Skocz do zawartości

Niska wydajność programu Subiekt Nexo

Polecane posty

W firmie mamy problem z wydajnością programu, problem był, ale wygląda że nasilił się jeszcze bardziej po aktualizacji 34 -> 36.

Obecnie posiadamy:

- kartotekę asortymentu ~ 130k,
- liczba wszystkich dokumentów (wydania, faktury) ~ 30k

 

Największy problem pojawia się np. przy edycjach dokumentów sprzedaży. Załóżmy, że:

- klikamy "Popraw" dokument" -> dodajemy przedpłatę -> ustawiamy ją na 100%.

 

Testowany dokument: ~50 pozycji asortymentu, dokument posiada w sumie ~70 powiązań

(nasze dokumenty sprzedaży często posiadają sporo powiązań, które powstają w wyniku łączenia wielu WZ -> FS).

 

Warunki testowe: praca w sieci, sql standard, aktywnie korzysta z Nexo 15-20 osób.

Otwarcie dokumentu do edycji: ~3 minut,

Dodanie przedpłaty i ustawienie na 100%: ~4-5 minut.

Szacuje że edycja jednego takiego dokumentu może trwać ~10 minut, a czasami przy tym Nexo się zawiesi i trzeba od nowa.

 

Żeby wykluczyć problemy sieciowe i sprzętowe postanowiłem skopiować bazę na osobną maszynę (znacznie mocniejszą):

AMD Ryzen 3900x, nvme Samsung, 32gb RAM.

 

Warunki testowe: Nexo uruchamiam na tej samej nowej maszynie co baza, sql standard, 1 użytkownik testowy aktywny.

Otwarcie tego samego dokumentu do edycji: 50 sekund

Dodanie przedpłaty i ustawienie na 100%: 1 min 20 sek

 

W sumie około 2 minut zajmuje mi czekanie na Nexo w wersji lokalnej, tylko z jednym użytkownikiem aktywnym.

Moim zdaniem jest to dalej bardzo długo. Zakładam, że gdyby uruchomić dodatkowych użytkowników pracujących w tym samym czasie + dodać pracę w sieci to wyniki byłyby niewiele lepsze od tych produkcyjnych.

I teraz pytanie, czy planowana jest optymalizacja Nexo? a może są jakieś sposoby aby przyśpieszyć działanie programu, może jakieś techniki i dodatkowe konfiguracje których jeszcze nie testowałem?

Nie ukrywam, że jest to bardzo ważna dla nas sprawa bo tracimy sporo czasu pracowników oraz ciągle się rozwijamy i te liczby będą ciągle rosły.

 

Edytowane przez Grzegorz Święch
Link to postu

Konserwacje robiłem na środowisku testowym jeszcze przed założeniem tematu, jednak nic nie pomogła więc nawet nie uwzględniałem tego w wynikach.

Nie robiłem jedynie kompaktowania, ale z tego co wiem ta funkcja mogłaby wpłynąć jedynie negatywnie na prędkość.

Edytowane przez Grzegorz Święch
Link to postu

Bez analizy bazy danych nie będziemy w stanie określić przyczyny. Proszę o przesłanie danych przez formularz kontaktowy kontynuując korespondencję pod numerem zgłoszenia INS-797903.

Jeżeli to możliwe, proszę o informację na temat dokumentów, którym warto byłoby się przyjrzeć w pierwszej kolejności.

Edytowane przez Przemysław Werner
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...