Skocz do zawartości

Puste etykiet WzA - dlaczego?

Polecane posty

Witam

Od soboty mam problem z wysyłka listów poleconych ekonomicznych. Nie drukuje mi wcale etykiet. Wszystko robię przez WzA z poziomu Sello. Tworzę paczkę, tworzę listę wysyłkową, zwraca mi numer przesyłki, pokazuje że generuje etykietę,  ale drukuje puste etykiety. To samo dzieje się jak wejdę na stronę allegro i tam próbuję pobrać dokument do zamówionej przesyłki. Numer jest, ale etykieta jest pusta.

Wcześniej działało bez problemu. Czy spotkał się ktoś z Was z takim problemem? Dzięki z góry za pomoc.

Bartek

Link to postu
19 godzin temu, Bartosz Głowacki napisał:

To samo dzieje się jak wejdę na stronę allegro i tam próbuję pobrać dokument do zamówionej przesyłki

Raczej bym to zgłosił do Allegro zatem. Sello jedynie pośredniczy w pobraniu wydruku z WzA i wysłaniu go na drukarkę. Jeśli w samym serwisie już jest problem to najpewniej na styku Allegro-Poczta Polska.

Link to postu

Wydaje mi się Bartek że to nie ma związku ponieważ w  Elektronicznym Nadawcy nawet nie pojawia się przesyłka jako przygotowana mimo ze w WzA widnieje i ma nadany numer.

Co więcej, dla przesyłki listowej od zawsze  ustawiony mam rozmiar 139 x 99,1 (komplet danych) - nigdy tego nie ruszałem i działało do poprzedniej soboty. Nie ma tam natomiast do wyboru rozmiarów A4, A6/ 10 x 25mm

Link to postu
18 minut temu, Bartosz Głowacki napisał:

Wydaje mi się Bartek że to nie ma związku ponieważ w  Elektronicznym Nadawcy nawet nie pojawia się przesyłka jako przygotowana mimo ze w WzA widnieje i ma nadany numer.

Co więcej, dla przesyłki listowej od zawsze  ustawiony mam rozmiar 139 x 99,1 (komplet danych) - nigdy tego nie ruszałem i działało do poprzedniej soboty. Nie ma tam natomiast do wyboru rozmiarów A4, A6/ 10 x 25mm

Spróbuj ustawić tak:

obraz.png.9441963c4d412f72c335a0bd61f1d07a.png

Link to postu
27 minut temu, Bartosz Głowacki napisał:

Sprawdziłem, nic to nie daje, te przesyłki wygenerowane przez WzA, nie pojawiają się po prostu w Elektronicznym Nadawcy jako przygotowane. Tylko skąd w WzA pojawia się w takim razie nr przesyłki?

Na pewno ustawiasz we właściwym EN? Niedawno PP łączyła konta w jedno - miałeś o tym info od przedstawiciela?

Jeśli wcześniej miałeś konto w EN na własną umowę i także na allegro, to teraz powinno tylko jedno być aktywne i w nim pewnie trzeba dokonać zmian ustawień.

 

W Allegro piszą, że trzeba to ustawić w EN (przesyłki "przelatują" przez EN, tylko jak "allegrowe WzA" nie są widoczne):

obraz.png.f34057636badf7da393784bb0855e7a0.png

No ale dziwne, że działało i nagle przestało. U  mnie działa poprawnie. Może spytaj przedstawiciela Poczty czy czegoś nie zmienił?

Link to postu
W dniu 4.08.2021 o 08:51, Bartosz Głowacki napisał:

ponieważ w  Elektronicznym Nadawcy nawet nie pojawia się przesyłka jako przygotowana mimo ze w WzA widnieje i ma nadany numer.

Z tego co obserwuję to wiele systemów kurierskich ma API nie do menadżera paczek a do wewnętrznego serwera, dla którego menedżer webowy jest klientem takim samym jak aplikacje zewnętrzne typu Sello. Skutek tego jest taki, że przesyłki tworzone z jednej strony nie są widoczne w drugim rozwiązaniu. Sello również nie pokazuje przesyłek, których samo nie wygenerowało. Początkowo np Paczkomatach też te przesyłki nie były widoczne - trzeba było taką możliwość aktywować u opiekuna, ostatecznie trafiło to do każdego chyba.

 

 

Link to postu

Pozmieniałem rozmiary etykiet, tak jak sugerował Bartek. W pewnym momencie zawiozłem przesyłki na pocztę z wygenerowaną etykietą przez przez WzA, zadowolony że już po problemie. Niestety radość była przedwczesna. Mimo iż allegro nadaje numer, etykiety się drukują to na poczcie przesyłki nie są widoczne, Pani nie może ich nabić bo nie istnieją. 

I tym sposobem wszystkie wróciły do mnie. Jak robię w EN import z allegro - nie ma problemu. Jak robię przez WzA - numery są przesyłek nie ma.

Raz spróbowałem jeszcze zmienić w Sposobach Wysyłki w Sello umowę z Umowy własnej na Umowę Allegro - poszło bez problemu na starych ustawieniach, jak wybieram Umowa Własna, nie działa nic.
Pozdrawiam

Bartek

Link to postu
  • 5 tygodni później...
W dniu 3.08.2021 o 07:38, Bartosz Rosa napisał:

Spróbuję się czegoś dowiedzieć.

Obecnie wszystko śmiga cudownie. DPD, DPD pobranie, Poczta (bez pobrania), Paczkomaty, miniKurier24, Allegro Kolporter. Wszystko po WzA. Pakujemy pełną parą. Poczta pobranie na umowe własnej po WzA. Dziękujemy SELLO (XD)

Edytowane przez HotKey .
  • Haha 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...