Skocz do zawartości

Błąd dekretacji zakupów z ewidencji VAT według zapisanego schematu

Polecane posty

Witam,

Po instalacji aktualizacji Rewizora GT do wersji 1.67 SP1 nie możemy zadekretować dokumentów zakupu z ewidencji VAT. Jeszcze w poprzednim tygodniu wszystko działało bez zarzutu, aktualnie nie można tego zrobić, gdyż przy każdym dokumencie zwraca błąd "Dokument [...] nie może być zaimportowany. Parametr jest niepoprawny", oczywiście bez informacji jaki parametr.

Schematy nie były zmieniane, a automatyczna dekretacja z ewidencji sprzedaży odbywa się bez problemów.

 

Czy można to jakoś ręcznie obejść czy czekamy na poprawkę?

Link to postu
5 minut temu, Monika Kucharczyk napisał:

Szkoda że nie wiedziałam o tym problemie, nie kazałabym informatykowi wczoraj robić aktualizacji.

To powinna wiedzieć osoba, która wykonuje aktualizacje programów.

 

6 minut temu, Monika Kucharczyk napisał:

Mam nadzieję że szybko to poprawią.

Ja również, gdyż problemów jest więcej, między innymi nie można zaimportować KFS z transakcją VAT WSTO-OSS.

Link to postu

Blad wystepuje po aktualizacji do sp1. Niestety skad mamy wiedziec, ze jest blad skoro na stronie insertu mimo iz wiadomo o tym nikt nie zamiescil zadnego komunikatu? Moze warto o tym pomyslec, aby po wykryciu bedow pojawialy sie one w informacjach o aktualizacji. Wtedy kazdy moze rozwazyc czy moze instalowac czy lepiej poczekac.

Na szczescie aktualizacje zrobilem nie u wszystkich. I jeszcze dalej brak konkretnej informacji o dacie poprawki. Nie wiadomo teraz czy przywracac bazy z kopii? czy czekac na poprawke. Koniec tygodnia to niedziela 24:00 a w pon 20...

Link to postu

U nas robi tak na dekrecie jeśli jest już zapis (z reguły zadekretowany z ewidencji VAT). Przy zmianie domyślnej waluty dokumentu na inną niż PLN błąd krytyczny i wyrzucenie do pulpitu.

Natomiast można bez problemu zmienić kurs przy samych zapisach na kontach, co pozwala obejść problem.

Link to postu
Godzinę temu, Grzegorz Fabianowicz napisał:

U nas robi tak na dekrecie jeśli jest już zapis (z reguły zadekretowany z ewidencji VAT). Przy zmianie domyślnej waluty dokumentu na inną niż PLN błąd krytyczny i wyrzucenie do pulpitu.

Natomiast można bez problemu zmienić kurs przy samych zapisach na kontach, co pozwala obejść problem.

Potwierdzam taki problem u siebie. Przekazałem już informację do odpowiedniego działu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...