Skocz do zawartości

Podłączenie do SELLO z domu

Polecane posty

Dzień dobry, 

Korzystam z Sello 1.39 w pracy i chciałbym korzystać z Sello w domu. Po ściągnięciu programu Sello 1.39 i podaniu prawidłowej ścieżki dostępu, Sello nie widzi bazy danych. Jak to mogę uruchomić? Wspomnę, że w domu korzystam z Subiekta jako końcówka i nie mam problemu z połączeniem.

 

Link to postu

Dzięki za info, ale może przedstawię dokładnie jak to wygląda, ponieważ nie jestem "Asem" informatycznym. 

W pracy mam serwer na którym jest Subiekt, na innym komputerze mam zainstalowane Sello oraz Subiekta (jako końcówkę) i sobie na nim pracuje.

Z domu łącze się z Subiektem przez adres IP itd, zatem co powinienem zrobić. 

Sello zainstalowane jest na drugim komputerze w pracy a nie na serwerze, zatem powinienem się dostać do bazy tego kompa, ale jak?

Link to postu
16 godzin temu, HotKey . napisał:

Podpowiem, że ten adres IP co masz do Subiekta to może być taki sam dla Sello.

Masz adres IP dla Sello?

Jak nie to uzyskasz go od administratora Twojego systemu. Podpytaj go i daj znać jak będziesz już miał.

Raczej się nie uda. Kolega napisał, że Sello nie jest na serwerze, więc ma inny adres IP.

 

18 godzin temu, Aureliusz Ługowski napisał:

Dzięki za info, ale może przedstawię dokładnie jak to wygląda, ponieważ nie jestem "Asem" informatycznym. 

W pracy mam serwer na którym jest Subiekt, na innym komputerze mam zainstalowane Sello oraz Subiekta (jako końcówkę) i sobie na nim pracuje.

Z domu łącze się z Subiektem przez adres IP itd, zatem co powinienem zrobić. 

Sello zainstalowane jest na drugim komputerze w pracy a nie na serwerze, zatem powinienem się dostać do bazy tego kompa, ale jak?

Najlepiej zainstalujcie Sello na serwerze i wrzućcie tam Waszą bazę na tego samego SQL'a. Sello wtedy będzie działało identycznie jak Subiekt i będziesz miał do niego dostęp z każdego kompa w firmie i jak skonfigurujesz połączenie, to też z zewnątrz.

Link to postu
22 godziny temu, Aureliusz Ługowski napisał:

W pracy mam serwer na którym jest Subiekt, na innym komputerze mam zainstalowane Sello oraz Subiekta (jako końcówkę)

Tak jak słusznie zauważyłeś, są Sello i Subiekty "Końcówki" oraz Sello i Subiekty "Serwery". Aby to działało, musisz mieć Sello zainstalowane i na serwerze i na końcówce.

Zgaduję, że Serwer Sello masz na tym samym IP co Serwer Subiekta (bo tak się robi aby było taniej i stabilniej), ale nie wynika to jednoznacznie z Twojej konwersacji. Czy jesteś w stanie ustalić, czy Serwer Sello i Server Subiekta są na tej samej maszynie w firmie?

Jeśli tak, to po prostu w Sello podaj adres IP ten sam co używasz do Subiekta. Powinno ruszyć (zaryzykuj raczej nic nie pospujesz). Jeśli jednak Serwer Sello jest na innej maszynie niż Serwer Subiekta, to musisz zdobyć jego adres IP i podać go w "Końcówce" Sello u siebie w domu.

 

 

Następnie w parametrach uruchomieniowych Sello podaj ten adres IP serwera Sello (znów zgaduję, że to ten sam adres co serwera Subiekta, ale może być inaczej jak podał kolega @Dominik kidl). Zobacz ja tak samo pracuję teraz z domu uruchamiam "końcówkę" Sello następująco:

 

(10.10.10.2 to mój adres IP serwera Sello w firmie):

"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" /ta sql /uts sa /srw 10.10.10.2\insertgt /daoe

 

 

image.png.bb4b1a78055687c20796f366b7640ac2.png

 

 

A po chwili otworzy się takie okienko wskazujące, że skonfigurowałeś poprawnie swoją "końcówkę" Sello. Pamiętaj zamiast 10.10.10.2 podaj adres IP serwera Subiekta (zaryzykuj jeśli nie wiesz jakie to IP), lub IP serwera innego który otrzymałeś od swojego administratora serwera Sello:image.png.8046c0a657aa4565fa9ef6da53b109ae.png

Edytowane przez HotKey .
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...