Skocz do zawartości

Kolporter Allegro

Polecane posty

19 minut temu, MM N napisał:

Zduńska Wola Łaska 13

A004245

W Zduni widzę też dziwne info, jakoby ten salonik był pod innym adresem:

Plac Wolności 19 98-220 Zduńska Wola

Mimo iż sparwdzałem Łaską 13.

Musisz to sobie wyjaśnić z nimi.

 

 

 

19 minut temu, MM N napisał:

Łask Narutowicza 6

Niedostępny na dziś.

Link to postu
15 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Statusy w WzA (przynajmniej przez API) nie odzwierciedlają statusów dostawców.

To prawda, po API spływają dane obecnie niepełne.

Ale już można z Sello po API coś też uzyskać.

Pełne statusy na razie miałem tylko po INPOST SHIPX, ale API WzA też niebawem raczje ruszy:

 

image.thumb.png.c9b3017df9d7f1feabdad522e68eec44.png 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Cześć, 
macie jakieś problemy z kolejnością wydruku etykiet (Allegro Kolporter realizowane przez UPS)? W moim przypadku lecą z drukarki w dosyć randomowej kolejności co przy większych ilościach jest dosyć problematyczne. Jeśli ktoś już trafił na ten problem i zna rozwiązanie to z góry dzięki za podzielenie się nim.

Link to postu
W dniu 10.09.2021 o 17:35, Joseph Kratz napisał:

Cześć, 
macie jakieś problemy z kolejnością wydruku etykiet (Allegro Kolporter realizowane przez UPS)? W moim przypadku lecą z drukarki w dosyć randomowej kolejności co przy większych ilościach jest dosyć problematyczne. Jeśli ktoś już trafił na ten problem i zna rozwiązanie to z góry dzięki za podzielenie się nim.

Ja cały czas podejrzewam, że to tak jak w INPOST jest mieszane gdzieć przez Sello.

To hipoteza.

Opieram ją na obserwacji kolejności wydruku etykiet do INPOSTU. Jak się raz wydrukuje etykiety z INPOSTU są pomieszane. Najpierw zwykłe, potem pobrania na końcu hmmm może na końcu SMARTy?

Natomiast jak się tam coś poklika to za drugim razem SELLO drukuje OK.

Tak kilka razy było.

Wątpię, abym mi się przywidziało. Pewnie z Kolporterem jest tak samo. Sprawdź, wg jakiego klucza sa sortowane etykiety, powtórzę u mnie:

1) zwykłe, potem numerami rosnąco

2) pobrania, numerami rosnąco

3) chyba .. SMARTy

 

 

Poklikaj w Sello i wydrukuj drugi raz, powinno być normalnie. Dan znać na forum, czy potwierdzasz moje przypuszczenia.

Link to postu
19 godzin temu, HotKey . napisał:

Ja cały czas podejrzewam, że to tak jak w INPOST jest mieszane gdzieć przez Sello.

To hipoteza.

Opieram ją na obserwacji kolejności wydruku etykiet do INPOSTU. Jak się raz wydrukuje etykiety z INPOSTU są pomieszane. Najpierw zwykłe, potem pobrania na końcu hmmm może na końcu SMARTy?

Natomiast jak się tam coś poklika to za drugim razem SELLO drukuje OK.

Tak kilka razy było.

Wątpię, abym mi się przywidziało. Pewnie z Kolporterem jest tak samo. Sprawdź, wg jakiego klucza sa sortowane etykiety, powtórzę u mnie:

1) zwykłe, potem numerami rosnąco

2) pobrania, numerami rosnąco

3) chyba .. SMARTy

 

 

Poklikaj w Sello i wydrukuj drugi raz, powinno być normalnie. Dan znać na forum, czy potwierdzasz moje przypuszczenia.

Dzięki za odpowiedź. Problem jest taki, że nawet przy wydruku zbiorczym tworzą się osobne pdfy. Jak zaznaczę aby etykiety drukowały się przy tworzeniu to owszem, numerują się prawidłowo wg symbolu paczki w sello, niestety wydruk automatyczny idzie w innej kolejności. Dla przykładu idzie najpierw 1z 10, 2 z 10, a potem 10 z 10, 6 z 10 itd. Puki jest to parę paczek, można drukować pojedynczo, ale jak jest już np 50 paczek w serii to zaczyna się kłopot. Same PDFy, nawet posortowane po nazwie ;ub dacie utworzenia również drukują się w randomowej kolejności...

Link to postu
4 minuty temu, Joseph Kratz napisał:

Dzięki za odpowiedź. Problem jest taki, że nawet przy wydruku zbiorczym tworzą się osobne pdfy. Jak zaznaczę aby etykiety drukowały się przy tworzeniu to owszem, numerują się prawidłowo wg symbolu paczki w sello, niestety wydruk automatyczny idzie w innej kolejności. Dla przykładu idzie najpierw 1z 10, 2 z 10, a potem 10 z 10, 6 z 10 itd. Puki jest to parę paczek, można drukować pojedynczo, ale jak jest już np 50 paczek w serii to zaczyna się kłopot. Same PDFy, nawet posortowane po nazwie ;ub dacie utworzenia również drukują się w randomowej kolejności...

Potwierdzam, niestety po przesiadce z INPOST SHIPX na WzA Sello:

1) wciąż drukuje etykiety w różnej kolejności - jest naprawdę lososo, raz tak, za drugim razem inaczej

2) drukując etykiety z WzA brakuje ok 10% etykiet !!! Tzn na 60 druknęło się dzisiaj tylko 54 i to kolejny raz ok 45 minut walczyłem z etykietami od rana zamiast zacząć pakowanie. Czyli na WzA jest gorzej niż na SHIPX. Plusem jest zamawianie podjazdów kurierów w jednym miejscu stąd chcemy pozostać przy WzA.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
W dniu 6.09.2021 o 08:10, Bartosz Rosa napisał:

Dostaw w Allegro jest sporo, łatwo coś przeoczyć :). Natomiast gdyby w Sello nie było jakiejś dostawy zdefiniowanej w Allegro to należy je zsynchronizować w menu Sello ==> NARZĘDZIA ==> Synchronizuj parametry z serwisu.

 

obraz.png.274a9b09da1a07b824036e91228a378b.png

Synchronizuję w ten sposób. Nic się nie dzieje. Lista sposobów wysyłki się nie zmienia.

Link to postu
10 godzin temu, Sebastian Olszowski napisał:

Nie zmienia.

Na zrzucie widać dostawy Sello. One się same nie zmienią bo to są słowniki użytkownika i można tutaj wpisać co się chce. To co się zmienia to jest lista dostaw z Allegro, którą można ustawić w cenniku dostaw oraz powiązać z własną dodaną przez siebie dostawą Sello o nazwie np Allegro Punkty Kolpolter (to się pobiera przy synchronizacji z Allegro, a nie dostawa Sello).

 

obraz.png.55dbc8e5130e8ee6b7ae8a6fe723da4a.png

Link to postu
3 godziny temu, Przemysław Dydycz napisał:

Czy wg Was jest gdzieś miejsce (pole) na etykiecie UPS (ALlegro Kolporter) gdzie mogę wrzucić numer dokumentu TAGiem? referencje są zajęte, pozostaje tylko adres czyli obok np. nazwy firmy. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

Chyba nie ma. Oba pola (Ref1 i Ref2) są już zajęte przez Allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...