmuje próbę zamknięcia obydwu aplikacji a w innym wypadku wymaga restartu po instalacji. Dodatkowo problem zdecydowanie tkwi po stronie Subiekta gdyż wydruk paragonu dla klienta w sklepie na miejscu również trwa 2 minuty co powoli zaczyna być mocno irytujące. Jeśli mają taką możliwość niech zapewnią dla nas wersje która spowoduje downgrade do wersji 1.66 i będziemy działać spokojnie dalej a oni będą mogli szukać spokojnie błędu w środowisku testowym.

do tego potrzebne jest więcej zgłoszeń w formularzu : https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/formularz_kontaktowy.html
ponieważ pomoc techniczna Subiekta GT informuje mnie że tylko ja mam problem i mam zainstalować nowe środowisko SQL z Windowsa 10, nikt więcej nie zgłaszał problemu bo oni chyba nie czytają forum należącego do Sello, a na forum Subiekta GT nie ma otwartego forum z pomocną dłonią

Link to postu
19 godzin temu, Media-Home Dariusz Klój napisał:

czy może mnie Pan poinstruować w jaki sposób mogę dodać post na forum Subiekt GT ? mam wszędzie wyszarzony Nowy Temat

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3094.html

 

 

Link to postu

U mnie to samo. Wszystko działało perfect do chwili (dziś rano), kiedy zaktualizowałem Subiekt GT do najnowszej wersji. Po aktualizacji sam Subiekt GT uruchamiał się bardzo wolno: już na etapie łączenia z serwerem trzeba długo, cierpliwie czekać. Myślałem, że to błąd w aktualizacji, odinstalowałem Subiekt GT, pobrałem ze strony Insert instalkę, zainstalowałem od nowa. Nic się nie zmieniło.

To nie drobiazg, w tej chwili nie da się pracować !!!!

 

Jakakolwiek operacja wykonywana na Sello, wymagająca połączenia z Subiekt GT trwa bardzo długo: stworzenie paragonu do transakcji w Sello to teraz problem - Subiekt GT strasznie długo myśli ... !!!!

Potem jak już paragon "wskoczy" znowu trzeba bardzo długo czekać aż zostanie wydrukowany na drukarce fiskalnej.

To nie drobnostka a poważna sprawa uniemożliwiająca pracę. Długo korzystam z Subiekt GT i jeszcze czegoś takiego nie było.

 

Link to postu

Dziś, na chłodno i po całym wczorajszym dniu pracy z tą awarią doprecyzuję  jak problem wygląda.

(Pracuję na 1 laptopie z instalacją Subiekt GT, Sello, pod Windows 10. Sprzęt jest czysty, wszystko aktualizowane, pod ochroną Avast Premium Security, tylko i wyłącznie do pracy. Sello 1.39.0, Subiekt zaktualizowany do wersji 1.67 HF2)

 

  1. Po przeprowadzeniu aktualizacji Subiekt GT na tym etapie uruchamia się bardzo wolno !!!! :

    1592986829_SUBIEKTGTLaczenie1.jpg.363d9c042edc3a554c604b69c53f3d54.jpg
    Nie mierzyłem czasu ale na oko powiem że około 1,5-2,5 minut stoi na tym etapie.
     
  2. Po powyższym na "sekundę" pojawia się:

    637837589_SUBIEKTGTLaczenie2.jpg.d651806d1c2eb976a97016c8b025dea7.jpg
    i kolejno oraz bardzo szybko

    1883783484_SUBIEKTGTLaczenie3.jpg.f503ee245d70c15f1d71ad22c85ffc5d.jpg

    485124444_SUBIEKTGTLaczenie4.jpg.c15ddf35d00f45ce66788d2c69595ba0.jpg

    18115607_SUBIEKTGTLaczenie5.jpg.01fddb33d6360bf6cbb5ded77f9c09b0.jpg

    871665246_SUBIEKTGTLaczenie6.jpg.70137d5a2575116a97e53d997f03955c.jpg
     
  3. Po powyższym (klik OK, Hasło) gładko przechodzi do programu.
  4. Problem spowolnienia daje znać o sobie kiedy potrzebuję wydrukować paragon na drukarce fiskalnej. Rutynowo i przykładowo: realizuję zamówienie ściągnięte ze sklepu WWW lub wpisane ręcznie do Subiekt GT, klikam realizację jako paragon imienny, dalej Drukuj i trzeba czekać jak wyżej około 1,5-2,5minuty do chwili aż czynność się przeprocesuje i drukarka wydrukuje paragon. Jeśli po tym drukuję następny i następny czekać nie trzeba, idzie płynnie.
    Jeśli odejdę i po chwili / jakimś czasie wrócę aby realizować proces ponownie / dalej problem znowu jest = czekam 1,5-2,5minuty przy pierwszym, następne jeśli robię jeden po drugim idą bez czekania.
  5. Wczoraj nic więcej na Subiekt GT nie musiałem robić, to co wychwyciłem opisuję. To i tak dużo = UCIĄŻLIWY PROBLEM.
  6. Znacznie gorzej jest z Sello bo realizacja każdego paragonu jest obarczona czekaniem 1,5-2,5minuty, niezależnie od tego czy realizuje się je kolejno bez przerw czy z przerwami.

    537843646_selloparagon.jpg.0faa0e31a780c152a0bce8a55fdeee9c.jpg
  7. Problem czekania objawia się przy każdej czynności wykonywanej na Sello, wymagającej komunikacji / wymiany danych z Subiekt GT (np.: Towary => Synchronizuj z Subiektem GT).
  8. Napisałem a w zasadzie wypełniłem wczoraj do Insert formularz opisujący problem. Na ta chwilę bez odpowiedzi.
  9. Opisałem problem na forum Subiekt GT. Otrzymałem dwie odpowiedzi z sugestią wykonania Odbudowy Indeksów poprzez program serwisowy na Subiekt GT. Zrobiłem to wieczorem (po meczu 😉 ), niestety nic nie pomogło.

Problem jest duży. Praca na Sello przy tym stanie Subiekta to katorga ... !!!

 

Link to postu
W dniu 1.07.2021 o 08:27, Media-Home Dariusz Klój napisał:

Czy mamy rozumieć, że winą niedziałającej aktualizacji 1.67 jest Windows 7 ? Czy będzie informacja oficjalna, że na Windows-ach 7 Subiekt GT będzie poprawnie działał tylko do wersji 1.66 HF1 SP4 ?  Wymiana wszystkich stacji roboczy to spora inwestycja, poza tym istnieją również programy i licencje w naszej firmie które działają wyłącznie na Windows 7 , po przejściu na windows 10 czy wyżej musielibyśmy kupić nowe licencje a to następne wydatki. Chciałbym aby Insert się określił w tej sprawie.

Szanowny Panie,

Chciałbym się odnieść do Pana słów dotyczących wszelakich aktualizacji. Windows 7 nie jest wspierany przez Microsoft od blisko 1,5 roku. Nie ma żadnych aktualizacji wydawanych na ten system. Pisze Pan o oprogramowaniu, które musielibyście zaktualizować (czyt. zakupić nowe licencje). Cóż. Wg mojej oceny jest to nieuniknione. Nadchodzi Windows 11. Dzisiaj standardem jest Windows 10. Faktem jest, że kod Subiekta został skompilowany w nowszej wersji kompilatora C++. Być może to jest przyczyna problemów. Jednak pisanie o zniesmaczeniu na kontekście odpowiedzi na Pana zgłoszenie ja osobiście uważam za niesmaczne. Jestem bardzo ciekawy, czy byłby Pan równie zniesmaczony, gdyby Microsoft Panu w ten sam sposób odpowiedział. Informacja o niewspieraniu systemu Windows 7 pojawiała się na długo przed 14 stycznia 2020 roku.

  • Lubię to 1
Link to postu

Proszę spróbować jeszcze połączenia z serwerem SQL przez adres IP.

Na początek uruchomić CMD (wiersz poleceń) z menu start i wpisać:

ping LAPTOP-VOBNV8E9 -4

w odpowiedzi pojawi się między innymi adres IP w nawiasie kwadratowym, np [192.168.0.1]

 

Następnie przy uruchamianiu Subiekta proszę przytrzymać wciśnięty lewy klawisz Ctrl i w polu wyboru serwera wpisać ten adres IP oraz nazwę instancji serwera, czyli np

192.168.0.1\INSERTGT

Czy wtedy również łączenie do serwera trwa tak długo?

Link to postu

Cześć, 

Jakiś czas temu (mniej więcej jak wychodził nowy synchronizator Subiekta) miał taki sam problem. Subiekt bez powodu zwalniał, dramatycznie. Nie pomagały żadne próby naprawienia sytuacji (odinstalowywanie aktualizacji windowsa, łączenie przez IP) ogólnie były szopki, 5 dni działało wszystko bardzo wolno, po czym bez powodu (nic nie zmieniane, aktualizowane) 2 dni działało dobrze i znów od nowa tydzień tragedii, i tak z 1,5 miesiąca (dokumenty, bo z nimi był największy problem wystawialiśmy jak tylko pojawiało się ich kilka i robiliśmy to zbiorczo, zajmując się w międzyczasie czymś innym, ale wystawieniu 20 dokumentów trwało nawet godzinę). Chwilowo pomagało zainstalowane/przeinstalowanie najnowszych wersji Subiekta i Sello.

Ostatecznie sytuacja się ustabilizowała choć do końca nie wiem czemu. Według mnie pomogło przeinstalowanie serwera SQL oraz Subiekta i Sello (a w zasadzie nie przeinstalowanie ale wywalenie SQL do zera z komputera i ponowna instalacja). Pracujemy na WIN10.

Obecnie znów Subiekt się przywiesza ale bez wpływu na Sello (przy przełączaniu np na ekran główny, ale praca z towarami przebiega bez problemu).

Serwer SQL mam w pełnej wersji testowej na 180 dni, pobrany ze stron Microsoftu.

Link to postu

@Rafał Żuk

Właśnie popatrzyłem na zrzut ekranu z rezultatem komendy ping. Nie ma tam normalnej odpowiedzi, tylko odpowiedź z błędem. A to nie jest normalne. Tutaj przydałaby się głębsza analiza problemu. Może wina leży po stronie InsERT-u, może po stronie Windowsa, a może i tu i tu. Rezultat komendy ping powinien wyglądać, albo Odpowiedź, albo upłynął limit czasu żądania. W żadnym wypadku nie powinien być General failure. Taka odpowiedź oznacza problem z siecią (sterownik, karta sieciowa, ogólna komunikacja).

Prosiłbym o umieszczenie rezultatów z dwóch komend: hostname oraz ipconfig.

Edytowane przez Radosław Dobrowolski
Uzupełnienie
Link to postu
27 minut temu, Radosław Dobrowolski napisał:

Prosiłbym o umieszczenie rezultatów z dwóch komend: hostname oraz ipconfig.

Tak to wygląda na teraz.

(kiedy jestem w firmie internet jest pobierany z telefonu komórkowego w trybie Router Wi-Fi, w domu to znowu WiFi od UPC. Dla P. Bartka komendę [ping] robiłem wczoraj wieczorem z domu, to co pokazuje teraz - poniżej jest "z telefonu")

 

1978988424_DlaR.Dobrowolski.jpg.317fde7badc64d3ae7a4281fa4dd70fa.jpg

Link to postu

Pozwolę sobie odpowiedzieć choć nie mam najnowszej wersji Subiekta. Czytałem wątek na forum SubiektGT i dziwi mnie podejście Państwa to problemu.

 

Problem jest zgłaszany globalnie na Windowsie 7 oraz na Windows 10, więc system nie powinien mieć raczej tu znaczenia.

 

Czy ktoś kto posiada najnowszą wersję SubiektGt, może potwierdzić, że u niego działa wszystko normalnie?

 

Sam niedługo pewnie będę musiał zaktualizować Subiekta do najnowszej wersji, ale z tego co widzę to będę musiał zwlekać z tą decyzją jak najdłużej, ponieważ nie wyobrażam sobie drukować paragonów z Sello 600 dziennie, gdy drukowanie 1 paragonu trwa około 1-2 minut

Link to postu
10 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Czy ktoś kto posiada najnowszą wersję SubiektGt, może potwierdzić, że u niego działa wszystko normalnie?

Działa normalnie (ale to zawsze subiektywne oczywiście), tak jak przed instalacją najnowszych wersji GT, Nexo i Sello.

Fiskalne z Sello się czeka, ale to kilka sekund do wydruku...

 

(wszystko zazwyczaj na 1. laptopie, łączenie po nazwach, nie po IP, SQL darmowy, M2, 16 RAM; czasem drugi laptop też się podłącza i tam już się czeka na wszystko po kilka sekund aż się zacznie coś otwierać... (ale tylko po wi-fi nie w lanie))

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 8.07.2021 o 12:06, Radosław Dobrowolski napisał:

Dzisiaj standardem jest Windows 10. Faktem jest, że kod Subiekta został skompilowany w nowszej wersji kompilatora C++. Być może to jest przyczyna problemów.

Panie Radosławie u mnie problem występuje na Windows 10 w wersji 20H2. Ta sama wersja systemu jest zarówno na stacji roboczej jak i na serwerze. Nie ma to żadnego znaczenia.

 

W dniu 8.07.2021 o 12:50, Bartosz Rosa napisał:

Czy wtedy również łączenie do serwera trwa tak długo?

Tak, w ten sposób również to trwa długo. U mnie pomimo zmiany sposobu logowania na adres IP zarówno w Subiecie jak i w Sello, nadal występuje ten sam problem.

 

 

 

Jeśli zakładamy, że u każdego po aktualizacji do Subiekta 1.67 zdechła karta sieciowa lub nagle u każdego powstał problem z połączeniem, przesyłam zdjęcie pingów do mojego serwera. Czas <1ms a wszystkie urządzenia spięte kablem.

Gdyby szukać dalej tym sposobem, uprzedzam że zapora też nie ma na to wpływu.

 

Do Insertu wysłałem logi z Server Profilera kilka dni temu co pozostało znów bez odpowiedzi. Za chwilę zacznie się 3 tydzień kiedy trwa ta farsa a wina jest zrzucana na Windows 7.

 

2021-07-09_144209.jpg

2021-07-09_144237.jpg

Edytowane przez Krzysztof Fruga
Link to postu
54 minuty temu, Krzysztof Fruga napisał:

Do Insertu wysłałem logi z Server Profilera kilka dni temu co pozostało znów bez odpowiedzi. Za chwilę zacznie się 3 tydzień kiedy trwa ta farsa a wina jest zrzucana na Windows 7.

Przede wszystkim ja nie zrzucam winy na Windows 7. Problem jest. Co prawda u moich klientów nie zaobserwowany. A kilku aktualizacje już zrobiło. Jak na razie u Pana stwierdziłem dziwne zachowanie podczas startu. Nikt inny z Partnerów, również nie dzielił się tego typu problemami. Ciężko stwierdzić bez dogłębnej analizy problemu. Wg mojej oceny, na podstawie zrzutów ekranów i wypowiedzi wnioskuję, że problem leży gdzieś po środku. Faktem jest, że na liście zmian, jest możliwość aktualizacji SQL Servera do wersji 2014 SP3. Ciężko cokolwiek wróżyć.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...