Skocz do zawartości

WSTO po 1.07.2021

Polecane posty

Mam sprzedaż detaliczną której nie mogę zaimportować z Subiekta GT do Rachmistrza GT.

 

 

 

Jest to faktura sprzedaży (FS) dla konsumenta z Niemiec. Jestem poniżej progu OSS.

Fakturę oznaczyłem w Subiekcie:

- Rodzaj transakcji VAT: WSTO

- oznaczenie JPK - EE

 

W Rachmistrzu wydaje się brakować rodzaju transakcji VAT: WSTO

Czy docelowo w Rachmistrzu ma nie być trybu transakcji WSTO, czy coś robię źle?

 

Co zrobić, aby przeszedł mi import z Subiekta do Rachmistrza takiego dokumentu dla WEWNĄTRZWSPÓLNOTOWEJ SPRZEDAŻY TOWARÓW NA ODLEGŁOŚĆ ?

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Matczak napisał:

prosze nie polecac tylko dostosować program do istniejacych przepisow. 

Niestety w tym temacie mogę zrobić dokładnie tyle samo co Pan - nie jestem autorem programu (proszę zwrócić uwagę na profil na forum).

 

1 godzinę temu, Patrycja Szypulska napisał:

VAT tak, przychód nie.

Zgadza się, do tego odnosiła się pierwsza część mojej wypowiedz tylko wkradła się literówka, chodziło mi oczywiście o sprzedaż WSTO, dla której nie ma jeszcze wsparcia w programach księgowych i nie będzie w tym tygodniu.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

(...) chodziło mi oczywiście o sprzedaż WSTO, dla której nie ma jeszcze wsparcia w programach księgowych i nie będzie w tym tygodniu.

 

No, to niefajnie ze strony InsERT-a, że nie ma aktualizacji i nie będzie w tym tygodniu :( Czasu - zdaje się - było już dość sporo (1,5 miesiąca!). Wszyscy czekają do ostatniej chwili, żeby zrobić sobie import, a tu taka przykra niespodzianka. My akurat nie mamy tego jakoś dużo, jednak wyobrażam sobie rozczarowanie i wściekłość tych, którzy mają tego sporo i liczyli na import.

 

Ja naprawdę rozumiem zmienność przepisów i ich uchwalanie bez odpowiedniego vacatio legis, a także wszystkie inne czynniki, które wpłynęły na brak aktualizacji. Mimo wszystko jednak wizerunkowo nie wygląda to dobrze.

 

Tak, wiem, że jest Pan partnerem i nie ma wpływu na sytuację. To tylko taka moja refleksja. Niemniej dziękuję za info, że nie będzie aktualizacji w tym tygodniu. Przynajmniej wszyscy wiedzą, że czas zabrać się za klepanie. Być może dzięki temu choć część zdąży w terminie. Chociaż tyle...

Link to postu
2 godziny temu, Patrycja Szypulska napisał:

To tylko taka moja refleksja.

Swoje refleksje powinna Pani kierować do posłów i senatorów, którzy mieli rok czas na wprowadzenie przepisów związanych z dyrektywą e-commerce a zrobili to na chyba 3 dni przed wymaganym terminem. Trudno w takiej rzeczywistości tworzyć oprpgramowanie na czas, szczególnie jak modyfikacje w strukturze projektowanej ponad 20 lat temu są dość głębokie.

 

Nie mniej też żeby wywiązać się z obowiązków rozliczeniowych może Pani zaimporotwać sprzedaż bez ewidencji VAT WSTO. W momencie ukazania się odpowiednien aktualizacji zapisy trzeba będzie wycofać i zaimportować ponownie z częścią VAT. Pierwsza deklaracja VAT OSS będzie i tak wysyłana dopiero w październiku z III kwartał 2021.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...