Skocz do zawartości

płatoność odroczona

Polecane posty

Sello tutaj nie oferuje żadnych dodatkowych możliwości przy tworzeniu dokumentów. Trzeba ręcznie w Subiekcie wystawić fakturę na PragmaGO (zgodnie z informacjami podanymi przez Allegro) albo przy wystawianiu zmienić płatnika i załączyć do zamówienia w Allegro (lub odesłać mailem na adres kupującego - wtedy również powinna ona zostać wykryta).

 

Niestety dokładnie tego procesu na sandboxie przećwiczyć nie mogliśmy, więc to jest tylko teoria.

Link to postu
W dniu 31.08.2021 o 07:51, Bartosz Rosa napisał:

Sello tutaj nie oferuje żadnych dodatkowych możliwości przy tworzeniu dokumentów. Trzeba ręcznie w Subiekcie wystawić fakturę na PragmaGO (zgodnie z informacjami podanymi przez Allegro) albo przy wystawianiu zmienić płatnika i załączyć do zamówienia w Allegro (lub odesłać mailem na adres kupującego - wtedy również powinna ona zostać wykryta).

 

Niestety dokładnie tego procesu na sandboxie przećwiczyć nie mogliśmy, więc to jest tylko teoria.

Czy pracujecie może obecnie nad wysyłąniem wszystkich faktur (nie tylko PragmaGO) do ALlegro?

Ja już taką fakturkę raz dostałem poprzez Allegro.

Link to postu

Czy poniższy filtr pokaże takie transakcje bez płatności z PragmaGo ?

Po czym takie transakcje poznać, abym wiedział, że mam im już fakturkę wysyłać ?

image.png.2c93f0fe5c8d008396dd88320dc6760a.png

 

Tylko ten znacznik, czy jakieś inne symptomy zlecenia ? Jak ma ono status płatności ?

Czy kasa przychodzi na konto bankowe, czy na moje subkonto do Allegro w PAYU ?

 

  

W dniu 6.09.2021 o 08:19, Bartosz Rosa napisał:

platnosc-odroczona.png

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
8 godzin temu, HotKey . napisał:

Czy pracujecie może obecnie nad wysyłąniem wszystkich faktur (nie tylko PragmaGO) do ALlegro?

Obecnie nie. Niedługo będzie info nad czym pracujemy :)

 

8 godzin temu, HotKey . napisał:

Czy poniższy filtr pokaże takie transakcje bez płatności z PragmaGo ?

Filtr pokazuje te transakcje, które mają wybraną opcję płatności odroczonej, czyli ikonkę kalendarzyka na liście.

8 godzin temu, HotKey . napisał:

Po czym takie transakcje poznać, abym wiedział, że mam im już fakturkę wysyłać ?

Idea jest taka - cytując Allegro:

Cytat
  1. Sprzedajesz tak, jak zwykle
    Gdy klient wybierze odroczoną płatność, powiadomimy Cię o takim zamówieniu.
  2. Wystawiasz fakturę

    Wystaw i załącz fakturę z numerem konta naszego partnera finansowego PragmaGO:
    75 1140 1078 0000 4033 4900 1014 

  3. Wysyłasz zamówienie
    Dodaj numer przesyłki i wyślij zamówienie do klienta.
  4. Otrzymujesz przelew
    Twoje zamówienie opłaca od razu PragmaGO. Przelew dostajesz 24 godziny po nadaniu przesyłki.
    Do końca 2021 r. nie ponosisz żadnych kosztów odroczenia terminu przez Kupującego.
    Klient spłaca później na konto PragmaGO.

Więc fakturę wystawiasz od razu. Natomiast nie wiem czy sam fakt opłacenia transakcji przez PragmaGO jest odnotowany w zamówieniach Allegro ale powinien. W Sello wtedy ikonka szara (płatność odroczona oczekująca) zamieni się w zieloną (płatność odroczona zakończona).

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.08.2021 o 13:14, Robert Mazurek napisał:

Jak sobie poradzić z płatnoscią odroczoną ? a dokładnie z podaniem na fakturze nr konta PragmaGO S.A.:  oraz przekaza nr faktury do allegro

Jak to ogarnąć przez Sello i Subiekt Nexo ?

Tak na 10'000 transakcji to ile masz tego PragmaGo ?

Chociaż 1-5 ?

Tzn., czy warto szkolić pracownika w tym temacie?

Link to postu
11 godzin temu, HotKey . napisał:

Tak na 10'000 transakcji to ile masz tego PragmaGo ?

Chociaż 1-5 ?

Tzn., czy warto szkolić pracownika w tym temacie?

Niedługo u nas będzie wprowadzona odroczona płatność, ponieważ z tego co zauważyłem oferty, które posiadają taką opcję, są wyżej w trafności. (Konkurencja ma i im towar się lepiej sprzedaje)

 

Idea jest taka, że utworzę w Subiekt GT wzorzec faktury pod PragmaGo (z ich kontem bankowym oraz czasem odroczenia płatności), fakturę wystawię przez Sello (Nadawca i odbiorca się w sumie nie zmienia), a w Subiekcie wydrukuje ją pod wzorcem PragmaGo. To tylko moja teoria, dam znać jak będzie w praktyce.

 

Pomyślałem sobie, że w nowym synchronizatorze, można dodać powiązanie wzorca wydruku faktury do np. płatności jaka jest w Sello. Płatność opłacona, wzorzec faktury x, za pobraniem wzorzec faktury y, płatność odroczona wzorzec faktury z. Co o tym myślicie?

Link to postu
3 godziny temu, Mariusz Kownacki napisał:

To tylko moja teoria, dam znać jak będzie w praktyce.

Daj znać, ja też o tym myślałem, tylko nie wiem jak numer konta tak umieścić ich. to daj znać jaką metodą umieściłeś numer ich konta na FV

 

3 godziny temu, Mariusz Kownacki napisał:

Pomyślałem sobie, że w nowym synchronizatorze, można dodać powiązanie wzorca wydruku faktury do np. płatności jaka jest w Sello. Płatność opłacona, wzorzec faktury x, za pobraniem wzorzec faktury y, płatność odroczona wzorzec faktury z. Co o tym myślicie?

Byłoby super. Są też kolejne sprawy np:

- Klient konsument spoza Polski (bez NIP). Trzeba teraz na FV ręcznie pilnować ustawienia WSTO, JPK EE, oraz kraju nadania i odbioru.

- cesje płatności (DPD pobranie, INPOST pobranie, PP Pobranie, PAYU, P24)

Jest wiele więcej takich rzeczy które trzeba ręcznie pilnować i codziennie zmieniać. Pisałem o tym lata świetlne temu, można odgrzebać skoro mamy Nowy Synchronizator.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.09.2021 o 12:08, HotKey . napisał:

Daj znać, ja też o tym myślałem, tylko nie wiem jak numer konta tak umieścić ich. to daj znać jaką metodą umieściłeś numer ich konta na FV

 

Byłoby super. Są też kolejne sprawy np:

- Klient konsument spoza Polski (bez NIP). Trzeba teraz na FV ręcznie pilnować ustawienia WSTO, JPK EE, oraz kraju nadania i odbioru.

- cesje płatności (DPD pobranie, INPOST pobranie, PP Pobranie, PAYU, P24)

Jest wiele więcej takich rzeczy które trzeba ręcznie pilnować i codziennie zmieniać. Pisałem o tym lata świetlne temu, można odgrzebać skoro mamy Nowy Synchronizator.

Uruchomiłem odroczoną płatność na głównym koncie Allegro. Na razie nie ma żadnej transakcji z tą formą płatności.

 

Eksport.thumb.jpg.3ae2838c4c4cdd8baec57527591fe44d.jpg

 

Zrobiłem w Subiekcie nowy wzorzec wydruku. Nr konta bankowego PragmaGo umieściłem w nagłówku raportu strony. Można też umieścić w stopce i też powinno przejść. Ważne aby na fakturze był tylko 1 nr konta bankowego i to PragmaGo.

 

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

A pytałeś czy taki zapis przyjmują? Bo to oznacza, że już nic nie trzeba płacić:

obraz.png.38fd7179f1aade05b2c28baae94aa04f.png

To jest dobry zapis z pkt widzenia sprzedawcy, ale Kupującego - w tym wypadku - już raczej nie...

Przepraszam, to była faktura już opłacona, a chciałem pokazać jak wygląda nr banku PragmaGo na FV.

 

1065340158_Beznazwy-2.jpg.33610d16ca73ed8500ee71e75f798525.jpg

Oczywiście jak będzie płatność odroczona, to fakturę trzeba zrobić jako kredyt kupiecki i ustawić odpowiedni termin odroczenia płatności (21, 45 lub 60 dni)

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 30.08.2021 o 13:14, Robert Mazurek napisał:

Jak sobie poradzić z płatnoscią odroczoną ? a dokładnie z podaniem na fakturze nr konta PragmaGO S.A.:  oraz przekaza nr faktury do allegro

Jak to ogarnąć przez Sello i Subiekt Nexo ?

Nie trzeba już podawać tego cholernego konta, kasa przychodzi do Ciebie od PragmaGO bardzo szybko, nie trzeba też faktury wysyłać, w Sello transakcja wygląda tak:

image.png.add878a08f2526e342278ef47f9e7ac6.png

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...