Skocz do zawartości

Adres sprzedającego na liście przewozowym - zmiana

Polecane posty

Witam,

może ktoś wie gdzie tkwi problem ze zmiana adresu na liście przewozowym INPOSTu gdy drukuje je z SELLO ( po poniższych zmianach adresów na aktualny drukuje mi listy ze starym adresem).

Adres został zmieniony w INPOST MANAGER i w SELLO w danych podmiotu, i w subiekcie w danych podmiotu. Czy może gdzieś jeszcze trzeba zmienić. Proszę o pomoc.

Link to postu

Sello wysyła jedynie ID firmy po którym InPost rozpoznaje użytkownika i serwuje dane zapisane u siebie w systemie. Zmiana w menadżerze InPost może nie być wystarczająca i najlepiej skontaktować się z opiekunem, jak wspomniał Mariusz. API zdaje się nie korzystać z danych menadżera.

Link to postu

No i musiałem wrócić - bo ...... INPOST twierdzi że jak na ich manager paczek adres jest prawidłowy to musi to być po stronie ALLEGRO - nie po ich stronie leży problem.

ALLEGRO natomiast stwierdziło że korzystam z platformy zewnętrznej SELLO więc oni nie wiedzą bo to problem jest po stronie Sello i co Państwo na to???

Lepszego rozgardiaszu przy tak błahy błąd muszę zmarnować kilka godzin na obijanie się o przysłowiowy mur niezrozumienia :) ;)  Po ALLEGRO wrócę jeszcze do INPOSTu - żeby upewnić się że rozmawiałem z kompetentną osobą - bo ta ich infolinia to amatorka :)

 

Zgłosiłem problem za pomocą kontaktu INTEGRACJE - ale oczywiście trzeba czekać dwa dni - jakby nie można było zadzwonić i załatwić to w kilka minut. Sprawy APi są rozpatrywane emailowo - to koszmar - jakich my czasów dożyliśmy :) ;)

Edytowane przez Zbyszek Podrażka
Link to postu

Na pewno nie jest to kwestia Sello, bo nie wysyła ono żadnych danych adresowych nadawcy, tylko to co jest w konfiguracji InPost ShipX. A tam jest jedynie identyfikator firmy i token uwierzytelniający.

Jeśli problem dotyczy przesyłek standardowych InPost to raczej do nich skierowałbym się ale wraz z informacją, że chodzi o tworzenie paczek przez API ShipX.

Natomiast, jeśli są to przesyłki typu Allegro InPost - to tutaj mogą być jakieś dane sprzedawcy ciągnięte z Allegro przez InPost - tego nie wiem i wtedy  faktycznie może być w to zamieszane Allegro.

Tak czy inaczej, w Sello można włączyć logowanie komunikacji z InPostem i upewnić się, że Sello nie macza w tym palców :).

 

Godzinę temu, Zbyszek Podrażka napisał:

bo ta ich infolinia to amatorka

Lepiej by było skontaktować się bezpośrednio z opiekunem, jeśli taki jest.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...