Skocz do zawartości

Rewizor nie otwiera zakładki "Rozrachunki wg. kontrahentów"

Polecane posty

Na liście modułów Rozrachunki -> "Rozrachunki wg. kontrahentów" nie otwiera się wcale. Albo wywala program (tak, że sam się zamyka) Zero komunikatów, błędów, ostrzeżeń etc.

Wersja programu 1.67 SP1 (problem pojawił się od wersji 1.67 HF4) - na HF1 nie było problemu. 

Sprawdzone na Windows Server 2019 oraz końcówkach z Win10 (jest tylko jeden komputer gdzie jestem w stanie to otworzyć żeby księgowa mogła porozliczać co trzeba) nie potrafię znaleźć reguły w czym jest problem. 

 

w Subiekcie po chwili ale się uruchamia. 

Rozrachunki z Kontrahentem otwierają się w mgnieniu oka. 

Rozrachunki wg dokumentów otwierają się wolniej ale się otwierają. 

 

kontrola bazy danych przeprowadzona, podobnie jak odbudowa indeksów. Dla pewności zmieniłem nazwę serwera na IP czytając że po nazwie użytkownicy mają różne problemy. Czy tylko u mnie jest problem czy Państwo także zauważyli podobne anomalia? 

Link to postu

 

23 minuty temu, Tadeusz Sasnal napisał:

Albo wywala program (tak, że sam się zamyka) Zero komunikatów, błędów, ostrzeżeń etc.

Na pewno nic nie odkłada się w dzienniku Windows ? Na pewno nie tworzą się dmp'y ?

 

23 minuty temu, Tadeusz Sasnal napisał:

Sprawdzone na Windows Server 2019 oraz końcówkach z Win10 (jest tylko jeden komputer gdzie jestem w stanie to otworzyć żeby księgowa mogła porozliczać co trzeba) nie potrafię znaleźć reguły w czym jest problem. 

Należy zacząć od prześledzenia operacji wykonywanych przez program (Profiler). Sprawdzenie fizycznej spójności bazy danych też nie zaszkodzi.

 

23 minuty temu, Tadeusz Sasnal napisał:

w Subiekcie po chwili ale się uruchamia. 

Subiekt i Rewizor prezentują różne dane (parametry programów decydują o widoczności rozrachunków, powiązania z zapisami na kontach), więc zachowanie może być różne.

 

23 minuty temu, Tadeusz Sasnal napisał:

kontrola bazy danych przeprowadzona, podobnie jak odbudowa indeksów. Dla pewności zmieniłem nazwę serwera na IP czytając że po nazwie użytkownicy mają różne problemy.

Nie widzę związku między wykonanymi operacjami, a opisem problemu.

 

23 minuty temu, Tadeusz Sasnal napisał:

Czy tylko u mnie jest problem czy Państwo także zauważyli podobne anomalia? 

Zabrakło podstawowego testu - próby powtórzenia problemu na podmiocie demo. Ogólnie jak widać cisza na forum, osobiście nie słyszałem o takich problemach (wielu klientów pracowało na 1.67, jestem już po aktualizacjach do 1.67 SP1).

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
4 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Na pewno nic nie odkłada się w dzienniku Windows ? Na pewno nie tworzą się dmp'y ?

Chodziło raczej o dymki, ostrzerzerzenia bezpośrednio w programie. Czasem program takowe pokazuje jak się czegoś nie da zrobić lub jest zablokowane itp.

W momencie gdy program się zamknie pojawia się wpis w dzienniku. A jak się nie zamknie to nie ma nowych wpisów. 

image.png.19e355c15abeedf854a68c1b502939a4.png

image.png.cf6fe1d043e1da0fb2fb884e7b56d519.png

 

Podniosłem sobie teraz kopie z wersji 1.66 i efekt podobny. Tj programu nie zamyka ale rozrachunków nie otworzy :/ 

28 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Zabrakło podstawowego testu - próby powtórzenia problemu na podmiocie demo. Ogólnie jak widać cisza na forum, osobiście nie słyszałem o takich problemach (wielu klientów pracowało na 1.67, jestem już po aktualizacjach do 1.67 SP1).

Na bazie demo Rozrachunki wg kontrahentów otwierają się bez problemu. 

41 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie widzę związku między wykonanymi operacjami, a opisem problemu.

Kontrola danych, odbudowa indeksów oraz zmiana na IP została wykonana z myślą że

43 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Sprawdzenie fizycznej spójności bazy danych też nie zaszkodzi.

Z naciskiem na "nie zaszkodzi". Ale bezpośrednio na bazie także puściłem DBCC CHECKDB (baza) WITH ALL_ERRORMSGS;

Na końcu otrzymałem: 

Cytat

CHECKDB found 0 allocation errors and 0 consistency errors in database 'baza'.

 

Report.wer

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...