Skocz do zawartości

Polecane posty

Nie wiem jak działa interfejs w programach typu NEXO ale czy jest tam jakaś obsługa/optymalizacja dla bardzo dużych baz danych? Przykładowo wchodzę w dział transakcje "WSZYSTKIE" a on ładuje np. 2 miliony transakcji i próbuje je przygotować czy raczej pobiera tylko pewną część, żeby moduł już był gotowy do przeglądania? Czy jest tam efekt okna "brak odpowiedzi" jak w obecnym Sello podczas pobierania danych z bazy i blokada interfejsu? Można by się nad tym zastanowić przy tworzeniu nowego Sello, żeby to działało optymalniej.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.10.2021 o 11:39, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tak. Nexo jest mało obciążane przez mnie. Nie było potrzeby mieć PRO. Kilka razy się przymierzałem do podniesienia (coś tam z pro bym wykorzystał), ale cena insertu jest niezachęcająca w porównaniu z tym, że na razie i tak wszystko działa...

@MARCIN e-kupowanie.pl widziałeś... masz szansę zostać Pro... 😁

My przechodzimy na Pro, podobnie jak u Ciebie, nie mieliśmy takiej potrzeby, ale teraz cena, jak dla nas jest bardzo zachęcająca :)

Tak wiem, licencja w kolejnych latach będzie wyższa, ale to nam nie przeszkadza.

https://www.insert.com.pl/zostan-pro.html

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Ważna uwga bo wiele osób pisze tu o zakładkach w programami jak w Subiekcie. Ja bym poszedł dalej w usprawnieniu. Wiekszość z nas na jednym kompie ma kilka monitorów. Może przystosowac nowy program a nie wspomne o sello do pracy na kilku monitorach. Taki przykład z brzegu. Mam otwarte paragony i faktury imusze skakac między zakładkami a to trwa dość długo. Podobnie sello Skoro czytam widomość od kleinta  to chciałbym miec otwarte jego zamowienie na drugim moniotrze

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Sello NX jest oparte o architekturę nexo, gdzie struktura bazy jest zupełnie inna. Wszelkie rozwiązania działające na Sello 1 nie będą działać na Sello NX - to dwa zupełnie różne programy. Samo podejście do tworzenia dodatków do Sello NX będzie też inne. Tutaj będzie dostępna pełna Sfera (API), integracje ze światem zewnętrznym będą działać na zasadzie pluginów do Sello, bezpośrednia modyfikacja bazy będzie niewskazana, a wręcz wykluczona. 

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź Bartek. Mam jeszcze dwa pytania. Czy w takim razie będzie wcześniejszy dostęp do jakichś wersji beta Sello NX, żeby można było to wszystko dostosować lub czy po wypuszczeniu wersji 1.0.0 Sello NX możliwe będzie jeszcze jakieś minimalne wsparcie starego Sello przez pewien czas, żeby wszyscy mogli spokojnie się przenieść? I jeszcze jedno pytanie - czy jak w Sello mamy poustawiane szablony wydruków (faktur, paragonów, list magazynowych), maili, ścieżki do zapisu dokumentów, ścieżki do zdjęć - generalnie cała konfiguracja, to czy ona przejdzie na nowe Sello NX?

Link to postu

Tak. Można dołączyć do grupy Sello NX InsIDER

Tam, konsultujemy wszelkie nowe rozwiązania zastosowane w nowym Sello, ale też liczymy na w miarę aktywny udział.

Dla Insiderów będziemy również wypuszczać wcześniejsze wersje, jak będą już gotowe aby wypowiedzieli się odnośnie zastosowanych mechanizmów, zmian i ogólnie działania. Przydatne były by również dla nas informacje, czy i jak nowe Sello radzi sobie z zewnętrznymi integracjami, więc jeśli takie tworzysz to zapraszam.

 

Wersje beta publiczne również planujemy udostępnić wszystkim, gdy już te pierwsze szlaki będą przetarte.

 

Naturalnie Sello 1 nadal będziemy wspierać przez jakiś czas, już po wypuszczeniu Sello NX, ale w którymś momencie powiemy koniec. Na razie można jeszcze spać spokojnie :). Będzie to odpowiednio wcześniej zakomunikowane, ale dopiero po rozpoczęciu sprzedaży Sello NX. Przypomnę jednak, że w chwili obecnej nie rozwijamy* już Sello 1. 

 

* z założenia robimy tylko poprawki konieczne, dostosowując Sello do wymagań Allegro. Ale też takie, które nie kosztują nas zbyt wiele pracy, a mogą ułatwić pracę Wam. Kilka takich małych-dużych nowości będzie w najbliższej aktualizacji 1.41.

 

Tak więc myślę, że czasu będzie dość, żeby przenieść swoje rozwiązania na nową platformę.

4 godziny temu, Jakub *** napisał:

czy jak w Sello mamy poustawiane szablony wydruków (faktur, paragonów, list magazynowych), maili, ścieżki do zapisu dokumentów, ścieżki do zdjęć - generalnie cała konfiguracja, to czy ona przejdzie na nowe Sello NX?

To zależy. Planujemy dodać mechanizm przenoszenia danych z Sello1 do Sello NX, ale nie wszystkie dane będziemy przenosić i też nie wszystkie ustawienia. Wynika to albo ze znaczenia takich danych (np przenoszenie starych transakcji wydaje się wątpliwe, przenoszenie towarów jest już raczej wskazane), albo z tego, czy ustawienia z Sello 1 będą miały sens w Sello NX. Program nie będzie w 100% identyczny, wiele mechanizmów zmieni sposób swojego działania (głównie będą bardziej otwarte i podatne na modyfikacje). Tam gdzie to będzie zasadne zatem, ustawienia będą przenoszone. Ale oczywiście zdarzą się takie mechanizmy, jak np. wydruki, których nie sposób przenieść automatycznie, bo Sello i nexo korzystają z dwóch, zupełnie różnych silników wydruków i wzorce z Sello nie będą pasować do nexo (Sello NX).

 

Myślę, że same przenoszenie danych również będziemy konsultować, na początek z Insiderami, potem ze wszystkimi użytkownikami, np za pomocą mechanizmu ankiet, który dodaliśmy w Sello 1.40 - tak aby nie pominąć jakichś istotnych tematów.

 

  • Lubię to 1
Link to postu
20 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak. Można dołączyć do grupy Sello NX InsIDER

Bardzo fajna inicjatywa. Wiem, że inne osoby tutaj na forum oraz u nas w firmie są na pewno bardziej biegłe w obsłudze Sello ode mnie, także nie wiem czy byłbym tutaj osobą kompetentną w tym zakresie :). Ja raczej odpowiadam za integrację naszego programu "wewnętrznego" (nie jest on dostępny publicznie) z Sello 1 lub ewentualną bardziej precyzyjną konfigurację - jak z wzorcami wydruków. Na pewno będę się przyglądał postępom i każdą funkcjonalność opisaną tutaj na forum również postaram się skomentować.

20 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Naturalnie Sello 1 nadal będziemy wspierać przez jakiś czas, już po wypuszczeniu Sello NX, ale w którymś momencie powiemy koniec. Na razie można jeszcze spać spokojnie :).

To mnie uspokaja, bo akurat jeżeli chodzi o support, to ST zawsze stał i chyba dalej stoi na najwyższym poziomie. W każdym razie myślę, że na pewno na samym początku będziemy pracować na dwóch środowiskach, przy czym to Sello NX będzie jako testowe do czasu pełnego przeniesienia. Jest to chyba dla nas i innych użytkowników jedna z najbardziej oczekiwanych premier i jak się tylko pojawi to na pewno kupimy :D.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Temat fulfillmentu jest na liście ale w dalszej perspektywie wiec nie zajmowaliśmy się jeszcze zagadnieniem. Jeśli coś w tym kontekście chciałbyś dodać od siebie to oczywiście pisz :).

 

Prace trwają, mamy nieco poślizgu co do planu stworzonego na początku ale niektórych rzeczy nie sposób przewidzieć. Akurat dopinamy kilka kluczowych modułów nowego Sello, które są nam potrzebne aby zając się już bieznesową stroną programu/integracjami itp. Jest jeszcze za wcześnie aby podawać terminy. Gdy będziemy nieco dalej, będzie można już z pewnym przybliżeniem określić co dokładnie i kiedy będziemy w stanie Wam pokazać i udostępnić.

 

Link to postu

Ten model sprzedaży wymaga nieco okrojonego sposobu obsługi, na pewno w praniu wyjdą szczegółowe potrzeby. I można by owe dane zbierać pod warunkiem, że się da poprzez Sello pracować z takim kontem.

Jak zachowa się Sello w chwili obecnej po dodaniu takiego konta? Będzie pobierać transakcje, robić ZK, itd.? Da się to przewidzieć?

Link to postu

Nie wiem jakie dane zwraca Allegro dla takich transakcji ale jeśli normalne to żadnej tutaj różnicy nie będzie. Nie sprawdzałem, czy na sandboxie da radę włączyć taką usługę. Trzeba by zapoznać się z tematem, zweryfikować jaki jest proces sprzedaży w przypadku Allegro i dostosować ewentualnie te miejsca w programie, które tego będą wymagać. To może nawet nie tyle Sello potrzebuję dostosowania co być może Subiekt? (strzelam, bo nie zajmowałem się jeszcze tym tematem).

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Czy będzie dostępna dokumentacja bazy danych tak jak w sello 1.x?

Wiem że praca bezpośrednio na bazie jest niewskazana ale w sello 1.x budowa bazy jest bardzo prosta i praca bezpośrednio w SQL wielokrotnie szybka (ustawianie statusów, wprowadzanie zmian, towarów itp).

 

Pytanie dwa, czy NX będzie obsługiwał wielowątkową komunikację z allegro? Obecnie sello w temacie np wystawiania ofert czy wysyłania zmian jest bardzo wolne jak ma się >20tyś ofert a wiem że allegro obsługuje kilka zapytań jednocześnie.

Link to postu

Sello stanie się częścią nexo a więc będzie to w większości baza nexo. Praca bezpośrednio na bazie nexo jest bardzo mocno nierekomendowana, żeby nie powiedzieć "zabroniona".

 

24 minuty temu, Grzegorz Kulig napisał:

czy NX będzie obsługiwał wielowątkową komunikację z allegro?

W pierwszej wersji nie planujemy wielowątkowej komunikacji, być może w późniejszym etapie tak.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

To może nieco o koncie fulfillment.

Aktualnie obsługa zamówień sprowadza się do:

- odpowiedzi na maile

- wygenerowanie dokumentu i wysyłka do Klienta

I to w zasadzie w Sello działa.

Jest za to ogromne pole do popisu jeśli chodzi o uzupełnianie zapasów w magazynie Allegro - jeśli tylko Allegro włączy obsługę przez API. Obecnie proces polega na wyszukaniu produktów (jeden po drugim), zaznaczeniu, potem trzeba wskazać które z tych zaznaczonych pakujemy, następnie wpisać ilość z podziałem na paczki/palety, potem sposób wysyłki. Potrafi to być upierdliwie długie i żmudne.

A ta lista powstaje w SGT jako MM - może byłaby opcja wczytania takiego awiza z pliku MM?

Ew. utworzenie jej z poziomu Sello wykorzystując mechanizm -> w magazynie X sztuk mniej niż "" + w magazynie Y sztuk więcej niż "", wygeneruj MM w SGT/Nexo

Może jakiś prosty mechanizm liczący na ile wystarczy zapas.

Wszystko rozbija się o to czy Allegro włączy obsługę "mój fulfillment" przez API.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

@Bartosz, chciałbym zadać w tym temacie kilka pytań, bo im dalej w las Sello, tym większe moje przekonanie, że nie nadąża za konkurencja, chyba największa i ta, która już daaaaleko z przodu czyli BL.

1. Z tego co wiadomo, NX będzie desktopowe a nie chmurowe, zgadza się?

2. Czy myśleliście o tworzeniu automatów?

3. Czy coś takiego jak wykorzystanie kodów do wybranych akcji będzie?

4. Mało kto o to pyta, ale będąc po testach BL, mimo wszystko, widzę, że coś takiego jak robienie foto tego co spakowane to dzisiaj nie ekstrawagancja, ale po automatyzacji rzecz niezbędna.

5. Integracja z kurierami. Patrzac na sposób konfiguracji akcji w BL dotyczącej wysyłek i wielu marketplace naraz i porównując to do zaledwie allegro w Sello to jesteśmy z Sello daleko w tyle.

 

Wiem, że takie porównywanie wygląda jak narzekanie, ale naprawdę, jeśli się spróbuję automatyzacji przez duże A, to wracając do tego co proponuje Sello jest wielki niedosyt. Pytanie w którą stronę zmierza InsERT, bo patrząc na subiekta, rachmistrza, to raczej to zmierza ku tyłowi niż pokazuje parcie na przód. Wszystko się robi zagmatwane, zasobożerny i niestety mało atrakcyjne w dobie rozwoju e-commerce.

Edytowane przez Rafał L
Coś dopisano
Link to postu
13 godzin temu, Rafał L napisał:

1. Z tego co wiadomo, NX będzie desktopowe a nie chmurowe, zgadza się?

Tak. Sello NX ma współpracować z Subiektami a te są desktopowe. 

13 godzin temu, Rafał L napisał:

2. Czy myśleliście o tworzeniu automatów?

Mechanizmy w SNX będą się opierać głównie na automatach. Nawet samo cykliczne pobieranie danych to również jest automat, który można dowolnie konfigurować wg. tego na co pozwala automatyzacja nexo.

13 godzin temu, Rafał L napisał:

Czy coś takiego jak wykorzystanie kodów do wybranych akcji będzie?

Będzie obsługa czytników kodów, w tym również planujemy dodać różne wyzwalacze automatów, m.in. skanowanie kodu kreskowego. 

13 godzin temu, Rafał L napisał:

Mało kto o to pyta, ale będąc po testach BL, mimo wszystko, widzę, że coś takiego jak robienie foto tego co spakowane to dzisiaj nie ekstrawagancja, ale po automatyzacji rzecz niezbędna.

Jeśli będzie zainteresowanie tym tematem to dodamy. SNX, jak też i całe nexo ma swoje API, więc nie ma problemu aby też zlecić firmie zewnętrznej napisanie dowolnego wręcz rozszerzenia, automatu czy integracji, dedykowanego pod własne potrzeby.

13 godzin temu, Rafał L napisał:

Integracja z kurierami. Patrzac na sposób konfiguracji akcji w BL dotyczącej wysyłek i wielu marketplace naraz i porównując to do zaledwie allegro w Sello to jesteśmy z Sello daleko w tyle.

W SNX duży nacisk kładziemy na pluginowość, zarówno pod względem integracji z platformami handlowymi/sklepami jak i kurierami. Program od pierwszych linii kodu (dosłownie) jest tworzony tak, aby dodawanie kolejnych integracji było łatwe i przyjemne. Tego o starym Sello powiedzieć nie można. Tam faktycznie dodanie nowych integracji było dość czasochłonne i wymagało zmian w bardzo wielu miejscach w programie. SNX tworzymy tak, aby dodawanie kolejnych integracji nie wymagało w ogóle zmian w kodzie samego programu. Zatem po ustabilizowaniu "rdzenia" programu skupimy się na dodawaniu kolejnych integracji. Zgodnie z założeniami SNX ma docelowo zastąpić Sello 1, więc aby to było możliwe, musimy doprowadzić je przynajmniej do takiego stanu jaki obecnie oferuje Sello 1 i na tym się skupimy w wersji pierwszej.

13 godzin temu, Rafał L napisał:

ale naprawdę, jeśli się spróbuję automatyzacji przez duże A, to wracając do tego co proponuje Sello jest wielki niedosyt

Jestem dużym zwolennikiem automatyzacji, więc szanse są, że pójdzie to w kierunku A :)

13 godzin temu, Rafał L napisał:

Pytanie w którą stronę zmierza InsERT, bo patrząc na subiekta, rachmistrza, to raczej to zmierza ku tyłowi niż pokazuje parcie na przód. Wszystko się robi zagmatwane, zasobożerny i niestety mało atrakcyjne w dobie rozwoju e-commerce.

Dlatego właśnie nasza odpowiedź na rosnące potrzebny e-commerce to SelloNX.

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

więc nie ma problemu aby też zlecić firmie zewnętrznej napisanie dowolnego wręcz rozszerzenia, automatu czy integracji,

np tak, jasne, tylko jeśli masz aplikację, która ma to w standardzie, bez kombinowania, to po co wybierać taką, do której integracje trzeba zlecać i słono z a to płacić. Wystarczy zerknąć na SubSynca - nie obsługuje modeli/wariantów w połączeniu Nexo pro-shopgold, owszem, można im zlecić, ale to min 3 tysie, nie wiadomo na ilu się zakończy - opłacałność zerowa, tymbardziej, że nie mam pewności, że to tylko pode mnie taka operacja.

Link to postu
W dniu 22.12.2022 o 10:52, Rafał L napisał:

to po co wybierać taką, do której integracje trzeba zlecać i słono z a to płacić

Obawiam się, że moja odpowiedź na to pytanie nie będzie obiektywna :)

 

Chcemy dać użytkownikom Subiekta narzędzie e-commerce, które różni się od BL pod niektórymi względami. Oczywiście startuje później a stare Sello zbyt długo leżało sobie na boku naszych pozostałych programów. Teraz jest wciągnięte do głównej linii programów no i od siebie mogę dodać, że dołożymy starań, aby użytkownicy byli z niego zadowoleni.

 

Otwieramy się na integracje tworzone przez firmy zewnętrzne, co nie oznacza, że my takich nie będziemy tworzyć i udostępniać po cenach przyziemnych. Wiadomo, że skala robi tutaj ogromną różnicę. Integracje na zlecenie zawsze będą droższe, ale tutaj to już zleceniodawca musi przekalkulować, czy mu się to opłaca. Bo te wspomniane 3 tys. wyglądają na dużą kwotę, ale inwestycje mają to do siebie, że się powinny zwrócić w zaplanowanym czasie. Jeśli też jakaś firma zewnętrzna podejmie się stworzenia jakiejś integracji to może znajdzie więcej klientów i cena nie będzie aż tak wygórowana. 

Link to postu
W dniu 23.12.2022 o 11:03, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli też jakaś firma zewnętrzna podejmie się stworzenia jakiejś integracji to może znajdzie więcej klientów i cena nie będzie aż tak wygórowana. 

Niestety, nie w naszym kraju. Koszt stworzenia, prac poniosę ja, a taka firma za 2-3 miesiące zrobi sobie z tego gotowy produkt, niestety moim kosztem.

 

Zgodzę się w całości z tym, że inwestycje tanie nie są, mają za zadanie rozwinąć biznes, zmniejszyć koszty itd. Ale niestety, w naszym kraju nie jest to łatwe.

Łatwiej dogadać się z Niemcami na odległość, z Francuzami - mówię o biznesie - niż z Polakami, choć nie mogę oczywiście uogólniać.

 

ps. kurczę, nie da się już wytrzymać przed premierą NXa, bo stare naprawdę mnie zniesmacza, same błędy, problemy, baza rośnie jakby codziennie było 1000 zamówień...

Link to postu
W dniu 30.12.2022 o 09:53, Rafał L napisał:

Niestety, nie w naszym kraju. Koszt stworzenia, prac poniosę ja, a taka firma za 2-3 miesiące zrobi sobie z tego gotowy produkt, niestety moim kosztem.

Niekoniecznie. Są firmy, (Partnerzy InsERT) które robią własne integracje z serwisami i wiem też, że są zainteresowane tworzeniem rozwiązań w oparciu o pluginy Sello NX. Sello NX zwalniać będzie w dość dużym zakresie takich twórców z konieczności implementacji wielu mechanizmów, które teraz muszą tworzyć ręcznie, za każdym razem, przy każdej integracji - a to rzecz jasna podnosi koszty. Dążymy do tego, aby przy implementacji dla firm zewnętrznych pozostała tylko sama istotna część obsługi danej platformy handlowej a reszta spoczywać będzie na naszych barkach.

 

W dniu 30.12.2022 o 12:07, Tomek - massur napisał:

Bartku - czy w Sello NX będzie opcja powiązywania jednej oferty w Allegro z więcej niż jednym produktem w Subiekcie?

Docelowo tak, nie wiem natomiast czy w pierwszej wersji publicznej. Wrócimy do tematu jak będziemy w okolicach realizacji powiązania z towarami. Mieliśmy taką opcję realizować w starym Sello ale wtedy na horyzoncie pojawiło się SNX.

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...