Skocz do zawartości

jak wydrukować paragon fiskalny z FV bez NIPu

Polecane posty

Witam forumowiczów.

Sprawa jak w temacie. Rozwijając, chodzi o to, że w selo wybrałem opcje paragon plus FV - niestety US wymaga dołączenia do kopi FV PARAGONU FISKALNEGO. Ale niestety nie można zafiskalizować PA bo FV jest do niego przypisana - błąd programu czy ja źle coś robię? - dodam że chodzi tu o FV bez NIPu. Większość zna przepisy US i wie że w takiej sytuacji musi być zafiskalizowany PA i dodany do wydrukowanej kopii FV bez NIPu.

I żeby nie było chodzi o opcje w sello którą wybrałem to: PA plus FV. - bo jak wybiore PA i później w subiekcie z PA stworze FV to jest ok.

Edytowane przez Zbyszek Podrażka
Link to postu
W dniu 28.07.2021 o 10:35, Zbyszek Podrażka napisał:

Witam forumowiczów.

Sprawa jak w temacie. Rozwijając, chodzi o to, że w selo wybrałem opcje paragon plus FV - niestety US wymaga dołączenia do kopi FV PARAGONU FISKALNEGO. Ale niestety nie można zafiskalizować PA bo FV jest do niego przypisana - błąd programu czy ja źle coś robię? - dodam że chodzi tu o FV bez NIPu. Większość zna przepisy US i wie że w takiej sytuacji musi być zafiskalizowany PA i dodany do wydrukowanej kopii FV bez NIPu.

I żeby nie było chodzi o opcje w sello którą wybrałem to: PA plus FV. - bo jak wybiorę PA i później w subiekcie z PA stworze FV to jest ok.

Czy zna ktoś powyższy problem:

mam screena jaką opcję wybrałem i nie mogę wydrukować i zafiskalizować paragonu na drukarce fiskalnej i załączyć jej do kopi FV - (wybrałem opcje tą na samym dole).

 

PAR_Z_FV_bezNIP.jpg

Link to postu

Raz do tego podchodziłem, ale coś poszło nie tak. Nie miałem jednak czasu się wgłębiać. Ale wiem, że to nie było tak gładko. Trzeba było kończyć ręcznie drukowanie dokumentów, szczegółów już nie pamiętam...

 

PS

@Bartosz Rosa w zasadzie nie wnikałem potem w trudności (może by się to dało opanować, nie zaprzeczam - może u innych opcja działa poprawnie (?) ), bo spodziewałem się, że będzie opcja PAi + FSd - ze zwykłym PA nie mogę stosować tej opcji (ze względów rozliczeń pobrań w GT)...

Link to postu

Szkoda więc że ta opcja jest aktywna skoro nie działa - teraz będę musiał tłumaczyć US dlaczego to jest w ten sposób zaksięgowane jeśli kupujący nie ma NIPu. Pewnie bedzie kara albo ustne upomnienie - oby nie finansowe :) - przy kontroli nie będzie że to program coś namieszał :) - najwyżej podam im dane INSERTA i SELLO i niech się tłumaczą :) Wiem, wiem to i tak nic nie da - w razie czego to my płacimy bo to my jesteśmy płatnikami :)

Link to postu
1 minutę temu, Zbyszek Podrażka napisał:

Szkoda więc że ta opcja jest aktywna skoro nie działa - teraz będę musiał tłumaczyć US dlaczego to jest w ten sposób zaksięgowane jeśli kupujący nie ma NIPu. Pewnie bedzie kara albo ustne upomnienie - oby nie finansowe :) - przy kontroli nie będzie że to program coś namieszał :) - najwyżej podam im dane INSERTA i SELLO i niech się tłumaczą :) Wiem, wiem to i tak nic nie da - w razie czego to my płacimy bo to my jesteśmy płatnikami :)

Nie piszę, że nie działa - nie działa tak jak się spodziewałem. Ciekawy jestem opinii innych użytkowników - dlatego o tym piszę.

 

W Twoim wypadku przecież sam Subiekt pozwala wszystko zrobić wg życzeń US - więc Sello tu niczego winne... 🤪

Link to postu
9 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

Nie piszę, że nie działa - nie działa tak jak się spodziewałem. Ciekawy jestem opinii innych użytkowników - dlatego o tym piszę.

 

W Twoim wypadku przecież sam Subiekt pozwala wszystko zrobić wg życzeń US - więc Sello tu niczego winne... 🤪

Ok - wszystko dobrze .... ale jest ale ... ja pisze że po wybraniu w/w opcji nie mogę zafiskalizować na drukarce paragonu potrzebnego do załączenia do kopi FV bez NIPu dla US. Sello generuje PA i FV bez NIPu ale nie drukuje PA na drukarce fiskalnej - Subiekt blokuje tę możliwość - czyli...... nie działa tak jak tego wymagają przepisy US. Logiczne i proste aż do bólu :) Nie mam do użytkowników pretensji.... tylko do twórców - o braku znajomości i współpracy z ludźmi którzy praktykują i znają przepisy - mimo że już kiedyś pisano mi, że mają sztab specjalistów od przepisów - ale myślę że musieliby mieć trochę więcej praktyków niż teoretyków, A swoją drogą nie wiem czy to sello czy subiekt, ale opcja zaczyna się od ustawienia jej w Sello dlatego piszę na tym forum.

Link to postu
18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

Nie piszę, że nie działa - nie działa tak jak się spodziewałem. Ciekawy jestem opinii innych użytkowników - dlatego o tym piszę.

 

W Twoim wypadku przecież sam Subiekt pozwala wszystko zrobić wg życzeń US - więc Sello tu niczego winne... 🤪

 

40 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A czy w Subiekcie jest włączone fiskalizowanie PA? Sprawdziliśmy i przy wystawianiu PA+FSd z Sello PA jest fiskalizowane, zgodnie z ustawieniem w Subiekcie GT, bo to w sumie nie jest domena Sello nawet.

obraz.png.03594c63fe454f47438b982c5ebaaabd.png

zaraz sprawdzę - ale wszystkie inne są drukowane to powinien w w/w sytuacji także drukować :)

 

I ta opcja jest włączona - takze powinien wydrukować a on tylko drukuje FV a na drukarkę fiskalna nie :)

Edytowane przez Zbyszek Podrażka
Link to postu

Witam

mam wersję 1.39.0 na początku po aktualizacji też nie chciało drukować PA i FSd bo część transakcji pochodziła jeszcze z poprzedniej wersji sello

teraz wszystkie transakcje typu PA + FSd są z nowej wersji i działa to u mnie tak

- najpierw drukuje się paragon i wywala błąd na czerwono ze transakcja nie może zostać zablokowana (coś w tym stylu dokładnie nie pamiętam bo jestem poza firmą)

- potem jeszcze raz daje drukuje dokument i wyjeżdża FSd i błąd znika

 

i mam PA i FSd z opisem że dotyczy paragonu nr ....

 

w sello mam tak ustawione

obraz.thumb.png.fdbedda0dcd15bae539489067641d482.png

Edytowane przez Sławomir B
Link to postu
W dniu 30.07.2021 o 08:41, Zbyszek Podrażka napisał:

I ta opcja jest włączona - takze powinien wydrukować a on tylko drukuje FV a na drukarkę fiskalna nie

To może inaczej, w jaki sposób drukowane są z Sello te dokumenty?

 

W dniu 30.07.2021 o 11:17, Sławomir B napisał:

najpierw drukuje się paragon i wywala błąd na czerwono ze transakcja nie może zostać zablokowana

Podobnie, w jaki sposób, którym przyciskiem jest wywoływane drukowanie/tworzenie dokumentów?

 

Link to postu
9 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

To może inaczej, w jaki sposób drukowane są z Sello te dokumenty?

 

Podobnie, w jaki sposób, którym przyciskiem jest wywoływane drukowanie/tworzenie dokumentów?

 

wszystkie dokumenty drukuje skrótem Ctrl + Shift + S w zakładce TRANSAKCJE / DO PACZEK

Edytowane przez Sławomir B
Link to postu
23 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

A opcja Drukuj dokument po zapisie?

obraz.png.bd10799cce972edfb9eb17cfe5c154fd.png

Jest włączona powyższa opcja oraz opcja "Drukuj automatycznie" też jest włączona. Nie fiskalizuje paragonu mimo ze powinno... :)

Edytowane przez Zbyszek Podrażka
uzupełnienie wiadomości
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Czyli żeby wytłumaczyć US dlaczego opcja w programie jest a nie działa i nie drukuje Paragonu fiskalnego do FV będę opisywał z zrzutami z programu Sello i Subiekta GT na dokładkę. Bedzie tego pewnie z kilka kartek A4. Szkoda tylko... ze marnuje się czas na takie bzdury które w kodzie pewnie maja jedna albo najwyżej kilka linijek. Skoro do paragonu fiskalnego można wydrukować FV bez NIPU to opcja PA i FV bez NIPu cz tak jak pisał poprzednik PAi i FV bez NIPu też może być :)

Edytowane przez Zbyszek Podrażka
  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 30.07.2021 o 11:17, Sławomir B napisał:

działa to u mnie tak

- najpierw drukuje się paragon i wywala błąd na czerwono ze transakcja nie może zostać zablokowana (coś w tym stylu dokładnie nie pamiętam bo jestem poza firmą)

- potem jeszcze raz daje drukuje dokument i wyjeżdża FSd i błąd znika

Czy paragony są fiskalizowane pomimo występowania tego błędu?

Link to postu
W dniu 30.08.2021 o 11:31, Bartosz Rosa napisał:

Czy paragony są fiskalizowane pomimo występowania tego błędu?

Paragon aby był zafiskalizowany - MUSI być wydrukowany na drukarce fiskalnej - inaczej nie będzie widoczny dla US - przynajmniej w moim przypadku gdy drukarka jest online z US :)

Czyli program powinien zadziałać automatycznie... tak jakbym ręcznie na podstawie paragonu fiskalnego wystawiał FV. Ot cała filozofia... :) NIESTETY TEGO NIE ROBI :)

Edytowane przez Zbyszek Podrażka
Link to postu
2 godziny temu, Zbyszek Podrażka napisał:

Paragon aby był zafiskalizowany - MUSI być wydrukowany na drukarce fiskalnej

Ale ja odniosłem się do problemu innego użytkownika :), z którego wynika że paragon się drukuje (ale nie wiem czy na fiskalnej czy zwykłej) a sam problem/błąd w Sello występuje na próbie utworzenia FSd. Jest to związane z faktem fiskalizacji PA zaraz po jego zapisaniu i jego zablokowaniem w Subiekcie na czas fiskalizacji oraz próbą tworzenie FSd również w tym samym czasie. To już zdiagnozowaliśmy, że występuje w momencie gdy włączona jest fiskalizacja PA i jest ona wykonywana. Będzie poprawione w 1.40. Ale chciałem dopytać, czy to jest ten przypadek, że PA się w tym momencie fiskalizuje.

 

Natomiast sam problem z brakiem fiskalizacji PA to coś zupełnie innego i tutaj dodatkowe pytania:

1. Proszę o zrzut ekranu zakładki DOKUMENTY z Sello z parametrów zewnętrznego systemu sprzedaży

2. Jaki to model drukarki fiskalnej?

 

 

Link to postu
W dniu 1.09.2021 o 12:05, Bartosz Rosa napisał:

Ale ja odniosłem się do problemu innego użytkownika :), z którego wynika że paragon się drukuje (ale nie wiem czy na fiskalnej czy zwykłej) a sam problem/błąd w Sello występuje na próbie utworzenia FSd. Jest to związane z faktem fiskalizacji PA zaraz po jego zapisaniu i jego zablokowaniem w Subiekcie na czas fiskalizacji oraz próbą tworzenie FSd również w tym samym czasie. To już zdiagnozowaliśmy, że występuje w momencie gdy włączona jest fiskalizacja PA i jest ona wykonywana. Będzie poprawione w 1.40. Ale chciałem dopytać, czy to jest ten przypadek, że PA się w tym momencie fiskalizuje.

 

Natomiast sam problem z brakiem fiskalizacji PA to coś zupełnie innego i tutaj dodatkowe pytania:

1. Proszę o zrzut ekranu zakładki DOKUMENTY z Sello z parametrów zewnętrznego systemu sprzedaży

2. Jaki to model drukarki fiskalnej?

 

 

1. postaram się do poniedziałku znaleźć tą transakcje i zrzucić ekran z zakładką dokumenty... :)

a drukarka fiskalna to: ELZAB Zeta online

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...