Skocz do zawartości

Załączniki do obiektów, na ich liście

Polecane posty

Przydała by się dodatkowa kolumna informująca o obecności załączników do obiektu, na ich liście, np. załączam do Asortymentu rysunek, to na liście Asortymentów, mam dodatkową kolumnę Załącznik z opcją Tak/Nie, ale lepiej wydaje mi się aby wyświetlała się suma załączników. Wtedy szybko widzimy, że do danego asortymentu mamy jakieś załączniki, które są ważne. Oczywiście to miało by się tyczyć wszystkich obiektów, które mogą mieć załączniki z biblioteki dokumentów.

 

Dodatkowo, w przypadku Asortymentu akurat, fajnie jakby można było tą kolumnę wyprowadzić dla pozycji dokumentu, co także dawało by szybko informację, że np. produkt ma załączone specjalne wymagania klienta i ich dokumentację.

Link to postu

Na dzień bieżący możemy tylko skorzystać z podświetlenia myszką ikony spinacza która symbolizuje załączniki. Tak jak to widać poniżej.

 

002.jpg

 

Jeżeli chodzi o sam moduł Asortyment, to możemy sytuację rozwiązać na dwa sposoby. Jednym z nich jest po prostu dodanie kolumny Dokumenty w bibliotece, która pozwoli na pokazanie ilości załączników przyporządkowanych do danego towaru. Drugim jest wykorzystanie Formatowania Warunkowego, dostępnego pod prawym przyciskiem myszki - w Operacjach na Liście a później Konfiguracji Widoku, w zakładce Formatowanie Warunkowe. Wskazując zapis podobny do poniższego mogę sprawić, że towary posiadające więcej niż jeden załącznik będą wytłuszczane.

 

001.jpg

 

Oczywiście tego typu rozwiązanie działa per lista.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...