Skocz do zawartości

Czy można zmienić kodowanie charakterystyki opisu aby wyeliminować encje ?

Polecane posty

1 godzinę temu, Janusz Pawłowski napisał:

Witam korzystam z subiekta GT i  denerwują mnie encje w pełnej charakterystyce opisu.

O co dokładnie chodzi ?

 

1 godzinę temu, Janusz Pawłowski napisał:

Czy jest możliwość zmiany kodowania znaków w bazie aby je wyeliminować ?

Nie.

Link to postu

Korzystam z integratora który importuje mi dane charakterystyki opisu do sklepu internetowego. Od strony bazy widzę to jako encję, ponieważ w taki sposób zostało zapisane w Subiekcie i przetransportowane do sklepu. Encja może być polskim znakiem, tylko zapisanym w dedykowanym formacie. Dlatego zastanawiam się jak pozbyć się tej encji gdyż mści mi się to później na wyświetlaniu np: w porównywarkach. Kiedyś był oscGT który miał możliwość zmiany konwersji plików  - niestety nie jest on już w ofercie. Dlatego zastanawiam się czy jest jakiś sposób aby te pliki w bazie subiekta zapisywały się w formacie innym niż chyba win-1250

Edytowane przez Janusz Pawłowski
Link to postu
8 minut temu, Janusz Pawłowski napisał:

Od strony bazy widzę to jako encję, ponieważ w taki sposób zostało zapisane w Subiekcie i przetransportowane do sklepu. Encja może być polskim znakiem, tylko zapisanym w dedykowanym formacie. Dlatego zastanawiam się jak pozbyć się tej encji gdyż mści mi się to później na wyświetlaniu np: w porównywarkach.

Proszę opisywać problem technicznie i/lub podawać przykłady, gdyż osobiście ciągle nie rozumiem o czym dokładnie Pan pisze.

 

9 minut temu, Janusz Pawłowski napisał:

Kiedyś był oscGT który miał możliwość zmiany konwersji plików  - niestety nie jest on już w ofercie. Dlatego zastanawiam się czy jest jakiś sposób aby te pliki w bazie subiekta zapisywały się w formacie innym niż chyba win-1250

Tego też nie rozumiem - poprawne przeniesienie danych z Subiekta do sklepu internetowego to przecież zadanie Integracji, więc proszę rozmawiać z autorem integracji, gdyż to wygląda na jej błędne działanie.

Link to postu

Korzystam z oprogramowania Integratory.pl gdzie zakupiłem licencje - podczas eksploatacji w/w integratora wyszły w praniu problemy.
Np: jeden z problemów które zauważyłem to, że wszystkie obsługiwane platformy które importują u nich z Subiekta Gt do sklepów internetowych - importują się źle - poniżej obrazek zaimportowanego opisu z encjami.

 

encja.jpg.6e606aedacf54692c01064c251d777eb.jpg

 

To co mi odpisali

"Integrator jest łącznikiem - nie posiada własnej bazy danych. Pana roszczenia byłyby zasadne, gdyby wprowadzał Pan te dane do naszego programu z poziomu interfejsu i zapis finalny byłby nieodpowiedni. Tę sprawę należy rozwiązać albo wprowadzając dane do Subiekta w oczekiwanej postaci, albo poprawiając je od strony sklepu po imporcie.

Polskie znaki w tym produkcie wyświetlają się poprawnie, natomiast Pan wskazuje na encje - wszystko jest poprawnie. Encja może być polskim znakiem, tylko zapisanym w dedykowanym formacie. Od strony bazy widzi Pan to jako encję, ponieważ w taki sposób zostało zapisane w Subiekcie i przetransportowane do sklepu"

 

Stąd moje pytanie

Jak mogę się pozbyć tej encji ... aby mi się dobrze wyświetlały polskie znaki.

 

Niestety dostawca oprogramowania nie widzi problemu.

 

 

Edytowane przez Janusz Pawłowski
Link to postu

Przepraszam może załączyłem przykładowe złe zdjęcie które miałem w komputerze ale mi chodzi o encje.

W bazie sklepu mam coś takiego:

 

&#379;arówka Ledowa OPAL LED E27 17W-&gt; 120W &#380;arowej<BR><BR>30 000h 1580lm

 

Edytowane przez Janusz Pawłowski
Link to postu

Przykład dla 1 pozycji z zapytania
T5,5 60V  20mA  L=30  BEE  

<p>Żarówka telefoniczna DC 60V 20mA T5,5 fi 4,8x30mm</p><ul>    <li>1,9lm</li>    <li>5000h</li>    <li>ISSA: 73.249.60</li>    <li>przezroczysta</li></ul>

 

No właśnie wygląda dobrze - tylko przy imporcie do sklepu wyświetla encje

Edytowane przez Janusz Pawłowski
Link to postu
Tak sobie myślę, że może to byłoby dobrym rozwiązaniem aby w bazie sklepu internetowego w Tabela: products_description uruchomić wyzwalacz który zmieni encje na Polskie znaki w polu products_description


Niestety nie znam się za bardzo na MYSQL

 

Edytowane przez Janusz Pawłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...