Skocz do zawartości

Drukarka Fiskalna Novitus Bono E - numer zamówienia na paragonie?

Polecane posty

10 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Każda drukarka ma możliwość definiowania nagłówka i stopki, ale są one wspólne dla wydruków fiskalnych i niefiskalnych.

 

Tak, ale przepisy sztywno określają, jakie dane w nagłówku muszą się znaleźć (nazwa, adres instalacji, NIP). Zmiana możliwa jest tylko po raporcie dobowym i przed pierwszą sprzedażą. No i oczywiście nie da się zmienić NIPu.

Nie piszę o programie, którym można zmienić dane fiskalne (może i można, ale nie robiłem tego). Piszę o tym (poniżej), który pozwala wgrywać grafiki - o ile dobrze pamiętam wystarczyło tylko wyłaczyć/włączyć drukarkę dla zmian (bez raportów).

https://www.posnet.com.pl/programy-uzytkowe-posnet-grafik

obraz.png.12fdec09d8f1fe954761af49d94adf1c.png

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 17.09.2021 o 09:03, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

Nie piszę o programie, którym można zmienić dane fiskalne (może i można, ale nie robiłem tego). Piszę o tym (poniżej), który pozwala wgrywać grafiki

Nie ma znaczenia, z którego programu będziemy sterować grafikami.

 

W dniu 17.09.2021 o 09:03, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

o ile dobrze pamiętam wystarczyło tylko wyłaczyć/włączyć drukarkę dla zmian (bez raportów).

Mam akurat na czym sprawdzić - faktycznie, zmiana grafiki w nagłówku czy stopce nie wymaga wcześniejszego wykonania raportu dobowego. Logo w nagłówku zmienia się od 2 wydruku po zmianie grafiki, a w stopce już od 1.

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 16.09.2021 o 21:52, Jacek Izydorczyk napisał:

Generalnie ma Pan przynajmniej trochę racji :)

Otrzymałem dzisiaj w Biedronce taki paragon: 

20210916_195030.thumb.jpg.5adca6cbef3d17c8b1e4b4cd372730d8.jpg

 

Żółty, to część niefiskalna - wygląda na to, że może być ona drukowana jako zlepek z paragonem fiskalnym i wtedy nie ma drugiego nagłówka (poza NIPem) - Subiekt nie obsługuje takiego sposobu wydruku paragonu. Ta część może być również drukowana zupełnie osobno, wtedy drukuje się nagłówek - ten sposób wykorzystuje Subiekt.

Ech ;) mam jakiegoś pecha ilekroć sobie coś w subiekcie wymyślę to brakuje tej "kropki nad i" ;] to by mi tak ułatwiło życie... ;] jedna głupia linijka tekstu... ;] a jest to może rzecz którą można sobie "dopisać/zlecić"? czy to ten element który jest nietykalny?

Link to postu
W dniu 21.09.2021 o 17:06, Jakub Z napisał:

a jest to może rzecz którą można sobie "dopisać/zlecić"?

Raczej nie.

Przy czym, np. sterownik do drukarki Posnet Thermal XL2 Online umożliwia wydruk dodatkowej linii na dole paragonu, a w konfiguracji drukarki możemy określić, czy mają się tam drukować uwagi, czy dowolne tekstowe pole własne. Sterownik do Bono LAN E takiej możliwości nie daje - nie mam wiedzy, czy po prostu nie zostało to zaimplementowane, czy drukarka nie daje takiej możliwości. Idąc dalej, gdyby już była możliwość wydrukowania pola własnego na drukarce Bono LAN E, to trzeba by zadbać o to, aby numer zamówienia automatycznie trafiał do tego pola własnego. Tutaj teoretycznie wystarczyłoby napisać trigger bazodanowy, ale z triggerami w nexo, ze względu na jego architekturę, to różnie bywa - czasami się po prostu nie da.

  • Lubię to 1
Link to postu
15 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

np. sterownik do drukarki Posnet Thermal XL2 Online umożliwia wydruk dodatkowej linii na dole paragonu, a w konfiguracji drukarki możemy określić, czy mają się tam drukować uwagi, czy dowolne tekstowe pole własne. Sterownik do Bono LAN E takiej możliwości nie daje - nie mam wiedzy, czy po prostu nie zostało to zaimplementowane, czy drukarka nie daje takiej możliwości.

Drukarki Novitus umożliwiają wydruk dodatkowych linii pod częścią fiskalną paragonu, ale liczba zmian treści tych linii jest ograniczona do 3 między kolejnymi raportami dobowymi. Czyli podczas sprzedaży dobowej można wysłać tylko 3 paragony z różnymi liniami dodatkowymi w stopce.
Sterownik nie udostępnia tej funkcji, gdyż w praktyce jest ona bezużyteczna.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.09.2021 o 12:54, Mariusz N. napisał:

Drukarki Novitus umożliwiają wydruk dodatkowych linii pod częścią fiskalną paragonu, ale liczba zmian treści tych linii jest ograniczona do 3 między kolejnymi raportami dobowymi. Czyli podczas sprzedaży dobowej można wysłać tylko 3 paragony z różnymi liniami dodatkowymi w stopce.
Sterownik nie udostępnia tej funkcji, gdyż w praktyce jest ona bezużyteczna.

:( wszystko trzeba wiedzieć od początku i do końca ;)

Czyli nie mamy tu żadnej opcji:
1. Skrócenia informacji "niefiskalnej" (aby nie drukował nagłówka / wszystkiego... aby wydrukować jedną linię z numerem zamówienia)
2. Nie ma opcji aby do części fiskalnej dodać numer zamówienia/uwagę?

Link to postu
W dniu 4.11.2021 o 15:39, Jakub Z napisał:

2. Nie ma opcji aby do części fiskalnej dodać numer zamówienia/uwagę?

Takie działanie też raczej nie miałoby sensu, bo z punktu widzenia drukarki za każdym razem byłaby to nowa pozycja  w drukarce, a więc też słabo bo po jakimś czasie w drukarce zapełniona zostanie baza towarowa. 

PS. Nie mam pewności jak działa akurat ten model drukarki, ale zakładam, że tak samo jak inne które znam i efekt będzie jak powyżej opisałem.

Link to postu
W dniu 27.09.2021 o 12:54, Mariusz N. napisał:

Drukarki Novitus umożliwiają wydruk dodatkowych linii pod częścią fiskalną paragonu, ale liczba zmian treści tych linii jest ograniczona do 3 między kolejnymi raportami dobowymi. Czyli podczas sprzedaży dobowej można wysłać tylko 3 paragony z różnymi liniami dodatkowymi w stopce.
Sterownik nie udostępnia tej funkcji, gdyż w praktyce jest ona bezużyteczna.

Istotna korekta.
W dwóch najnowszych sterownikach drukarek Novitus (zmiany wprowadzone w SUZ 16.18), tj. HD Online oraz Delio Prime E, zastosowaliśmy sposób wydruku dokumentu, który nie ma ograniczenia do 3 zmian. Te dwa sterowniki mają więc standardową funkcję wydruku linii dodatkowych w stopce paragonu, pod logo fiskalnym.

Nowy sposób będziemy sukcesywnie wprowadzać w kolejnych sterownikach drukarek Novitus.

 

Dla sprawdzenia, czy pozwoli to uzyskać oczekiwany efekt, proszę wykonać próbę wydruku paragonu z linią dodatkową przy użyciu sterownika HD Online lub Delio Prime E.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.11.2021 o 09:18, Mariusz N. napisał:

Istotna korekta.
W dwóch najnowszych sterownikach drukarek Novitus (zmiany wprowadzone w SUZ 16.18), tj. HD Online oraz Delio Prime E, zastosowaliśmy sposób wydruku dokumentu, który nie ma ograniczenia do 3 zmian. Te dwa sterowniki mają więc standardową funkcję wydruku linii dodatkowych w stopce paragonu, pod logo fiskalnym.

Nowy sposób będziemy sukcesywnie wprowadzać w kolejnych sterownikach drukarek Novitus.

 

Dla sprawdzenia, czy pozwoli to uzyskać oczekiwany efekt, proszę wykonać próbę wydruku paragonu z linią dodatkową przy użyciu sterownika HD Online lub Delio Prime E.

A może coś się zmieniło od tego czasu?:)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.11.2021 o 09:18, Mariusz N. napisał:

Istotna korekta.
W dwóch najnowszych sterownikach drukarek Novitus (zmiany wprowadzone w SUZ 16.18), tj. HD Online oraz Delio Prime E, zastosowaliśmy sposób wydruku dokumentu, który nie ma ograniczenia do 3 zmian. Te dwa sterowniki mają więc standardową funkcję wydruku linii dodatkowych w stopce paragonu, pod logo fiskalnym.

Nowy sposób będziemy sukcesywnie wprowadzać w kolejnych sterownikach drukarek Novitus.

 

Dla sprawdzenia, czy pozwoli to uzyskać oczekiwany efekt, proszę wykonać próbę wydruku paragonu z linią dodatkową przy użyciu sterownika HD Online lub Delio Prime E.

Dzień dobry, zacząłem to przeklikiwać ale trochę nie wiem w którym miejscu powinna być informacja, aby móc to wydrukować pod paragonem?

W naszym układzie:
Trafiają do nas różne źródła: do zamówień bieżących / dane o nr zamówienia mamy: w uwagach oraz "Oryginał": / później na paragonie są dodane uwagi... Pewnie możemy stworzyć pole własne z nr zamówienia tylko.

Gdzie powinienem ustawić wydruk dodatkowej linii z nr zamówienia do paragonu?
W drukarce (testuje delio) w suz? czy na poziomie nexo w urządzeniach?... a może w szablonach wydruku powinienem ustawić nowy wzorzec wydruku paragonu fiskalnego i w nim dodać pole do wydruku? aby dodawał to pole?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.01.2022 o 09:10, Przemysław Werner napisał:

Dzień dobry,

treść linii dodatkowych należy wprowadzić w programie. Jeżeli sterownik urządzenia obsługuje dodatkowe linie, to zostaną wydrukowane.

image.png.031b9ba17e2ba787abcd4579beb39eeb.png

Kurczę, to chya nie będzie to co chce uzyskać. :/ Bo w "dodatkowe linie" by musiał się wklejając w każdym zamówieniu inny numer.

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam temat. Może coś się zmieniło, albo czyta to ktoś kto wie jak to rozwiązać i nawet odpłątnie mógłby mi pomóc? 

Cel: Drukując paragon na drukarce fiskalnej Novitus Bono E dodawała się część niefiskalna (bez całego nagłówka) z numerem zamówienia? 

 

Ewentualnie inne sposoby na rozwiązanie problemu (bez tworzenia wydruków zwykłych) łączenia zamówienia X z etykietą nadawczą do zamówienia X. Większość naszych zamówień jest 1 produktowych i paragon jest doczepiany do ulotki... gdzie odręcznie piszemy numer zamówienia, co jest katorgą... Może da się to jakoś usprawnić?

 

 

Link to postu
4 godziny temu, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

dziękujemy za sugestię. Funkcjonalność została zapisana do realizacji w kolejnych wersjach.

Byłoby super. Bo teraz mamy seryjne drukowanie i wszystko jest pięknie jak kolejność się utrzyma, ale czasem coś przeoczymy, paragon ten sam (kwota itd.) ale zamówienie inne i później zdarza się, ze np. źle połączyliśmy paragony i jak pojawia się zwrot to robi się problem, bo wtedy już ta sama kwota nie jest wystarczająca. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...