Skocz do zawartości

Drukarka Fiskalna Novitus Bono E - numer zamówienia na paragonie?

Polecane posty

Witam, nasza konfiguracja.

 

1. Sklep / platforma sprzedażowa przekazuje do nexo zamówienia z numerem "oryginału" (z systemów zewnętrznych).

2. Zamówienia bieżące realizujemy jako paragony / FV.

3. Pytanie czy jest jakiś sposób aby na paragonie (albo pod nim jako część niefiskalna... ale chodzi o informację wychodzącą z drukarki fiskalnej automatycznie przy realizowaniu zamówienia) pojawiał się numer "oryginału"?

4. Ważne: nie chodzi o numer zamówienia nexo, a numer "oryginału" czyli naszego zewnętrznego systemu / np. nick kupującego.

 

Chcemy wiedzieć mając paragon w ręku z jakiego jest on zamówienia online.

 

Czytałem że w subiekcie GT, była taka opcja przez Pole Własne, kiedyś czytałem że nie wolno umieszczać na paragonie nic poza dopuszczonymi wartościami, + że nie dla każdej drukarki jest taka opcja... Z drugiej strony jak pracowałem w kawiarni, to oni sobie drukowali nr zamówień / "niefiskalne paragony" z takimi informacjami. Dlatego wydaje mi się, ze taka informacja "poza oficjalną" częścią powinna być możliwa.

 

Ktoś podpowie gdzie szukać?

 

Edytowane przez Jakub Z
Dodałem pkt 4.
Link to postu

Dla drukarki fiskalnej jest możliwość skorzystania z wydruku niefiskalnego dla PA, dzięki czemu można drukować praktycznie dowolny dokument Subiekta na drukarce fiskalnej zamiast na drukarce biurowej, gdzie należałoby umieścić tekst:

<<numery oryginalne dokumentow realizowanych>>

image.png.ddbac64f485602212302cd7dec14b2c5.png

image.png.f737934159c277c803c7fb6ec1dcbb6d.png

Następnie fiskalizuje Pan PA tak jak zwykle na DF, ale także drukuje ten PA (jak na drukarce biurowej) na DF wg w/w wzorca. W rezultacie będzie na nim numer oryginalny z ZK. Należy pamiętać, że wydruki niefiskalne dostępne są w wersji PRO.

  • Parametry urządzenia

image.png.c9dc231439a960c8722640c3771feef6.png

  • Okno wydruku

image.png.aece6a1a8ac35538a1255547b00c646a.png

  • Lubię to 1
Link to postu

Hmm, jednak się pojawił problem. Czy da się zrobić, aby do standardowego paragonu dodawał się taki fragment "niefiskalny" (automatycznie). Przeglądałem co mogę dodać do PA, ale tam były tylko wydania / przyjęcia itd.

Chciałbym aby drukując paragon on mi automatycznie dodawał ten fiskalny (czyli 1 kliknięciem drukuje oba. Teraz wydaje mi się, że musiałbym każde zamówienie przeklikiwać dwukrotnie?)

obraz.png

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.09.2021 o 07:06, Przemysław Werner napisał:

Autoteksty zostały rozszerzone w wersji 35 InsERT nexo.

Podnieśliśmy wersję. Zrobiłem upgrade Nexo / SUZ. I jak wchodzę w ustawienia drukarki Novitus Bono E, to nie mogę odkliknąć tych checkboxów :/ Próbowalem coś zmienić przez SUZ, ale nie widzę tam takich checkboxów... Zastanawiam się, czy faktycznie powinienem tworzyć jakąś wirtualną drukarkę fiskalną? czy może moja drukarka jest za gupia? ;] a może jest jeszcze jakiś sposób o którym zapomniałem gdzie można to pole włączyć?

 

Mamy wersję PRO. Hmm...

 

EDIT: acha i przez to nie mogę (chyba) ustawić że paragon niefiskalny drukuje się na "zwykłej" drukarce. (to pierwsze pole wydruku)
EDIT2: Wersja sterownika DF: 16.18.2684.0

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu
29 minut temu, Przemysław Werner napisał:

Zgodnie z poniższą listą, urządzenie nie obsługuje wydruków fiskalnych.

Być może wcześniej pracował Pan na jakimś innym sterowniku?

:( dopiero chciałem to ustawić... ech... ta drukarka tyle kosztuje, że powinna umieć przyrządzać kawę 😜 a nie umie nic... ;] no nic. Dziękuję za pomoc.

Link to postu

Tak jeszcze napisałem do Novitusa i dali informację:

Cytat

 

Drukarka jak najbardziej potrafi drukować takie informacje jak nr zamówienia, kod kreskowy, kod QR i właściwie wszelkie informacje, również graficzne pod paragonem fiskalnym, zarówno jako część niefiskalna paragonu jak i oddzielny wydruk niefiskalny. Program, z którego drukarka jest terowana (wystawiane są paragony) musi to potrafić zrobić zgodnie z protokołem komunikacyjnym drukarki. W drukarce jedynie ustawia się (w menu: 2.Ustawienia à 2.Konfiguracja à 2.Komunikacja à 3.Zgodność  à Linia nr sys.p.) nr linii  w której informacja o numerze zamówienia/systemowym jest do drukarki przesyłana.


 

czyli po prostu w Nexo nie jest supportowane to jeszcze? czy to można jakoś samemu napisać /zlecić? ;]
Link to postu

Sterownik drukarki fiskalnej Novitus Bono E powstał wcześniej, gdy jeszcze nie było obsługi wydruków niefiskalnych, dlatego nie obsługuje tej funkcji. Postaramy się uzupełnić tę lukę w jednej z kolejnych wersji.

Doraźnie można spróbować użycia sterownika innej drukarki Novitus, dla której jest zaimplementowana obsługa wydruków niefiskalnych, zgodnie z zestawieniem podanym wcześniej, np. Bono LAN E, Deon LAN E.

Edytowane przez Mariusz N.
  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 11.09.2021 o 06:42, Jacek Izydorczyk napisał:

Jaką ma Pan wersję drukarki?

Przyznam, że nie wiem, Novitus Bono E ;) ale więcej szczegółów to nie wiem gdzie znaleźć?

 

W dniu 13.09.2021 o 09:23, Mariusz N. napisał:

Sterownik drukarki fiskalnej Novitus Bono E powstał wcześniej, gdy jeszcze nie było obsługi wydruków niefiskalnych, dlatego nie obsługuje tej funkcji. Postaramy się uzupełnić tę lukę w jednej z kolejnych wersji.

Doraźnie można spróbować użycia sterownika innej drukarki Novitus, dla której jest zaimplementowana obsługa wydruków niefiskalnych, zgodnie z zestawieniem podanym wcześniej, np. Bono LAN E, Deon LAN E.

Dam znać czy się udało.

Link to postu

Panie Mariuszu, Novitus Bono Lan E działa... teraz został mi ostatni punkt.

Czy da się w Paragonie zaznaczyć aby automatycznie drukował na drukarce fiskalnej (paragon fiskalny) + część niefiskalną? Teraz muszę zaznaczać zwykłą drukarkę. Niestety mam dziś słąby intelektualnie dzień ;) może to jest, a ja jestem ślepy ;]

Link to postu
41 minut temu, Jakub Z napisał:

Przyznam, że nie wiem, Novitus Bono E ;) ale więcej szczegółów to nie wiem gdzie znaleźć?

Nie ma to już znaczenia, bo działa na innym sterowniku. Miałem podejrzenia, które okazały się niesłuszne.

 

5 minut temu, Jakub Z napisał:

Czy da się w Paragonie zaznaczyć aby automatycznie drukował na drukarce fiskalnej (paragon fiskalny) + część niefiskalną? Teraz muszę zaznaczać zwykłą drukarkę. Niestety mam dziś słąby intelektualnie dzień ;) może to jest, a ja jestem ślepy ;]

w KF -> Wzorce wydruku proszę wydruk niefiskalny oznaczyć jako domyslny.

Link to postu
55 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Nie ma to już znaczenia, bo działa na innym sterowniku. Miałem podejrzenia, które okazały się niesłuszne.

 

w KF -> Wzorce wydruku proszę wydruk niefiskalny oznaczyć jako domyslny.

Panie Jacku,
1. Paragon Niefiskalny ustawiłem jako niefiskalny, ale nadal jak drukuje paragon fiskalny to muszę kliknąć w checkbox aby drukował na "drukarce" (wzorzec jest ok). Da się to jakoś zrobić, aby zaznaczone to było z automatu?

2. Teraz paragon fiskalny / niefiskalny - w obu drukuje się nagłówek itd. czy da się zrobić, aby w części niefiskalnej nie drukowało się w zasadzie nic poza tymi ## Niefiskalny ##? bez takiego dużego odstępu itd. ? teraz drukuje 12 dodatkowych linii + pusta przestrzeń pomiędzy, aby dodać część niefiskalną z nr zamówienia :) czyli 1 wiersz :/

Edycja: do pkt 2. pewnie musiałbym to wszystko wyłączyć w drukarce fiskalnej / włączyć we wzorcu wydruku paragonu fiskalnego?

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu
5 minut temu, Jakub Z napisał:

Da się to jakoś zrobić, aby zaznaczone to było z automatu?

To jeszcze w KF -> Typy dokumentów -> zakładka WYDRUKI - czy tam jest włączone drukowanie dokumentu?

7 minut temu, Jakub Z napisał:

2. Teraz paragon fiskalny / niefiskalny - w obu drukuje się nagłówek itd. czy da się zrobić, aby w części niefiskalnej nie drukowało się w zasadzie nic poza tymi ## Niefiskalny ##? bez takiego dużego odstępu itd. ? teraz drukuje 12 dodatkowych linii + pusta przestrzeń pomiędzy, aby dodać część niefiskalną z nr zamówienia :) czyli 1 wiersz :/

Nie ma takiej możliwości. Drukarka fiskalna musi wydrukować nagłówek (takie są przepisy) i program nie ma na to żadnego wpływu. 

Link to postu
40 minut temu, Jakub Z napisał:

:D będę szukać. Kiedyś wydawało mi się, że na paragonach Leroya / Jakiejś podobnej firmy są kody kreskowe / inne rzeczy... czy jakiś "tekst" typu "zapraszamy ponownie itd."

Są też drukarki, które umożliwiają tworzenie indywidualnych nagłówków i stopki. Np. POSNET TEMO ONLINE. Do wgrania grafiki nagłówka posłużyłem się dodatkowym programem ze strony Posnetu. Być może Twoja nie ma takich dodatków. Nagłówek i stopkę można zmieniać dowolnie poprzez program producenta i nie narusza on kompletu danych "fiskalizacyjnych" (że tak pewnie nie fachowo to nazwę).

  • Lubię to 1
Link to postu
4 godziny temu, Jakub Z napisał:

:D będę szukać. Kiedyś wydawało mi się, że na paragonach Leroya / Jakiejś podobnej firmy są kody kreskowe / inne rzeczy... czy jakiś "tekst" typu "zapraszamy ponownie itd."

Generalnie ma Pan przynajmniej trochę racji :)

Otrzymałem dzisiaj w Biedronce taki paragon: 

20210916_195030.thumb.jpg.5adca6cbef3d17c8b1e4b4cd372730d8.jpg

Czerwony, to nagłówek możliwy do zmiany tylko po raporcie dobowym.

 

Niebieski, to część fiskalna wydruku fiskalnego - tutaj nie ma mowy o żadnych zmianach.

 

Zielony, to część niefiskalna wydruku fiskalnego - tutaj można drukować teksty (etykiety), które są zdefiniowane w pamięci programu drukarki fiskalnej wraz z wartościami przesyłanymi z programu sterującego. Listę tych tekstów można wydrukować bezpośrednio z drukarki - wykonując Raport Opisów Stałych). Subiekt obsługuje to tylko częściowo - umożliwia wydruk numeru transakcji. Poza tym, czego nie widać na tym wydruku, nowsze drukarki mogą w tej części wydrukować dowolny kod kreskowy lub QR - Subiekt umożliwia wydruk numeru systemowego w taki sposób. Poza tym, możliwy jest tam również wydruk grafiki, która musi być wcześniej (po raporcie dobowym) przesłana do drukarki (podobnie jak z grafiką w nagłówku).

 

Żółty, to część niefiskalna - wygląda na to, że może być ona drukowana jako zlepek z paragonem fiskalnym i wtedy nie ma drugiego nagłówka (poza NIPem) - Subiekt nie obsługuje takiego sposobu wydruku paragonu. Ta część może być również drukowana zupełnie osobno, wtedy drukuje się nagłówek - ten sposób wykorzystuje Subiekt.

 

Fioletowy, to stopka wydruku - można tam wydrukować kilka, dowolnych linii, ale one również muszą być wcześniej zaprogramowane (po raporcie dobowym).

 

  • Lubię to 1
Link to postu
6 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

Są też drukarki, które umożliwiają tworzenie indywidualnych nagłówków i stopki.

Każda drukarka ma możliwość definiowania nagłówka i stopki, ale są one wspólne dla wydruków fiskalnych i niefiskalnych.

 

6 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

Nagłówek i stopkę można zmieniać dowolnie poprzez program producenta i nie narusza on kompletu danych "fiskalizacyjnych" (że tak pewnie nie fachowo to nazwę).

Tak, ale przepisy sztywno określają, jakie dane w nagłówku muszą się znaleźć (nazwa, adres instalacji, NIP). Zmiana możliwa jest tylko po raporcie dobowym i przed pierwszą sprzedażą. No i oczywiście nie da się zmienić NIPu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...