Skocz do zawartości

Zlecenia serwisowe - sugestie zmian w oparciu o autorski system serwisowy

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Na wstępie chciałbym pogratulować jako wieloletni użytkownik i serwisant programów Subiekt4, Subiekt5, InsertGT stworzenia genialnego narzędzia
jakim jest NEXO. Od Soboty korzystamy w naszej firmie z Subiekta i Gestora NEXO i z każdą chwilą odkrywamy jakieś nowe funkcje, pro prostu kombajn.

 

Wiele lat tamu napisałem na bazie darmowego skryptu forum System Rewersów który zastąpił zapisywanie na kartce informacji o przyjętym do naszego

serwisu komputerowego sprzęcie. Aplikacja służy nam od 2013 roku, rozpocząłem nawet prace nad nowszą wersją, która działała na Debianie

wysyłała SMS-y z modemu USB, ale jako, że człowiek jest zawalony masą innych obowiązków odpuściłem, uznałem że to znowu pochłonie masę mojego czasu.

 

Gestor NEXO to kompendium wszystkich naszych potrzeb i nasz wysłużony system odchodzi do lamusa.
Mam jednak kilka sugestii, bazując na wygodzie kilku rozwiązań naszego "pseudo programu"

 

* Producenci powinni być zdecydowanie oparci na słownikach jak np. Opis problemu

* Wyposażenie dodatkowe jak wyżej, po co wpisywać ręcznie kilka lub kilkanaście słów skoro można je przeklikać tak jak jest to zrobione w polu Opis problemu.
Ciągłe Wpisywanie z ręki np. Torba, Zasilacz bez kabla 230V, Stick USB, Mysz było zmorą w naszym systemie.

 

* Nie trafiła do mnie koncepcja dodawania serwisowanego urządzenia. Funkcjonalność niejako wymusza dodania sprzętu i powiązania go z klientem, również

w kartotece tego urządzenia muszę od razu dodać numer seryjny i model, inaczej na samym dokumencie pola są nieaktywne. Może warto by umożliwić wybór

"Wymuś powiązanie z klientem" Jeżeli pole nieaktywne to po prostu system pozwala mi wybrać ze słownika rodzaj sprzętu, producenta, na dokumencie

wprowadzam już z ręki model bo tu nie ma sensu tworzyć słownika oraz numer seryjny. Historię serwisową i tak będę miał w informatorze.

 

* Brakuje zdecydowanie możliwości ustawienia w parametrach zlecenia możliwości wskazania "Zamówienia" jako dokumentu końcowego lub już w samym Zleceniu serwisowym powinna być możliwość wyboru. 98% klientów detalicznych przy drobnych usługach typu reinstalacja oprogramowania, drobne naprawy chce paragon, ale serwisujemy również sprzęt dla firm, więc ta możliwość wyboru nie jest pomysłem chybionym.

Poniżej Screen z naszego "pseudo programu"

Rozwiązanie było bardzo siermiężne ale jak widać w oparciu o tak prymitywne narzędzie zrealizowaliśmy ponad 6k napraw.

W przypadku serwisowania drobnego sprzętu elektronicznego dodanie dokumentu powinno zająć nie więcej niż minutę dlatego te pola słownikowe są ważne.

1493990843_Screen1.thumb.png.f0094e8b90bdc8b05fd262ef836474c3.png

 

Edytowane przez Łukasz Sobacki
Link to postu

Dzień Dobry,

 

Bardzo dziękujemy za miłe słowa uznania i sugestie, które Pan zgłasza:)

W dniu 20.09.2021 o 15:19, Łukasz Sobacki napisał:

* Producenci powinni być zdecydowanie oparci na słownikach jak np. Opis problemu

Mamy temat już zapisany do realizacji. W jednej z najbliższych wersji chcemy dać taką możliwość.

W dniu 20.09.2021 o 15:19, Łukasz Sobacki napisał:

* Wyposażenie dodatkowe jak wyżej, po co wpisywać ręcznie kilka lub kilkanaście słów skoro można je przeklikać tak jak jest to zrobione w polu Opis problemu.
Ciągłe Wpisywanie z ręki np. Torba, Zasilacz bez kabla 230V, Stick USB, Mysz było zmorą w naszym systemie.

Dziękuję, wyposażenie dodatkowe oprzemy również na słowniku.

W dniu 20.09.2021 o 15:19, Łukasz Sobacki napisał:

* Nie trafiła do mnie koncepcja dodawania serwisowanego urządzenia. Funkcjonalność niejako wymusza dodania sprzętu i powiązania go z klientem, również

w kartotece tego urządzenia muszę od razu dodać numer seryjny i model, inaczej na samym dokumencie pola są nieaktywne. Może warto by umożliwić wybór

"Wymuś powiązanie z klientem" Jeżeli pole nieaktywne to po prostu system pozwala mi wybrać ze słownika rodzaj sprzętu, producenta, na dokumencie

wprowadzam już z ręki model bo tu nie ma sensu tworzyć słownika oraz numer seryjny. Historię serwisową i tak będę miał w informatorze.

Nie ma konieczności wiązania urządzenia z klientem. Dodając urządzenie pole właściciel jest nieobowiązkowe. Gdy dodajemy urządzenie podczas dodawania zlecenia serwisowego, właścicielem urządzenia staje się automatycznie klient wskazany w zleceniu serwisowym.

Dodając, edytując zlecenie serwisowe mamy możliwość przejścia w tryb edycji dla wskazanego urządzenia:

 

image.thumb.png.b360bda3d4b7b76f45d529cfed156d74.png

W dniu 20.09.2021 o 15:19, Łukasz Sobacki napisał:

* Brakuje zdecydowanie możliwości ustawienia w parametrach zlecenia możliwości wskazania "Zamówienia" jako dokumentu końcowego lub już w samym Zleceniu serwisowym powinna być możliwość wyboru. 98% klientów detalicznych przy drobnych usługach typu reinstalacja oprogramowania, drobne naprawy chce paragon, ale serwisujemy również sprzęt dla firm, więc ta możliwość wyboru nie jest pomysłem chybionym.

Tutaj nie bardzo rozumiem potrzebę. 

Jako dokument finalny możemy ustawić w parametrach zleceń serwisowych:

image.png.ca8ecffd11825a82bfbfd04d80bed35c.png

 

Zamówienie można wystawić do Zlecenia serwisowego. Menu Wystaw--->ZK Zamówienie od klienta. Tylko takie zamówienie raczej nie jest końcowym dokumentem dla klienta, coś pewnie trzeba dalej z nim zrobić. Może Pan szerzej opisać, wyjaśnić swój scenariusz?

Link to postu

Witam serdecznie.

Idea możliwości wyboru Zamówienia jako dokumentu pośredniego jest w mojej ocenie bardzo potrzebna.

Ustawienie na sztywno typu dokumentu finalnego mija się z celem, ponieważ niewiele branż obsługuje np. tylko firmy lub tylko klientów detalicznych.

W branży IT to 50/50 i aby móc wykorzystać automat należało by wprowadzić jako dokument finalny zamówienie.

W rozumieniu idei systemu zleceń serwisowych zamówienie dla klienta to dokument finalny dla serwisu.

Klient przechodzi do kasy zamówienie jest realizowane wg ustaleń Faktura VAT czy Paragon, często jeszcze na tym etapie klient dobiera coś ze sklepu 

i na jednej fakturze jest oprócz usługi i części do naprawy jakiś tusz, toner, papier itp bo ludzie są dziś cwani, i liczą każdy dokument za który trzeba zapłacić firmie księgowej.

 

Oczywiście można to wystawić ręcznie, ale jest to pole do pomyłek, klient przychodzi płacić, serwisanci Zakończyli, ale nie dodali zamówienia itp.

 

 

Edytowane przez Łukasz Sobacki
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...