Skocz do zawartości

"Nazwa punktu nadania przesyłki jest wymagana" - Allegro Kurier UPS (WzA)

Polecane posty

Chciałbym dodać do Sello nowego dostawcę Allegro Kurier UPS, ale brakuje mi pomysłów jak rozwiązać poniższy problem.

Przy próbie wysłania paczki pojawiają się poniższe błędy:

 

Kod błędu: 0 

[ERROR]: Nazwa punktu nadania przesyłki jest wymagana
ścieżka: pickup.name
[ERROR]: Nazwa nadawcy jest wymagana
ścieżka: sender.name

Powyższy przykład dotyczy takiej sytuacji:
- kurier odbiera paczkę od Sprzedawcy i dostarcza do Klienta,
- Wysyłka przez usługę "Wysyłam z Allegro", Umowa Allegro - UPS,
- Sello 1.39.0.

Ustawiając parametry synchronizacji z usługą "Wysyłaj z Allegro" w sekcji ADRES NADAWCY NA ETYKIECIE oraz PUNKT ODBIORU PRZESYŁKI PRZEZ KURIERA usunąłem tagi i wpisałem ręcznie dane Sprzedawcy (z tagami pojawiało się więcej błędów). Pole "Punkt odbioru (id):" mam puste, bo chcę aby kurier odbierał paczki bezpośrednio od Sprzedawcy (na marginesie dodam, że testując z różnymi wartościami pojawiały się nowe błędy, więc pole zostawiłem póki co puste).

Czy Ktoś z Was może wie jak rozwiązać powyższy problem? :) 
 

Link to postu

W oknie konfiguracji połączenia z WzA są użyte tagi Sello, które odwołują się domyślnie do pól związanych z danymi firmy.

 

Prawdopodobnie nie zawierają one żadnych danych i efektem ich zadziałania jest wstawienie pustej wartości w te pola. Można albo uzupełnić dane firmy albo podać ręcznie te dane w oknie konfiguracji WzA. Poniżej przykładowy zrzut ekranu z tego okna.

obraz.png.e15a125a84361193314801db42d9e16f.png

Brakuje również nazwy nadawcy, która jest po lewej stronie w oknie konfiguracji - podobna sytuacja.

Link to postu

 

Obie sekcje ADRES NADAWCY NA ETYKIECIE oraz PUNKT ODBIORU PRZESYŁKI PRZEZ KURIERA mam uzupełnione ręcznie: 

sello-wza.thumb.jpg.d2cf6899344d15ffdec96d1378720deb.jpg


Nie mam uzupełnionego pola "Punkt odbioru (id)", nie znalazłem odpowiedzi, co należy wpisać do tego pola... Wpisywałem różne dane dot. najbliższego punktu odbioru UPS, ale kończyło się to zawsze dodatkowym błędem przy wysyłaniu paczki. 
Co właściwie powinno być w tym polu?

Gdy miałem ustawione domyślne tagi, to pojawiały się inne błędy, dlatego uzupełniłem wszystkie pola ręcznie. 
Skąd te dane są pobierane, one są gdzieś w ustawieniach Sello?

 

Link to postu
22 minuty temu, Paweł Antoszczak napisał:

Co właściwie powinno być w tym polu?

Zależy od kuriera. Jeden wymaga podania identyfikatora punktu (np identyfikator paczkomatu nadawczego, numer placówki pocztowej) a dla innego należy to pole pozostawić puste. Niestety reguły te nie są opisane w serwisie WzA więc trzeba kontaktować się bezpośrednio z kurierem (opiekunem handlowym) aby te informacje uzyskać. Czasami te identyfikatory są dostępne na mapkach punktów odbioru/nadania konkretnych firm kurierskich.

 

23 minuty temu, Paweł Antoszczak napisał:

Skąd te dane są pobierane, one są gdzieś w ustawieniach Sello?

Wartości [Podmiot::xxx] odnoszą się do danych z parametrów Moja firma, [Sprzedawca::xxx] do danych zdefiniowanych w koncie w oknie zarządzania kontami i licencjami.

 

Jeśli pola z nazwą są uzupełnione a mimo wszystko zgłaszany jest błąd, że nie są, to może nie o tą dostawę chodzi? Na pewno błąd dotyczy tej konkretnej dostawy a nie jakiejś innej?

Link to postu
27 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli pola z nazwą są uzupełnione a mimo wszystko zgłaszany jest błąd, że nie są, to może nie o tą dostawę chodzi? Na pewno błąd dotyczy tej konkretnej dostawy a nie jakiejś innej?

Wysyłam konkretną paczkę utworzoną z transakcji (testowo złożyłem zamówienie na Allegro wybierając dostawę Allegro Kurier UPS). Błąd odnosi się do tej konkretnej paczki:

sello-wza-2.thumb.jpg.b5871f1e086d54f3429f501b374ad94e.jpg

Czy dobrze rozumiem, że komunikat "...Nazwa punkt nadania przesyłki jest wymagana..." to odnosi się do pola "Punkt odbioru (id)"?

Link to postu
4 godziny temu, Paweł Antoszczak napisał:

Czy dobrze rozumiem, że komunikat "...Nazwa punkt nadania przesyłki jest wymagana..." to odnosi się do pola "Punkt odbioru (id)"?

Te komunikaty zwraca Allegro więc nie mogę potwierdzić. Natomiast ścieżka wskazuje na problem z polem pickup.name, czyli z nazwą w tej prawej kolumnie na górze - ale z tego co widzę jest ona wpisana. Być może sam komunikat jest błędy i nie tyle dotyczy tego, że nazwa jest niewypełniona co jest niepoprawna.

 

Prosiłbym aby podesłać do nas log z próby wysłania tej przesyłki. Prześlemy go do Allegro z zapytaniem o źródło tego błędu.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

Przy okazji konfiguracji Sello > WzA > Allegro Kurier UPS prosiłbym jeszcze o dodatkową pomoc.
Moja konfiguracja opisana w tym wątku pozwala wysłać paczkę z Sello poprzez WzA do UPS, ale niestety wysłane dane nie zawierają zlecenia odbioru paczki przez kuriera. 
Czy Sello daje możliwość wysyłania zlecenia odbioru paczki?

Gdy wysyłam paczkę do UPS bezpośrednio ze strony Allegro (https://wysylam.allegro.pl/konto/sprzedaz) wtedy w opcjach wybieram odbiór paczki przez kuriera oraz dodatkowo sugerowane godziny odbioru. Przydałaby się taka opcja również w Sello. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...