Skocz do zawartości

Sprawdzenie wysłanych raportów, dwa maile jednego klienta, wysyłka danych mailem

Polecane posty

Dzień dobry,

 

jestem nowym użytkownikiem Portalu Biura Raporty. Przejrzałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania:

 

1. Czy jest możliwość sprawdzenia za które miesiące wysłaliśmy raport i kiedy to zrobiliśmy? Ewentualnie czy jest jakiś mechanizm który wskaże, że dokonaliśmy zmian w którymś miesiącu (np. korekta VAT) a nie wysłaliśmy klientowi nowego raportu? Pomijam możliwość "trybu podglądu biura" bezpośrednio na PB. Chodzi mi też o dowód na to, że dany raport został wysłany przed terminem płatności podatku.

2. Jak udostępnić klientowi PB z opcją logowania się z dwóch maili (dwa konta)? Przykładowo jedna firma ma dwie osoby które chciałyby się logować do portalu biura za pomocą swojego (odrębnego) adresu email.

3. Czy jest planowane wdrożenie rozwiązania w ramach którego klient otrzyma statystyki, kwoty podatków i ZUS mailem? Na chwilę obecną z mojego doświadczenia wynika, że klient otrzymuje tylko informację o nowych danych na PB.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Link to postu

Dzień dobry,


Ad. 1. To zależy od linii produktów.
W nexo w module Portal Biura, na zakładce Raporty pokazujemy podsumowanie wysyłki dla każdego raportu: kiedy ostatnio został wysłany dany raport, za jaki okres, czy wysyłka zakończyła się powodzeniem (w razie ewentualnych błędów, można sprawdzić szczegóły).

W GT nie mamy jeszcze takiego podsumowania. Funkcjonalność jest zapisana do realizacji.
 

Ad. 2. Biuro udostępnia Portal Biura firmie na jedno Konto Insert. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać uprawnienia do korzystania z Portalu Biura wielu użytkownikom (na odrębne adresu e-mail) danej firmy. Użytkowników można dodać z poziomu Konta Insert firmy. Po zalogowaniu się na Konto, należy przejść do Zarządzania firmą, a następnie na zakładkę Użytkownicy, wybrać Dodaj użytkownika. Po wpisaniu odpowiedniego adresu e-mail wystarczy w sekcji Uprawnienia do produktów oznaczyć  uprawnienie do Portalu Biura:
2021-07-02_DodawanieUzytkownikowDoPB.thumb.png.89a84a077b21c413cf223af7e101451f.png

Na podany adres użytkownik otrzyma zaproszenie do korzystania z Portalu Biura.

Ad. 3. Nie planujemy robić wysyłki e-maili z pełnymi podsumowaniami. Takie dane są dostępne na Portalu. 
Natomiast planujemy rozbudowę powiadomień o bardziej konkretne informacje odnośnie publikacji danych na Portalu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...