Skocz do zawartości

Polecane posty

Zaniemówiłem... Perspektywa dobra, ale to 2 lata...

 

Co się będzie działo w tym czasie z Sello 1. ? Czy nie wpłynie to na większą ilość zaległości w stosunku do API allegro, niż dotychczas? Bo dobrze Wam szło ich uzupełnianie... Bardziej sądziłem, że niespodzianką będzie komunikat, że nadrobiliście całe API Allegro... 😄 No... ale jeszcze nie wiemy co w 1.40... ⏲️

 

A kiedy Beta NX? 😁

 

W każdym bądź razie, powodzenia z nowym projektem!

  • Lubię to 1
Link to postu

Ciekawe ciekawe się zapowiada, ale tak jak Marcin napisał - 2 lata..., ale również życzę powodzenia z nowym projektem. 😉

 

Piszą Państwo, że kiedy będzie Sello NX to Sello 1 będzie powoli wygaszane. Co w takim razie z bazą danych? Będzie można ją przenieść do Sello NX, czy może Sello NX będzie się mogło połączyć do bazy z Sello 1?

 

Cytat

Możliwość bezproblemowej aktualizacji z Sello 1 do Sello NX jest jednym z naszych priorytetów. Jest to też dla nas niemałe wyzwanie.

Ok, nie było pytania 😀

Edytowane przez Mariusz Kownacki
  • Lubię to 1
Link to postu

Super sprawa!

Sello 1 dusi się we własnym sosie. Bolączką jest skromny zasób deweloperów, którzy wspierają rozwój programu. Sello NX ma potencjał i jeżeli uda się zrealizować cele takie jak dodanie innych żródeł sprzedaży, obsługa transakcji, kurierów to wróżę sukces ponieważ nieuchronnie handel przenosi się do e-commerce. 

Od dwóch lat czekam na funkcjonalność ofert wieloprzedmiotowych - u mnie jest to 80% wszystkich ofert - komplety to nie jest dobre rozwiązane. Wdrożyłem rozwiązanie własne i działa -wiec mocno skomplikowane to nie jest, ale Sello Team musi nadążać za zmianami API a brak czasu na nowe funkcjonalności.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

2 lata szybko miną :). Sello 1, tak jak wspomniałem w informacji, nie będzie już dalej rozwijane na zasadzie kolejnych nowości. Będziemy dodawać tylko to co jest konieczne.

Wersja 1.40 pojawi się w przyszłym tygodniu (testuje się), ale będzie w niej już zauważalnie mniej zmian niż zazwyczaj.

Co będzie?

  • PAi + FSd
  • eksportowanie towarów z Sello do Subiekta
  • poprawki błędów zgłoszonych w ostatnim czasie

W najbliższych dniach wyjdzie jeszcze 1.39.1, które będzie zawierało poprawki dostosowujące do pracy z Subiektem nexo 37.

 

11 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

A kiedy Beta NX? 😁

W tej chwili jeszcze trudno powiedzieć, bo trwają prace nad podstawowymi modułami. Najpierw zaprosimy Was do omówienia kilku nowych rozwiązań jakie planujemy wdrożyć.

 

12 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Piszą Państwo, że kiedy będzie Sello NX to Sello 1 będzie powoli wygaszane. Co w takim razie z bazą danych? Będzie można ją przenieść do Sello NX, czy może Sello NX będzie się mogło połączyć do bazy z Sello 1?

Temat migracji jest dla nas ważny i na pewno będzie zrealizowany - na tyle na ile pozwolą różnice w implementacji jakie planujemy wdrożyć.

10 minut temu, Damian Uruszczak napisał:

Bolączką jest skromny zasób deweloperów, którzy wspierają rozwój programu. Sello NX ma potencjał

Dużym plusem jest to, że w ten sposób dołączamy do innych zespołów nexo i teraz będziemy się mogli skupić wyłącznie na zagadnieniach związanych typowo z Sello. Obsługą np maili, towarów czy klientów zajmują się w tym układzie inne zespoły.

 

 

  • Lubię to 2
Link to postu
12 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Dużym plusem jest to, że w ten sposób dołączamy do innych zespołów nexo i teraz będziemy się mogli skupić wyłącznie na zagadnieniach związanych typowo z Sello. Obsługą np maili, towarów czy klientów zajmują się w tym układzie inne zespoły.

💪🏻

Link to postu

To ma ważny aspekt psychologiczny - programiści Nexo nie będą mogli już patrzeć na tych od Sello "z góry", znikną podziały i segregacja na stołówce, etc. Ważna zmiana 😉

 

A na serio to już nie mogę się doczekać zarówno tworzenia rozwiązań do nowego Sello jak i samego efektu końcowego. Mam też nadzieję, że to będzie jednak rok a nie dwa...

  • Haha 1
Link to postu
1 minutę temu, Aga Zgaga napisał:

Taka sugestia nas naszła 😁
Czasami robimy kilka rzeczy na jednym stanowisku i niestety musimy odpalać kilka Sello. Fajnym rozwiazaniem byłaby praca na kartach tak jak ma to miejsce np. w przegladarkach internetowych, albo w Subiekcie, rownież jest taka mozliwość.

Co Wy na to?

Popieram, u nas 3-4 sello na raz odpalone

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Takie rzeczy oferuje już sama platforma nexo, więc Sello NX naturalnie otrzyma takie możliwości.

 

 

Jeśli będzie zakładka ULUBIONE to super!

obraz.png.6e2ce01de20dac502103f6eca8df9a3b.png

 

Dobrze gdyby dało się tam przypiąć nowe skróty/1-klikowe czynności jak np. W/O>DOSTAWCY PACZEK>ODBIERZ lub W/O>WIADOMOŚCI>WYŚLIJ itp...

  • Lubię to 1
Link to postu

Jak zacząłem czytać tekst o nowym Sello to się bardzo ucieszyłem, aż do momentu jak doszedłem do informacji, że to będzie za 2 lata... Oj wydaje mi się, że sporo użytkowników zaawansowanych zdąży odejść, bo przy pewnym etapie rozwoju, obecne sello staje się murem nie do przeskoczenia.

Sami niestety tego doświadczamy i plany dla nowo otwieranej spółki typowo e-commerce opierają się o inne rozwiązania, które dadzą nam przeskok w obsłudze zamówień, dostępu do wielu platform sprzedażowych, itd. 

Obecnie jeszcze działamy na sello, ale to raczej podtrzymywanie sprzedaży a nie rozwój. @Bartosz Rosa wykonujesz kawał dobrej pracy, takiego pracownika mieć u siebie to skarb 👍Jednak gdy rozwój firmy przyspiesza, a hamulcem jest oprogramowanie to czas na zmiany...

Być może wrócimy jak nowy produkt okaże się czymś co jeszcze bardziej usprawni pracę. Jak to mówią "Nigdy nie mów nigdy"

  • Lubię to 1
Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Za 2 lata planujemy zacząć sprzedawać nowy program (czy tak będzie to zobaczymy). Wersja beta, dostępna dla wszystkich będzie dostępna dużo wcześniej, a dla "insiderów" wersja zapoznawcze jeszcze wcześniej - ale nie chcę póki co mówić o konkretnych terminach, bo jest na to zbyt wcześnie.

czy do bety będzie wymagane nexo pro?

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Rozumiem, że masz nexo standard?

Tak. Nexo jest mało obciążane przez mnie. Nie było potrzeby mieć PRO. Kilka razy się przymierzałem do podniesienia (coś tam z pro bym wykorzystał), ale cena insertu jest niezachęcająca w porównaniu z tym, że na razie i tak wszystko działa...

Link to postu
25 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.1 napisał:

Nie było potrzeby mieć PRO. Kilka razy się przymierzałem do podniesienia (coś tam z pro bym wykorzystał), ale cena insertu jest niezachęcająca w porównaniu z tym, że na razie i tak wszystko działa...

Nie mów głośno, bo się w Insercie "januszowy markieting" włączy. 

Link to postu
4 minuty temu, Damian Uruszczak napisał:

Nie mów głośno, bo się w Insercie "januszowy markieting" włączy. 

Jeśli masz na myśli ich taktykę dzwonienia do ostatniej kropli ostatniego żywego konsulntanta... to fakt, potrafią być uporczywi. Ale (pewnie inni ew. moi klienci na tym cierpią) z uwagi na to, że dzwoniący nie rozumieją stwierdzenia "tak, przedłużę abonament, przyślijcie maila 2 tygodnie przed terminem, nie dzwońcie", to chyba od 2-óch lat nie odbieram telefonów z +71... Szkoda, że tak to sobie rozgrywają.

 

🤪

Link to postu

Obecnie zakładamy podział taki sam jak w przypadku innych programów z linii nexo, czyli wersja standard i pro. Ale sprawy licencyjne i okolice mogą się zmienić, bo nie ma jeszcze podjętych tutaj decyzji.

Natomiast jeśli taki model pozostanie to Sfera będzie dostępna tylko w wersji PRO (tym się m.in. różni nexo PRO od wersji standard).

  • Lubię to 1
Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...