Skocz do zawartości

Allegro Przesyłka Polecona WzA (ROZWIĄZANIE)

Polecane posty

Nadaję przesyłkę otrzymaną od Allegro w metodzie

Allegro Przesyłka Polecona. Spodziewałem się, że Sello wygeneruje mi naklejką na list polecony. Niestety otrzymuję naklejkę na Pocztex Kurier48.

O zgrozo Allegro rozlicza taką przesyłkę w cenie usługi Pocztex Kurier48.

 

Jak skonfigurować Sello, aby otrzymać naklejkę na list polecony?

Szczerze wydawało mi się, że pierwotnie otrzymywałem właśnie naklejki na list polecony, ale może coś mi się zdawało ...

Przełączenie na umowę własną z Pocztą też nie wiele dało ...

Jakieś pomysły?

image.png.695c8b9249351489951de05e8b495e86.png

 

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

No i Sello ładnie zaczęło robić także i Przesyłki Polecone:

 

image.png.19b7906836e731f17d980675c1dd5ce1.png

 

 

 

Podaję rozwiązanie:

 

image.png.33bf56a49d67862a3efc5b2b0b46f9f0.png

 

Nazwa "nadawanie przesyłek poleconych za potwierdzeniem odbioru" jest niezwykle nieszczęśliwa, bo sugeruje zupełnie inną usługę dostępną u tego samego przewoźnika za dodatkową opłatą. No ale to pewnie Allegro taką nazwę narzuciło ...

 

Spodziewam się, że "nadawanie przesyłek poleconych za potwierdzeniem odbioru" to nie jest to co poniżej o nazwie "Potwierdzenie odbioru", ale zerknę za jakiś czas do rozliczeń z Allegro, aby się upewnić.

image.png.cc5b4b6b925b2aabb188b9363d57319a.png

Edytowane przez HotKey .
  • Lubię to 1
Link to postu

Tak na marginiesie bardzo chętnie zobaczyłbym na powyższej formatce Sello pole UBEZPIECZENIE. Oczywiście znacznik "Ubezpieczenie - kopiuj z kwoty pobrania / wartości transakcji" jest mi znany, ale nie rozwiązuje pewnego problemu znanego z konkurencyjnych programów do zarządzania przesyłkami, a mianowcie zawyżanie ceny za ubezpieczenie na kwotę brutto o kwotę VAT. Kwoty brutto nigdy mi kurier nie oddał, a znane programy zmuszają mnie do przepłacania kwoty ubezpieczenia o VAT! Gdybym miał takie pole prosto podzieliłbym sobie wartość przesyłki modyfikatorem:

[Transakcja::Wartosc | div = `1.23`]

który sprawdziłem sobie i działa super !

Tylko nie ma gdzie go wpisać, prośba do ST o implementację, bo tu już chodzi o pieniądze które znów musimy przepłacać, a chyba inne programy tego wciąż nie mają, na pewno niedawno nie miały, a Sello może znów pokazać i w tym temacie, że jest najlepsze. Dziękuję. 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
  • HotKey . zmienił tytuł na Allegro Przesyłka Polecona WzA (ROZWIĄZANIE)
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry

 

Mi Allegro przesyłki polecone wyświetlają się jako puste, dopiero przez EN mogę je wydrukować. Zauważyłem, że w Sello miałem wybrane A4 zamiast A6, może to był powód.

Mam pytanie, jak ustawić druk na stronie https://wysylam.allegro.pl/konto/opcje-generowania-dokumentow

Czy to ma znaczenie, czy będzie tam A4 czy A6?

I ustawienie "Ustawienie wydruku kopert i etykiet dla Przesyłek Listowych" na stronie https://e-nadawca.poczta-polska.pl/ustawienia/

 

Ja drukuję tradycyjnie na zwykłej drukarce.

 

Pozdrawiam

Link to postu
W dniu 6.12.2021 o 13:18, Kuba Karpowicz napisał:

Czy to ma znaczenie, czy będzie tam A4 czy A6?

Rodzaj wydruku wybiera się w konfiguracji WzA w Sello.

 

W dniu 7.12.2021 o 06:01, Kuba Karpowicz napisał:

Dalej puste wydruki Allegro Przesyłki Poleconej prosto z Allegro.

Może to jednak kwestia ustawień w EN lub aWzA

Najbliżej do odpowiedzi na to pytanie będzie zespół Allegro odpowiedzialny za WzA. Trzeba podesłać im zgłoszenie i czekać aż zdiagnozują problem.

Link to postu
W dniu 7.12.2021 o 06:23, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy drukując naklejkę masz już nr przesyłki w Sello?

Problem z pustymi etykietami, z tego co wiem, występuje również gdy etykieta jest drukowana przez serwis WzA.

Co można dodatkowo sprawdzić, to czy na puste wydruki ma wpływ to czy przesyłka jest tworzona z Sello czy z WzA bezpośrednio. Najlepiej na tej samej transakcji, po utworzeniu np z WzA sprawdzić etykietę, potem anulować wydruk i to samo wykonać z Sello.

Link to postu
W dniu 7.12.2021 o 07:58, Bartosz Rosa napisał:

Problem z pustymi etykietami, z tego co wiem, występuje również gdy etykieta jest drukowana przez serwis WzA.

Co można dodatkowo sprawdzić, to czy na puste wydruki ma wpływ to czy przesyłka jest tworzona z Sello czy z WzA bezpośrednio. Najlepiej na tej samej transakcji, po utworzeniu np z WzA sprawdzić etykietę, potem anulować wydruk i to samo wykonać z Sello.

OK, sprawdzę przy okazji. One są teraz poza Smart, to nie ma ryzyka. Bo np. InPost blokował kolejne etykiety jeśli paczka była Smart.

Link to postu
W dniu 7.12.2021 o 07:56, Bartosz Rosa napisał:

Rodzaj wydruku wybiera się w konfiguracji WzA w Sello.

 

Najbliżej do odpowiedzi na to pytanie będzie zespół Allegro odpowiedzialny za WzA. Trzeba podesłać im zgłoszenie i czekać aż zdiagnozują problem.

Odpowiedź z Allegro apropos braku możliwości zmian w Sello:
Proponuję skorzystać ze zbliżonych parametrów w narzędziu Allegro, a w razie niepowodzenia w Elektronicznym Nadawcy.

Link to postu
W dniu 7.12.2021 o 07:58, Bartosz Rosa napisał:

Problem z pustymi etykietami, z tego co wiem, występuje również gdy etykieta jest drukowana przez serwis WzA.

Co można dodatkowo sprawdzić, to czy na puste wydruki ma wpływ to czy przesyłka jest tworzona z Sello czy z WzA bezpośrednio. Najlepiej na tej samej transakcji, po utworzeniu np z WzA sprawdzić etykietę, potem anulować wydruk i to samo wykonać z Sello.

Nie mogę wygenerować w WzA, bo: "Nadanie z podjazdem kuriera nie jest obsługiwane u tego przewoźnika".

  • Zmieszany 1
Link to postu
W dniu 10.12.2021 o 11:06, Kuba Karpowicz napisał:

W WzA ja nic nie zaznaczam, bo generuję przez Sello.

Twoja sprawa.

 

W dniu 10.12.2021 o 11:12, Kuba Karpowicz napisał:

Przesyłki są odbierane w ramach Poczty Firmowej.

Dalej jest to zanoszenie na Pocztę. Z drzwi magazynu do busa pocztowego.

 

Link to postu
W dniu 10.12.2021 o 11:15, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Twoja sprawa.

 

Dalej jest to zanoszenie na Pocztę. Z drzwi magazynu do busa pocztowego.

 

Nie bardzo rozumiem, jak mają pomóc te odpowiedzi? Rozumiem, że mam zaznaczyć w WzA, że nadaję na konkretnej poczcie?
Bo przez Sello nie pójdzie najwyraźniej?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...