Skocz do zawartości

Import do Rachmistrza GT z Subiekt GT plikiem JPK_VAT a OSS.

Polecane posty

Czy importując do Rachmistrza GT faktury sprzedaży z pliku Subiekt GT poprzez plik JPK_VAT da się faktury oznaczone jako WSTO-OSS schematem księgowania zaksięgować w ewidencji VAT-OSS?

W pliku JPK_VAT te faktury mają tylko oznaczenie EE.

Nie widzę nic co ma związek z WSTO-OSS.

Natomiast w schemacie księgowania nie widzę wybierania dokumentów EE, a tylko można wybrać typ transakcji WSTO-OSS.

Ale przy takim ustawieniu ten import nie działa, nie wrzuca tych faktur do rejestru WSTO-OSS.

Czy zatem pozostaje importowanie sprzedaży poprzez plik EPP?

 

Link to postu
5 minut temu, Łukasz Juszczyk napisał:

Czy importując do Rachmistrza GT faktury sprzedaży z pliku Subiekt GT poprzez plik JPK_VAT

(...)

8 minut temu, Łukasz Juszczyk napisał:

Czy zatem pozostaje importowanie sprzedaży poprzez plik EPP?

"Pozostaje"? 😲

EPP to podstawowa droga, bo ten format do tego właśnie jest przeznaczony, w odróżnieniu od JPK_VAT, który służy do zupełnie czego innego.

Link to postu
17 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

(...)

"Pozostaje"? 😲

EPP to podstawowa droga, bo ten format do tego właśnie jest przeznaczony, w odróżnieniu od JPK_VAT, który służy do zupełnie czego innego.

To biuro rachunkowe twierdzi, że przy EPP nie wszystko poprawnie im przechodziło (nie wiem dlaczego, pewnie coś ze schematem). Nie widziałem błędów, bo mi nie pokazywali.

Dlatego od tego klienta importują plikiem JPK_VAT. 

Stąd moje pytanie, czy przy JPK_VAT da się zaimportować poprawnie, czy kazać im przejść na EPP.

Link to postu

Zakładam że prawdą jest to co Pan napisał w pierwszym poście:

33 minuty temu, Łukasz Juszczyk napisał:

importując do Rachmistrza GT faktury sprzedaży z pliku Subiekt GT

W takim wypadku ja bym powiedział że do tego mają EPP (i ew. serwisantów/wdrożeniowców).

 

Trzeba jednak pamiętać że OSS to temat bardzo świeży i w jego realizacji w GT są jeszcze pewne błędy, sukcesywnie poprawiane w kolejnych wersjach, więc może być tak że coś rzeczywiście nie działa (albo nie działało miesiąc temu) i biuro z konieczności zastosowało JPK_VAT jako protezę. Dziś sytuacja może już być inna, albo może się zmienić (czytaj: zacznie działać) w wersji, która wyjdzie np za kilka dni.

Nie wiedząc jednak co konkretnie było problemem dalsze dywagacje zostawmy wróżkom.

Link to postu
Godzinę temu, Łukasz Juszczyk napisał:

Stąd moje pytanie, czy przy JPK_VAT da się zaimportować poprawnie, ...

Ale jak Pan to sobie wyobraża skoro JPK VAT nie zawiera, gdyż w ogóle nie przewiduje takich informacji jak:

 - kraju wysyłki

 - kraju konsumenta

 - zagranicznych stawek VAT

Link to postu
13 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

JPK VAT nie zawiera, gdyż w ogóle nie przewiduje takich informacji

Od razu dodam, uprzedzając pytanie: nie, nie da się dodać tych informacji, bo struktura pliku JPK jest narzucona odgórnie i nie pozwala na własną twórczość w tej kwestii.

Link to postu
  • 1 rok później...

W jaki sposób utworzyć schemat importu do OSS, żeby prawidłowo zaciągały się faktury do Rachmistrza GT?

Faktury krajowe zaciągają się do ewidencji przychodów i do VAT ze schematu, natomiast do ewidencji i OSS nie działa nam schemat.

Czy plik epp ma niekompletne dane, żeby schemat OSS zadziałał? Plik epp jest z fakturowni.

Link to postu
7 godzin temu, Elżbieta Barbarska napisał:

W jaki sposób utworzyć schemat importu do OSS, żeby prawidłowo zaciągały się faktury do Rachmistrza GT?

Faktury krajowe zaciągają się do ewidencji przychodów i do VAT ze schematu, natomiast do ewidencji i OSS nie działa nam schemat.

Skąd wniosek, że nie działa schemat importu ? Wystarczyło wykonać test na dokumencie z programu Subiekt.

 

7 godzin temu, Elżbieta Barbarska napisał:

Czy plik epp ma niekompletne dane, żeby schemat OSS zadziałał? Plik epp jest z fakturowni.

To bardzo prawdopodobna przyczyna problemu tylko skąd mamy to wiedzieć, skoro nie znamy zawartości tego pliku ?

Link to postu
23 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Skąd wniosek, że nie działa schemat importu ? Wystarczyło wykonać test na dokumencie z programu Subiekt.

 

To bardzo prawdopodobna przyczyna problemu tylko skąd mamy to wiedzieć, skoro nie znamy zawartości tego pliku ?

W miesiącu kiedy nie było potrzeby wykazywania sprzedaży OSS, plik z fakturowni zaciągał się bez problemu. Dopiero w momencie sprzedaży OSS pojawił się problem, bo schemat importu nie działa. 

Nie ma wielu zmiennych do wybrania, żeby go zdefiniować. 

 

Skoro jest Pan wdrożeniowcem, to raczej spotkał się Pan z takimi sytuacjami. I nie wierzę, że tylko sprawdzenie bazy jest jedynym rozwiązaniem. 

 

 

Link to postu
5 minut temu, Elżbieta Barbarska napisał:

Skoro jest Pan wdrożeniowcem, to raczej spotkał się Pan z takimi sytuacjami.

Oczywiście, wiele takich przypadków zostało również opisanych na tym forum (może się Pani z nimi zapoznać) i dość wyraźnie o tym napisałem / potwierdziłem Pani podejrzenia:

W dniu 18.01.2023 o 19:36, Daniel Kozłowski napisał:
W dniu 18.01.2023 o 11:47, Elżbieta Barbarska napisał:

Czy plik epp ma niekompletne dane, żeby schemat OSS zadziałał? Plik epp jest z fakturowni.

To bardzo prawdopodobna przyczyna problemu tylko skąd mamy to wiedzieć, skoro nie znamy zawartości tego pliku ?

--

6 minut temu, Elżbieta Barbarska napisał:

I nie wierzę, że tylko sprawdzenie bazy jest jedynym rozwiązaniem. 

Kto proponował Pani takie rozwiązanie, przecież w tym wątku nikt niczego takiego nie proponował ani nie sugerował ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...