Skocz do zawartości

Czy Sello ogarnia dwa konta na dwa nipy?

Polecane posty

Nikt tego nigdy nie próbował. Teoretycznie jak będziesz miał dwie bazy jedną na jedne NIP drugą na inny NIP, obsługa będzie zwyczajnie wymagała odpalenia innej instancji Sello, ale może to nie być zbyt komfortowe w obsłudze. Poza tym jak chcesz mieszać dane z dwóch organizacji w kontekście RODO?

Link to postu
Godzinę temu, Aga Zgaga napisał:

To chyba, razem z @Paweł Nitendel, będziemy pierwsi, bo też o tym myśleliśmy :)

Na jednym kompie (jeden serwer), obsługa dwóch firm, na dwóch nipach, Subiekt i Sello :)

Na forum Subiekta mówią, ze to żaden problem, ze Windows pozwala uruchomić wiele razy ten sam program i programy firmy Insert również można otwierać w wielu oknach. Z tym, ze dla każdego NIPu osobna licencja. 

Link to postu
26 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

Windows pozwala uruchomić wiele razy ten sam program i programy firmy Insert również można otwierać w wielu oknach

Tak, pozwala. Sello odpalamy w kilku oknach, na jednym stanowisku. Co do Subiekta nie ma takiej potrzeby, bo działa na kartach.

Natomiast bardziej martwi nas to czy z bazą nic się nie stanie. Wydaje się, że nie powinno, bo przecież już w tej chwili pracuje się na kilku bazach, chociażby Subiekt i Sello.

Ale... wolę, żeby @Bartosz Rosa się wypowiedział, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do odpalenia dwóch firm na jednym serwerze?

Nam chodzi o Subiekt Nexo i Sello - docelowo NX, ale to za chwilę ;) - zawsze najnowsze wersje :)

Czy to będzie działać?

I się nie popsuje... jak zabawka dziecku :)

Edytowane przez Aga Zgaga
Link to postu
59 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

Na forum Subiekta mówią, ze to żaden problem, ze Windows pozwala uruchomić wiele razy ten sam program i programy firmy Insert również można otwierać w wielu oknach. Z tym, ze dla każdego NIPu osobna licencja. 

No to się pochwal jak to działa. Ja znam dyskusję w podobnym temacie sprzed ??? 4 czy 5 lat?

 

(XD)

 

Link to postu
4 godziny temu, Aga Zgaga napisał:

Natomiast bardziej martwi nas to czy z bazą nic się nie stanie.

Zależy co to znaczy, "nic się nie stanie". Sello nie popsuje się od tego, ale może być bałagan w dokumentach i problem z podwojonymi transakcjami. Ja bym sobie dał spokój, generalnie chyba, ze masz wolny urlop na testy z których może nic nie wyjść :)

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
2 godziny temu, HotKey . napisał:

Teoretycznie jak będziesz miał dwie bazy jedną na jedne NIP drugą na inny NIP, obsługa będzie zwyczajnie wymagała odpalenia innej instancji Sello

Ja tak pracuję. Nie się nie dzieje. Jedna baza podpięta jest do GT a druga do NEXO.

Dla wygody zrobiłem sobie - z pomocą forum - 2 skróty do Sello, każdy otwiera od razu logowanie do odpowiedniej bazy.

Link to postu
19 minut temu, HotKey . napisał:

 Sello nie popsuje się od tego, ale może być bałagan w dokumentach i problem z podwojonymi transakcjami. 

Chyba nie rozumiesz o co nam chodzi.


Ale jak podwojone transakcje?

Dodajesz nowego użytkownika, wszystkie dane wraz z nipem, łączysz z kontem Allegro.To jak Sello może  podwajać transakcje. 

Link to postu
2 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.1 napisał:

Ja tak pracuję. Nie się nie dzieje. Jedna baza podpięta jest do GT a druga do NEXO.

A myślisz, ze 2x na Nexo, lub 2x na  GT nie będzie działało ? 
W Twoim przypadku masz wszystko niezależnie? Magazyny, towary, drukarki fiskalne ? 

Link to postu

Uważam, że będzie działało. Bo przecież dla Sello jest obojętne jaki kto na NIP, ale ważne konto allegro gdzie te dane widnieją i baza Subiekta, która dla każdej firmy będzie inna. Nie ma przecież możliwości, żeby oddzielne bazy "mieszały" między sobą dane.. Zawsze do pracy uruchamiam 2 subiekty i 2 instancje sello.

 

Jedno co się myli, to na którym Sello pracuję (oczywiście w zakładce TRANSAKCJE czy np. PACZKI od razu to widzę, częściej w innym modułach... ale wgrałem swoje nagłówki do progamu, więc każdy ma inny kolor oznaczający konkretną firmę. Wystarczy rzucić okiem w prawy górny róg...

 

2 minuty temu, Paweł Nitendel napisał:

W Twoim przypadku masz wszystko niezależnie? Magazyny, towary, drukarki fiskalne ? 

Tak. Drukarki na jedenj firmie brak, ale to inne subiekty to i tak nie było by problemu... Nie wiem jak przy np. 2xGT...

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu

Pytam zanim uruchomię. 
Mamy 2 firmy, mąż swoją, zona swoją.

Maz handluje artykułami dla kobiet, żona artykułami dla mężczyzn. 
dwie hale magazynowe, jedno biuro i jedna osoba do obsługi aukcji. 

Jeden komp, jedna drukarka, dwie drukarki fiskalne.

Czy Sello z Subiektem to ogarnie? 


 

Edytowane przez Paweł Nitendel
Link to postu
9 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

Pytam zanim uruchomię. 
Mamy 2 firmy, mąż swoją, zona swoją.

Maz handluje artykułami dla kobiet, żona artykułami dla mężczyzn. 
dwie hale magazynowe, jedno biuro i jedna osoba do obsługi aukcji. 

Jeden komp, jedna drukarka, dwie drukarki fiskalne.

Czy Sello z Subiektem to ogarnie? 

@MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.1 napisał, że tak mu to działa.

A czy macie rozdzielność majątkową?

I czy mąż handluje fajkami, a żona gumami Nicorette ?

 

Szczerze?

Dajcie sobie spokój. Napiszę Wam, że:

 

 

JA BYM TAK NIE ROBIŁ, ALE JAK WAM ZALEŻY TO DA SIĘ JAKOŚ ZACZĄĆ.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
40 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

jeżeli limit 2 mln Euro jest wystarczając

Otwierajcie szampana i ukłony Morawieckiemu za Polski Ład. Kochamy też Daniela Obajtka za ORLEN paczkę. I może coś zacząć w software swojego dziekcić zamiat głodnym pokazywać chleb?

 Sello jest dla małych i średnich przedsiębiorców a nie dla korpo, może powinnicie iść w kierunku SAP? Od 2.4 mln da się skroić całkiem niezły soft, oczywiście bez wsparcia producenta, bo to dodaktkowy koszt. Zapraszam na forum SAP tutaj tylko skromne kilkunastosobowe "Geszefty" z budżetami ledwie dopinającymi się na koniec roku, zaś firmy wychodzące "na zero" po umieszczeniu w kosztach paliwa leasingu i telefonu oraz laptopa co któryś rok to odległe marzenia. Zejdźcie na ziemię. A jak ktoś zarabia tyle co Wy na Allegro to normalne że odszedł z forum Sello kasę zarabiać, zamiast darmowe porady udzielać. Na prawdę tyle zarabiecie i liczycie mimo to wciąż na darmowe porady z forum zamiast powołać sztab ekspertów? Co na to Wasz informatyk ? Macie w ogóle informatyka przy Waszym budżecie ? Czy zarabia 10'000 netto / m-c ? Więcej czy mniej ?

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
6 godzin temu, Paweł Nitendel napisał:

Na forum Subiekta mówią, ze to żaden problem

No to po co tyle pytań? Działaj i pochwal sie rezultatami skormnym kioskarzom - z forum Sello.  

7 godzin temu, Aga Zgaga napisał:

Na jednym kompie (jeden serwer), obsługa dwóch firm, na dwóch nipach, Subiekt i Sello :)

8 godzin temu, Paweł Nitendel napisał:

Czy tym samym  zadziała to z Subiektem Gt lub nexo (też dwa konta)? Wszystko na jednym komputerze.

Dajcie spokój. Sprzedaż za 10'000'000 zł, licencja do Sello 150zł i jeszcze wszystko na jednym PC. 

4 godziny temu, Paweł Nitendel napisał:

Chyba nie rozumiesz o co nam chodzi.


Ale jak podwojone transakcje?

Dodajesz nowego użytkownika, wszystkie dane wraz z nipem, łączysz z kontem Allegro.To jak Sello może  podwajać transakcje. 

Żartujesz przy piątku ? Jakby Alianci wiedzieli, że Hitler wygra wojnę, to nikt nie podejmowali by się walki. Nieudane wdrożenia oprogramowania to część życia każdego informatyka. Powody zwykle są pozainformatyczne. Monetyzuj i zarabiaj.

5 godzin temu, Aga Zgaga napisał:

Ale... wolę, żeby @Bartosz Rosa się wypowiedział, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do odpalenia dwóch firm na jednym serwerze?

Tak. Ja dopytam też po kolei:
 
(...)Dlaczego biedronka jest mała?
Czy może być morze bez dna?
Czy każda królewna ma pałac?
I czy on jest ze szkła?

Dlaczego raz jestem nieśmiała?
A potem to brykam aż wstyd?
Co powie @Bartosz Rosa? Co powie @Bartosz Rosa?
Co @Bartosz Rosami powie, co na to odpowie mi dziś?
 
Skąd wzięły się mrówki w słoiku?
Czy lepiej mieć kota czy psa?
Dlaczego wciąż mówią "bądź cicho!"?
Przecież głos "mam i ja!"

Czy można pokochać ślimaka?
Skąd wzięły się burze i mgły?
Co powie Tata? Co powie Tata?
Co @Bartosz Rosa mi powie, co na to odpowie mi dziś?(...)
 
 
 
... Czy jest tu ... JAZDA KONNA ? !!! ...

 

 

Edytowane przez HotKey .
  • Haha 1
Link to postu
Cytat

Czy Sello ogarnia dwa konta na dwa nipy?

Technicznie tak. Konta Allegro można zarejestrować na różne firmy i można je trzymać nawet w jednej bazie. Aczkolwiek RODO.

17 godzin temu, Paweł Nitendel napisał:

Czy tym samym  zadziała to z Subiektem Gt lub nexo (też dwa konta)? Wszystko na jednym komputerze.

Na jednym komputerze można uruchomić wiele baz. Można odpalić kilka razy Sello i Subiekta za każdym razem logując się do innej bazy/firmy/podmiotu.

 

13 godzin temu, Paweł Nitendel napisał:

Maz handluje artykułami dla kobiet, żona artykułami dla mężczyzn. 
dwie hale magazynowe, jedno biuro i jedna osoba do obsługi aukcji. 

Jeden komp, jedna drukarka, dwie drukarki fiskalne.

Czy Sello z Subiektem to ogarnie? 

Jeśli osobne instancje Sello (i osobne bazy Sello) pracują na osobnych bazach Subiekta to nie ma tutaj problemu, dopóki na obu bazach nie występuje to samo konto Allegro. Dodanie tego samego konta na dwóch bazach powoduje problem z tokenami odświeżającymi przy dostępie do API Allegro. Z punktu widzenia połączenia Sello-Subiekt są to zupełnie niezależne instancje, które nic o sobie nie wiedzą, więc technicznie nie ma tutaj żadnego problemu. Licencyjnie Sello również nie nakłada tutaj obostrzeń. Jeśli chodzi o Subiekta, to trzeba by było zapytać na odpowiednim forum.

 

 

 

 

  • Dziękuję 2
Link to postu
14 godzin temu, Paweł Nitendel napisał:

A myślisz, ze 2x na Nexo, lub 2x na  GT nie będzie działało ? 
W Twoim przypadku masz wszystko niezależnie? Magazyny, towary, drukarki fiskalne ? 

No to, myślę, że my trochę inaczej. Chodzi o jeden serwer na to wszystko, a kompy klienckie, mamy na tą chwilę 2 szt, osobno. Docelowo do końca listopada ma dojść jeszcze jeden komputer kliencki.

I teraz to wszystko, żeby razem chodziło, nie ważne kto na jakim komputerze, na jakiej firmie i jakim koncie się zaloguje, żeby to wszystko razem chodziło.

Subiekt i Sello obsługują jedną drukarkę fiskalną z jednej firmy X i teraz, żeby Sello i Subiekt na tych samych komputerach klienckich obsługiwało tak samo drugą firmę Y, oczywiście na innej drukarce fiskalnej.

Serwer jest jeden, który ma obsłużyć, przechowywać bazy firmy X i Y :)

 

14 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.1 napisał:

Uważam, że będzie działało. Bo przecież dla Sello jest obojętne jaki kto na NIP, ale ważne konto allegro gdzie te dane widnieją i baza Subiekta, która dla każdej firmy będzie inna. Nie ma przecież możliwości, żeby oddzielne bazy "mieszały" między sobą dane.. Zawsze do pracy uruchamiam 2 subiekty i 2 instancje sello.

 

Jedno co się myli, to na którym Sello pracuję (oczywiście w zakładce TRANSAKCJE czy np. PACZKI od razu to widzę, częściej w innym modułach... ale wgrałem swoje nagłówki do progamu, więc każdy ma inny kolor oznaczający konkretną firmę. Wystarczy rzucić okiem w prawy górny róg...

 

Tak. Drukarki na jedenj firmie brak, ale to inne subiekty to i tak nie było by problemu... Nie wiem jak przy np. 2xGT...

Też uważamy, że powinno dobrze to śmigać. Damy znać po miesiącu pracy od uruchomienia :)

 

14 godzin temu, Paweł Nitendel napisał:

Pytam zanim uruchomię. 
Mamy 2 firmy, mąż swoją, zona swoją.

Maz handluje artykułami dla kobiet, żona artykułami dla mężczyzn. 
dwie hale magazynowe, jedno biuro i jedna osoba do obsługi aukcji. 

Jeden komp, jedna drukarka, dwie drukarki fiskalne.

Czy Sello z Subiektem to ogarnie? 


 

U nas podobnie, poza tym, że handlujemy tym samym :)

14 godzin temu, HotKey . napisał:

JA BYM TAK NIE ROBIŁ, ALE JAK WAM ZALEŻY TO DA SIĘ JAKOŚ ZACZĄĆ.

Coś więcej? Dlaczego?

Dla nas to wygoda, wszystko w jednym miejscu, tym bardziej, że handlujemy prawie tym samym, w 95% towar się pokrywa. Ci sami ludzie mogą obsłużyć zamówienia i spakować produkty, a co za różnica, której firmy etykietę i paragon dołożymy do paczki :)

 

13 godzin temu, HotKey . napisał:

Otwierajcie szampana i ukłony Morawieckiemu za Polski Ład. Kochamy też Daniela Obajtka za ORLEN paczkę. I może coś zacząć w software swojego dziekcić zamiat głodnym pokazywać chleb?

 Sello jest dla małych i średnich przedsiębiorców a nie dla korpo, może powinnicie iść w kierunku SAP? Od 2.4 mln da się skroić całkiem niezły soft, oczywiście bez wsparcia producenta, bo to dodaktkowy koszt. Zapraszam na forum SAP tutaj tylko skromne kilkunastosobowe "Geszefty" z budżetami ledwie dopinającymi się na koniec roku, zaś firmy wychodzące "na zero" po umieszczeniu w kosztach paliwa leasingu i telefonu oraz laptopa co któryś rok to odległe marzenia. Zejdźcie na ziemię. A jak ktoś zarabia tyle co Wy na Allegro to normalne że odszedł z forum Sello kasę zarabiać, zamiast darmowe porady udzielać. Na prawdę tyle zarabiecie i liczycie mimo to wciąż na darmowe porady z forum zamiast powołać sztab ekspertów? Co na to Wasz informatyk ? Macie w ogóle informatyka przy Waszym budżecie ? Czy zarabia 10'000 netto / m-c ? Więcej czy mniej ?

A ja bym tego nie robił. Strasznie mnie irytuje jak na różnych forach ludzie mieszają politykę. Wszędzie w koło tylko ład, CPN i nic więcej :D

Specjalnie i świadomie w domu zrezygnowaliśmy z telewizji i jest nam lepiej, żyje nam się szczęśliwiej i zdrowiej :)

Polecam merytorycznie pisać na temat związany z postem :)

 

13 godzin temu, HotKey . napisał:

No to po co tyle pytań? Działaj i pochwal sie rezultatami skormnym kioskarzom - z forum Sello.  

Dajcie spokój. Sprzedaż za 10'000'000 zł, licencja do Sello 150zł i jeszcze wszystko na jednym PC. 

Żartujesz przy piątku ? Jakby Alianci wiedzieli, że Hitler wygra wojnę, to nikt nie podejmowali by się walki. Nieudane wdrożenia oprogramowania to część życia każdego informatyka. Powody zwykle są pozainformatyczne. Monetyzuj i zarabiaj.

Tak. Ja dopytam też po kolei:
 
(...)Dlaczego biedronka jest mała?
Czy może być morze bez dna?
Czy każda królewna ma pałac?
I czy on jest ze szkła?

Dlaczego raz jestem nieśmiała?
A potem to brykam aż wstyd?
Co powie @Bartosz Rosa? Co powie @Bartosz Rosa?
Co @Bartosz Rosami powie, co na to odpowie mi dziś?
 
Skąd wzięły się mrówki w słoiku?
Czy lepiej mieć kota czy psa?
Dlaczego wciąż mówią "bądź cicho!"?
Przecież głos "mam i ja!"

Czy można pokochać ślimaka?
Skąd wzięły się burze i mgły?
Co powie Tata? Co powie Tata?
Co @Bartosz Rosa mi powie, co na to odpowie mi dziś?(...)
 
 
 
... Czy jest tu ... JAZDA KONNA ? !!! ...

 

Czy to coś złego zapytać @Bartosz Rosa, w końcu warto wiedzieć CO POWIE TATA forum Sello :) To prawie jak Ojciec Dyrektor :D

 

Link to postu
49 minut temu, Aga Zgaga napisał:

Serwer jest jeden, który ma obsłużyć, przechowywać bazy firmy X i Y

Tutaj nie ma problemu, serwer SQL może obsługiwać wiele baz różnych programów. Kwestia jest tego, aby każda firma miała swoją własną bazę Subiekta oraz aby te osobne bazy Subiekta miały powiązane z osobnymi bazami Sello i aby w tych bazach Sello nie było takich samych kont Allegro. Czyli tak jakby dwa niezależne powiązania kontoA-SelloA-SubiektA, kontoB-SelloB-SubiektB.

 

55 minut temu, Aga Zgaga napisał:

w końcu warto wiedzieć CO POWIE TATA forum Sello :) To prawie jak Ojciec Dyrektor :D

 

😎

  • Dziękuję 1
Link to postu
4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Tutaj nie ma problemu, serwer SQL może obsługiwać wiele baz różnych programów. Kwestia jest tego, aby każda firma miała swoją własną bazę Subiekta oraz aby te osobne bazy Subiekta miały powiązane z osobnymi bazami Sello i aby w tych bazach Sello nie było takich samych kont Allegro. Czyli tak jakby dwa niezależne powiązania kontoA-SelloA-SubiektA, kontoB-SelloB-SubiektB.

 

😎

No i wszystko jasne. Tak właśnie zrobimy :D

FirmaA-kontoA-SelloA-SubiektA,

FirmaB-kontoB-SelloB-SubiektB

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
3 godziny temu, Aga Zgaga napisał:

Dobry pomysł z 2 skrótami :)😁

Jak lubisz skróty to znam wiele.

Merytorycznie i na temat proszę bardzo:

 

Otwierasz SUBIEKT GT

w aktywnym oknie SUBIEKT GT wciskasz F12

i voilà ! masz drugą instancję o która pytałaś w architekturze 2xGT.

2 godziny temu, Aga Zgaga napisał:

To prawie jak Ojciec Dyrektor :D

Mocne :D:D:D:D

Link to postu

 

2 godziny temu, Aga Zgaga napisał:

zrezygnowaliśmy z telewizji i jest nam lepiej

Witam w Klubie.

 

Konkretne pytanie, konkretna odpowiedź:

 

Czyli skróty będą mniej więcej takie (Windows 64bit):

"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" /ta sql /uts sa /srw 192.168.1.1\insertgtA /pdm SELLOA /utp "XXXXXXXX" /hsp "YYYYYYYY" /daoe
"C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" /ta sql /uts sa /srw 192.168.1.1\insertgtB /pdm SELLOB /utp "XXXXXXXX" /hsp "YYYYYYYY" /daoe

 

Więcej w temacie:

 

2 godziny temu, Aga Zgaga napisał:

Wszędzie w koło tylko ład, CPN i nic więcej :D

Jak będę mial sprzedaż za 10 000 000 to też będę tylko w kółko pytał o te 10 000 000 $$$$. Trzeba Was zrozumieć.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...