Skocz do zawartości

Przeniesienie bazy danych na inny komputer

Polecane posty

Dzień dobry,

 

z racji chęci usprawnienia pracy chciałbym przenieść całą bazę danych Biuro nexo i Rachmistrz nexo z komputera, na którym pracuję, na dedykowany komputer przeznaczony właśnie do administrowania Insertem.

Czy mogę prosić o choćby skrótową instrukcję postępowania z przeniesieniem bazy?

Czy najlepiej będzie zarchiwizować podmioty i przenieść na nowy komputer, a następnie dearchiwizować w programie serwisowym?

Czy może jednak korzystniejszy będzie pełen backup bazy w Management Studio i odtworzenie na nowym komputerze również z poziomu SQL MS?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Dominik Janik
Link to postu

Dziękuję za odpowiedź.

Dokonałem przeniesienia bazy danych z poziomu Biura nexo, udostępniłem ją po sieci lokalnej, wczoraj wszystko było w porządku, ale dziś dwukrotnie na jednym ze stanowisk pojawił się błąd:

Cytat

Wystąpił nieoczekiwany problem. Operacja nie została wykonana.

Szczegóły:
Wystąpił błąd poziomu transportu podczas odbierania wyników z serwera. (provider: Session Provider, error: 19 - Połączenie fizyczne nie nadaje się do użytku)

Na drugim stanowisku podczas przewijania listy dokumentów w Księdze przychodów i rozchodów program dwukrotnie się zawiesił i po chwili wyświetliło się okno wysyłania błędu do Inserta (jednak po zamknięciu okna wszystko działa).

Komputer jest znacznie mocniejszy niż ten, na którym poprzednio był serwer.

 

Czy mogę prosić o jakąś wskazówkę?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...