Skocz do zawartości

Zamówienia anulowane a ZK.


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Dominik kidl,

Polecane posty

Uważam, że było by zasadne wprowadzenie automatycznego działania w Sello, które zadziałało by w momencie, gdy klient/allegro anuluje zamówienie,

obraz.png.c988fc8e7012ee448326699e46277bf1.png

mianowicie, aby Sello usuwało ZK w taki sposób jak teraz musimy to robić (coraz częściej - u mnie chyba już codziennie...) ręcznie poprzez opcję:

obraz.png.09076be4b1fd0ebf71a369a17276d84b.png

oraz wybranie opcji:

obraz.png.39b5a00fd6f49c8f8b11f3d8c7e4a43f.png

 

Bywa, że ktoś się "obkupi" i potem anuluje kilka zamówień, tym samym niepotrzebnie rezerwując nam towar w Subiekcie (ew. w sklepach internetowych, które są zintegrowane z GT).

Poza tym to "ręczne robótki" a automat ładnie by nas zastąpił w tym klikaniu...

 

Link to postu
  • Rozwiązanie

Próbowałeś korzystać z opcji "Przy anulowaniu transakcji, usuwaj dokument bez pytania"? Nie testowałem jej, ale z opisu wygląda jakby mogła załatwiać Twoje potrzeby. Wystarczy wtedy zbiorczo takie transakcje ustawić jako anulowane i wszystkie ZK powinny się skasować.

Opcja dostępna w:

"Ustawienia\Parametry\Zewnętrzny system sprzedaży\DOKUMENTY   (na samym dole)

Link to postu

Ale chyba mówimy o innym anulowaniu. Ty piszesz o ręcznym przestawieniu w TRANSAKCJI a ja o TRANSAKCJI anulowanej przez klienta w allegro, gdzie po takiej operacji TRANSAKCJA nie znika z listy (nie ma ustawionej anulacji w Sello).

 

 

PS

w zasadzie to ikona 'anulowana w Sello przez operatora' powinna się odróżniać od 'anulowana przez klienta w allegro/przez allegro'

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0
Link to postu
52 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

Ale chyba mówimy o innym anulowaniu. Ty piszesz o ręcznym przestawieniu w TRANSAKCJI a ja o TRANSAKCJI anulowanej przez klienta w allegro, gdzie po takiej operacji TRANSAKCJA nie znika z listy (nie ma ustawionej anulacji w Sello).

 

A gdyby ustawić filtry:

STATUS W SERWISIE -> Anulowane przez kupującego

STAN -> Nowe (lub W trakcie realizacji, w zależności od tego czy po utworzeniu ZK mamy ustawioną zmianę stanu transakcji)

STAN DOKUMENTU -> Wstępny utworzony

 

Listę transakcji wyedytować zbiorczo i nadać Stan "anulowane".

 

Wtedy zbiorczo zmienisz stan na anulowane i przy włączonej opcji automatycznego usuwania dokumentów, powinny się transakcje wyczyścić z ZK.

 

Oczywiście Twoja sugestia pozwala na większą oszczędność czasu. Tutaj tylko dajemy sobie szansę na zbiorcze usuwanie ZK.

Link to postu
59 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

PS

Kto zaznaczył jako rowiązanie? Ja? Jeśli tak, to przez przypadek.

Chyba tylko autor może oznaczyć jako rozwiązane. Nawet nie wiedziałem, że taka funkcja jest na forum :D  Z tego co widzę, to będąc autorem posta, przycisk wywietla się obok "Cytuj". Mogło być przypadkiem.

Link to postu

Nie przeczę, że może być inne rozwiązanie (i że da się to ogarnąć ręcznie) ale potrzebuję osiągnąć efekt, gdzie taka TRANSAKCJA [anulowana przez klienta (może by zmienić X na pomarańczowy? a czerwony zostawić dla anulowanych przez operatora Sello?)] widniała na liście jak teraz, ale aby się usuwały automatycznie dok. ZK i wybrany końcowy.

 

obraz.png.5bb7732aeac90aa7be0bd6b494927ab4.png

Link to postu
47 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Anulowania są dwa. Jedno to status w Allegro (czerwony x), zaś anulowane przez operatora w Sello to stan transakcji - i to wpływa dopiero na usunięcie ZK.

Tak, jest tak jak piszesz.

 

Mnie natomiast chodzi o to, żeby Sello usuwało ZK i nie tworzyło go ponownie, gdy klient lub allegro anulują zamówienie. A TRANSAKCJA nadal ma widnieć w Sello, żeby potem osobiście można ją anulować w Sello.

  • Lubię to 1
Link to postu

Taka funkcjonalność bardzo by się przydała, żeby sello samodzielnie usuwało ZK, po anulowaniu zamówienia przez klienta lub przez automat Allegro. Co więcej nam by się przydało również to, żeby Sello samo zmienialo status, tzw. "Stan" zamówienia, na anulowane 😁

W dniu 23.09.2021 o 12:39, Dominik kidl napisał:

Próbowałeś korzystać z opcji "Przy anulowaniu transakcji, usuwaj dokument bez pytania"? Nie testowałem jej, ale z opisu wygląda jakby mogła załatwiać Twoje potrzeby. Wystarczy wtedy zbiorczo takie transakcje ustawić jako anulowane i wszystkie ZK powinny się skasować.

Opcja dostępna w:

"Ustawienia\Parametry\Zewnętrzny system sprzedaży\DOKUMENTY   (na samym dole)

Natomiast ta funkcjonalnosc, dla nas jest bardzo niebezpieczna 😁

Na początku jak to weszło, to niestety zaznaczylismy, żeby przy anulowaniu transakcji usuwało dokument bez pytania. Więc mielismy kilka, no może kilkanascie odstapień, a każde takie, zmieniamy status na anulowane. I posuwało dokumenty... wszystkie, łącznie z paragonami. Wiecie jaki ból robić zwrot do nieistniejącego dokumentu 😁💪

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...