Skocz do zawartości

Ręczne powiązanie towaru Sello z Subiektem

Polecane posty

Dzień dobry,

 

czy jest możliwość ręcznego powiązania towaru (utworzonego w Sello) z towarem z subiekta? Przy kliknięciu na pozycję 'Powiąż z Subiektem NEXO' otrzymuję błąd:

 

Wiązanie towaru 'nazwa towaru' z systemem sprzedaży: Wielokrokowa operacja wygenerowała błędy. Sprawdź wszystkie wartości stanu

Link to postu

Z nazwami towarów i symbolem raczej wszystko jest w porządku, - sposób ręcznego powiązania towaru nie działa dla żadnej pozycji.

 

Podam ten przykład trochę z innej strony:

 

Mam towar w Sello zaciągnięty z subiekta. Klikam na niego i wybieram 'Usuń powiązanie z Subiektem Nexo'. Następnie klikam na 'Powiąż z Subiektem Nexo' i wyskakuje okienko:

 

'Towar zawiera informację o powiązaniu z systemem sprzedaży. Czy odtworzyć to powiązanie?'

 

Gdy kliknę na 'Tak' to towar bez problemu zostanie powiązany z towarem w Subiekcie. Natomiast gdy kliknę na 'Nie' to wtedy myśli ok 3--40s i wyskakuje komunikat co w pierwszym poście.

 

Mam w Sello dość sporo towarów (tworzonych ręcznie) dla których mam transakcje i paczki - wcześniej były używane bez wiązania z Subiektem, teraz chciałbym je właśnie połączyć z towarami w Subiekcie, ale ciągle jest ten sam błąd.

Link to postu
19 minut temu, centrumstali com napisał:

Gdy kliknę na 'Tak' to towar bez problemu zostanie powiązany z towarem w Subiekcie. Natomiast gdy kliknę na 'Nie' to wtedy myśli ok 3--40s i wyskakuje komunikat co w pierwszym poście.

Sprawdzimy taki scenariusz.

 

35 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

Ale chyba... tego nie ma dodanego w Sello. IMHO...

W nowym synchronizatorze jest.

Link to postu

Opiszę to może jeszcze inaczej (bo może ja coś źle robię).

 

Mam w sello towar o nazwie 'Kaseta Elektrozaczepu' - towar ten był tworzony ręcznie w Sello i był powiązany z aukcją, ale nie był powiązany z subiektem. Ceny i stany aktualizował sobie ręcznie. I tak towar sprzedawał się dłuższy czas i ma przypisane transakcje, klientów i paczki.

 

Stworzyłem teraz taki sam towar w Subiekcie Nexo o takiej samej nazwie 'Kaseta Elektrozaczepu', przypisałem mu symbol 123 i zaznaczyłem 'pozycja do serwisu aukcyjnego'. Następnie edytowałem towar w Sello, który miałem już wcześniej i też przypisałem mu symbol 123. Klikam na 'Synchronizuj z Subiektem Nexo' i Sello ściągnął mi towar z Subiekta i zrobił duplikat, czyli mam teraz dwa towary o tej samej nazwie i tym samym symbolu. Usunąłem towar, który został zaciągnięty z Subiekta i następnie chciałem powiązać ten co już miałem w Sello z przypisanymi transakcjami i klientami, ale wyskakuje właśnie ten błąd o którym wspominałem.

 

Może coś źle robię, ale nie widziałem innego sposobu?

 

P.S. Może chodzi tu o jednostkę miary? Towary, które są z synchronizowane z Subiektem mają odblokowane pole 'jednostka miary', natomiast towary które są utworzone w Sello mają to pole zablokowane i domyślnie ustawione jest '(podstawowa)'

Edytowane przez centrumstali com
Link to postu

Raczej tego typu scenariusz nie powinien powodować problemu i niestety nie powtarzamy go u nas. Prosiłbym o przesłanie na sello@insert.com.pl zrzutów ekranu tego towaru nexo - być może problem powodują same dane a nie sposób wykonywania operacji. Proszę w mailu dodać te link do tego tematu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...