Skocz do zawartości

Błędna nazwa kontrahenta w JPK! "ZAGADKA"??

Polecane posty

Witam, proszę mi pomóc w rozwiązaniu wg mnie "zagadki"

Importuję dokumenty sprzedaży (nie z programu INSERT). Kontrahentów importuje mi wg numeru NIP. W bazie danych kontrahentów, kontrahent ma poprawną nazwę, zgodą z GUS, w dekrecie księgowym i zakładce VAT również nazwa jest poprawna, jednak gdy wygeneruję plik JPKV7 - nazwa kontrahenta jest błędna (importuje wtedy  nazwę obiorcy z programu sprzedażowego, choć w moim programie taka nazwa kontrahenta nigdzie nie występuję. Skoro z mojego programu generuję plik JPK, to wg mnie powinno pobierać dane z moich dekretów. Nie dotyczy to jednego kontrahenta, tylko bardzo wielu. PLISS pomocy gdzie szukać błędu???

 

Justyna :)

Link to postu
6 godzin temu, Justyna Miszkiel napisał:

Importuję dokumenty sprzedaży (nie z programu INSERT). Kontrahentów importuje mi wg numeru NIP. W bazie danych kontrahentów, kontrahent ma poprawną nazwę, zgodą z GUS, w dekrecie księgowym i zakładce VAT również nazwa jest poprawna, jednak gdy wygeneruję plik JPKV7 - nazwa kontrahenta jest błędna (importuje wtedy  nazwę obiorcy z programu sprzedażowego, choć w moim programie taka nazwa kontrahenta nigdzie nie występuję.

Niestety myli Pani nazwę skróconą kontrahenta (widoczną na dokumencie VAT) z nazwą pełną kontrahenta (nie jest widoczna na dokumencie VAT, jest widoczna dopiero na liście dokumentów po uwidocznieniu kolumny), która to trafia do deklaracji VAT.

 

Dodam przy okazji, że dane kontrahentów są zapamiętywane na dokumentach VAT, więc tym samym mogą być inne niż dane kontrahenta w kartotece (aktualne lub historyczne). W szczególnym przypadku można wprowadzić dane kontrahenta do dokumentu VAT bez dodawania go do kartoteki kontrahentów.

 

6 godzin temu, Justyna Miszkiel napisał:

Skoro z mojego programu generuję plik JPK, to wg mnie powinno pobierać dane z moich dekretów.

I dokładnie tak działa program - deklaracje VAT są generowane na podstawie danych z ewidencji VAT (zakładam, że "moje dekrety" to przejęzyczenie).

 

6 godzin temu, Justyna Miszkiel napisał:

Nie dotyczy to jednego kontrahenta, tylko bardzo wielu. PLISS pomocy gdzie szukać błędu???

Tak działa program w obszarze importu z epp - do ewidencji VAT pobierane są dane kontrahenta z epp. Trudno takie zachowanie rozpatrywać w kategoriach błędu, a wybór lepszego rozwiązania jest co najmniej dyskusyjny (obecne zachowanie to plus w przypadku zmiany danych kontrahenta).

 

Niestety nie ma obecnie parametrów decydujących o tym, skąd powinny zostać pobrane dane kontrahenta do ewidencji VAT.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...