Skocz do zawartości

Rachmistrz GT dearchiwizacja niekompletne archiwum po uszkodzeniu dysku

Polecane posty

witam

Może jakaś podpowiedź:

Archiwum Rachmistrz GT w wersji 1.67 po awarii dysku odzyskana tylko jedna część archiwum plik *.iar brakuje mi drugiego pliku do kompletu *.i01

Odzyskałem z przed kilku miesięcy plik *i01 ale przy dearchiwizacji mam komunikat że ten plik (*.i01) nie jest woluminem bieżącego archiwum.

Plik archiwum *.iar ma rozmiar ok 125mb i nie jest uszkodzony.

Może ktoś mi podpowie czy jest możliwość poprawnie to zdearchiwizować?

 

z góry dziękuję za podpowiedź

Link to postu

Dzień dobry,
poniżej zamieszczam informację z pomocy dostępnej w programie (pod przyciskiem F1) z tematu o nazwie Dearchiwizacja:

Odzyskiwanie danych z niepełnego archiwum

 

Standardowo dearchiwizacja możliwa jest w sytuacji, gdy program znajduje wszystkie pliki archiwum. W każdym z nich zawarta jest informacja o numerze kolejnego pliku z archiwum, a w ostatnim suma kontrolna archiwum. Zazwyczaj archiwum składa się z dwóch plików o rozszerzeniach: *.iar oraz *.i01 (w przypadku archiwizacji bez uwzględniania wielkości nośnika).
Zdarza się, iż użytkownicy "gubią" plik *.i01, w którym zawarte są informacje o sumie kontrolnej archiwum. Wtedy możliwe jest awaryjne odzyskanie danych tylko z pliku *.iar.

Jest to operacja ryzykowna, ponieważ program nie jest w stanie ocenić poprawności tego pliku, a w związku z tym poprawności całego archiwum.
Z tego powodu jej wykonanie jest możliwe wyłącznie przy spełnieniu następujących warunków:

1. Dearchiwizacja następuje do nowego podmiotu.
2. W rejestrze systemowym dodany został wpis: [HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\InsERT GT\Archiwizator\1.0\Parametry] "TrybAwaryjny"=dword:00000001
3. W trakcie dearchiwizacji użytkownik przeczyta informacje o zagrożeniu i potwierdzi awaryjne odzyskanie danych.

W przypadku niespełnienia jednego z tych warunków, program domagać się będzie wskazania lokalizacji pliku *.i01 i nie pozwoli na dearchiwizację z niepełnego archiwum.     

 

W trakcie dearchiwizacji pojawi się okno Wybór folderu dla pliku .i01. Pomimo że plik nie istnieje, należy w tym oknie wybrać przycisk OK.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...