Skocz do zawartości

Nie możesz ustawić DPD Pobranie w WzA? (ROZWIĄZANIE)

Polecane posty

Dzisiaj w nocy weszła kolejna porcja poprawek do cenników i zmian w regulaminie Allegro (06.09.2021).

Zgodnie z zapowiedziami miało ruszyć pobranie w DPD w usłudze ALLEGRO STANDARD poprzez WzA, tzn. bez umowy.

Sello niestety nie wczytuje umowy między Allegro a DPD:

image.png.1b7afd761441d4fc7f778b6800749bdf.png

 

 

Nie pomaga też kilkukrotne wczytanie cenników i całej reszty (Synchronizacja Parametrów Serwisu). Ale przypadkowo natknąłęm się na rozwiązanie problemu inną metodą.

Wejdź na skonfigurowane WzA dla DPD które nie ma pobranie, ale ma dodaną umowę ALLEGRO-DPD i kliknij na nim POWIEL, zaznacz pobranie ale nie wchodź do szczegółów konfiguracji. Sello skopiuje umowę z ALLEGRO-DPD z metody bez pobrania do nowej moetody z pobraniem:

 

image.png.ab0b23a209692ed224e802b2b6b836c3.png

 

 

Jeśli pomogłem, będę wdzięczny za furę plusików, a do ST prośba o wyjaśnienie tego fenomenu ...

Technika ta działa i generuje etykietę do DPD która to etykieta ma COD (XD). Na dzisiaj nie działa natomiast dla Poczty Polskiej Pobranie WzA bez umowy, może ktoś sprawdzić UPS ale chyba też ten numer nie przejdzie ... (xd)

Edytowane przez HotKey .
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu

Podejrzewam dwie rzeczy. Albo jest błąd, albo jest błąd :). Albo przy wypełnianiu listy filtr w Sello nie uwzględnił czegoś i nie pokazuje pobrania, albo Allegro nie zwraca informacji o tym, że jest dostępne pobranie dla tej dostawy.

 

Mam jednak przeczucie, że Sello nie uwzględnia opcji pobrania jako innej dostawy i widząc ją raz zapamiętuje tylko raz pierwszą opcję. Podobna sytuacja która była kiedyś z dodawaniem wielu swoich własnych umów. Dodaliśmy wtedy aby identyfikowało dostawy po typie umowy oraz jej nazwie i najwyraźniej Allegro DPD i Allegro DPD pobranie nazywają się identycznie, dlatego pojawia się tylko pierwsza opcja do wyboru.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

  

19 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Podejrzewam dwie rzeczy. Albo jest błąd, albo jest błąd :).

 

 

Albo obie te rzeczy razem :)
Mogę podać, że wyświetla sie umowa własna Poczty Polskiej dla pobrań, ale DPD dla pobrań uruchomiłem podaną wyżej hackerską metodą, bo inaczej nie ma na liście umowy ALLEGRO-DPD dla pobrań.

 

W sumie ogień zwalczaj ogniem, czyli błąd zwalczaj błędem, standardowa odpowiedź nr 102 administratora na infolinii w korporacji "DZIWNE U MNIE DZIAŁA"

 

 

XD funny emoji" by BananaPrints | Redbubble

Edytowane przez HotKey .
  • Haha 1
Link to postu
W dniu 7.09.2021 o 07:30, HotKey . napisał:

image.png.1b7afd761441d4fc7f778b6800749bdf.png

Próbuję pozmieniać kilka spraw w tej formatce SELLO, niestety błąd pokazany wyżej nie pozwala mi zapisać zmian.

Chodzi o dopisanie modyfikatora w polu masa.

@Bartosz Rosa

Może podałbyś w jakiej tabeli znajdę te dane od pobrań DPD, to sobię dopiszę przez SQL ?

Link to postu
W dniu 7.09.2021 o 07:30, HotKey . napisał:

Sello niestety nie wczytuje umowy między Allegro a DPD:

Mógłbyś podesłać log z pobierania tych umów przy wchodzeniu do okna konfiguracji WzA? Sprawdzam u siebie i dla DPD nie ma zaznaczonego znacznika informującego o dostępności pobrania dla dostawy.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.09.2021 o 07:18, Bartosz Rosa napisał:

No to tak jak u mnie. API WzA nie zwraca informacji o tym, że DPD posiada opcję pobrania, dlatego się nie wyświetla na liście.

Naprawione. Moim zdaniem pomogły rozliczne zapytanie słane do Allegro:

image.png.0ce0c9d9b40430114d5e831964cd6afd.png

 

Tamtych gości w Allegro to trzeba popychać kijem chyba inaczej nic nie zrobią. prawie dwa miesiące czekaliśmy na prostą rzecz.

Edytowane przez HotKey .
  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...