Skocz do zawartości

Wydruk z listy - drukarka domyślna

Polecane posty

Cześć,

Na stronie jest instrukcja, jak wydrukować dane z listy, np. towarowej

Jak wydrukować listę z programu z linii InsERT GT? - InsERT GT, Subiekt GT, Gestor GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT, mikroGratyfikant GT, Biuro GT - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

 

Ale, jak ustawić, żeby zawsze wskazywał drukarkę domyślną, a nie Microsoft PDF ?

 

Mimo, że drukarką domyślną jest jakaś HP LaserJet ( każdy inny wydruk zdefiniowany we wzorcach ją wskazuje ), to przy drukowaniu z listy, za każdym raze, trzeba to zmieniać ręcznie, bo podświetla się Microsoft PDF.

 

Link to postu

Proszę przy opisach problemów podawać podstawowe informacje jak system operacyjny, na którym jest uruchamiany program i wersję programu.

 

8 minut temu, Mariusz CZAJKA napisał:

Ale, jak ustawić, żeby zawsze wskazywał drukarkę domyślną, a nie Microsoft PDF ?

 

2 minuty temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Proszę spróbować ustawić domyślną drukarkę w systemie Windows.

--

8 minut temu, Mariusz CZAJKA napisał:

Mimo, że drukarką domyślną jest jakaś HP LaserJet...

Proszę pokazać tę konfigurację systemu operacyjnego.

Link to postu

Parametry systemu:

Subiekt - wersja najnowsza, ale to nie ma znaczenia, nie działa od kilku wstecz

System operacyjny - Windows Server 2016 Std ( Termianal, ale to też nie ma znaczenia, bo na W10 jest tak samo )

 

Drukarką domyślną jest HP LaserJet, poprawnie jest ustawiona, ponieważ jak drukuję każdy inny dokument (Fakturę, WZ) to podpowiada poprawnie, domyślną drukarkę systemową.

Każdy inny program poprawnie czyta drukarkę domyślną.

 

To występuje przy Operacje listy ... Drukuj listę ...

Link to postu
23 minuty temu, Mariusz CZAJKA napisał:

Parametry systemu:

Subiekt - wersja najnowsza, ale to nie ma znaczenia, nie działa od kilku wstecz

System operacyjny - Windows Server 2016 Std ( Termianal, ale to też nie ma znaczenia, bo na W10 jest tak samo )

Coś ma znaczenie - na Windows 10 i pracy lokalnej nie powtarzam problemu, sprawdziłem dwa razy, przed poprzednią i tą odpowiedzią.

 

24 minuty temu, Mariusz CZAJKA napisał:

Drukarką domyślną jest HP LaserJet, poprawnie jest ustawiona, ponieważ jak drukuję każdy inny dokument (Fakturę, WZ) to podpowiada poprawnie, domyślną drukarkę systemową.

Każdy inny program poprawnie czyta drukarkę domyślną.

 

To występuje przy Operacje listy ... Drukuj listę ...

Ale po co zgadywać kiedy można sprawdzić i pokazać, czego ciągle Pan nie zrobił:

3 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę pokazać tę konfigurację systemu operacyjnego.

 

Link to postu
2 godziny temu, Mariusz CZAJKA napisał:

No to pakazuje Panu

ustawienie systemu:

Nie widzę informacji o wersji systemu.

 

2 godziny temu, Mariusz CZAJKA napisał:

próba wydruku każdego innego dokumentu z Subiekta (program poprawnie wskazuje drukarkę domyślną)

To wydruk w technologii CR, innej niż wydruki listy.

 

2 godziny temu, Mariusz CZAJKA napisał:

a teraz próba wydruku z listy

Czy z innymi drukarkami ustawionymi jako domyślnymi dzieje się tak samo - nie są poprawnie wybierane ?

 

2 godziny temu, Mariusz CZAJKA napisał:

Jakieś rozwiązanie macie ?

Jak informowałem wcześniej:

20 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Coś ma znaczenie - na Windows 10 i pracy lokalnej nie powtarzam problemu, sprawdziłem dwa razy, przed poprzednią i tą odpowiedzią.

Skoro mamy te same programy i systemy operacyjne, a różne zachowania programu to gdzie by Pan szukał przyczyny problemu ?

Link to postu
2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie widzę informacji o wersji systemu.

Przecież pisałem wcześniej, Windows Server 2016 Std.

image.png.315a50bbf78fc8aa19da2f474f059842.png

2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

 

To wydruk w technologii CR, innej niż wydruki listy.

Proszę o wyjaśnienie różnic, nie sądziłem, że ma to znaczenie przy wyborze drukarki domyślnej, może faktycznie błąd jest po stronie użytkownika, i powinien wiedzieć że CR to nie wydruk z listy. 

2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

 

Czy z innymi drukarkami ustawionymi jako domyślnymi dzieje się tak samo - nie są poprawnie wybierane ?

 

Jak informowałem wcześniej:

Skoro mamy te same programy i systemy operacyjne, a różne zachowania programu to gdzie by Pan szukał przyczyny problemu ?

W niewłaściwym działaniu programu Subiekt ?

Ale dlaczego twierdzi Pan że mamy takie same systemy operacyjne, skoro nie podałem na jakim systemie działam, ciągle się Pan tego domaga.

Teraz już odpowiedziałem kilka wierszy wyżej, więc proszę zweryfikować ponownie.

 

 

Link to postu
56 minut temu, Mariusz CZAJKA napisał:
4 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie widzę informacji o wersji systemu.

Przecież pisałem wcześniej, Windows Server 2016 Std.

Nie, napisał Pan:

W dniu 11.10.2021 o 15:00, Mariusz CZAJKA napisał:

System operacyjny - Windows Server 2016 Std ( Termianal, ale to też nie ma znaczenia, bo na W10 jest tak samo )

Skoro ja sprawdzam na Windows 10, to liczyłem na informacje z takiego samego systemu operacyjnego.

 

58 minut temu, Mariusz CZAJKA napisał:
Cytat

To wydruk w technologii CR, innej niż wydruki listy.

Proszę o wyjaśnienie różnic,

To po prostu inny silnik wydruków o nazwie Human Dialog, analogicznie jak Stimulsoft w nexo, czyli za obsługę wydruków odpowiada inny kod programu.

 

Godzinę temu, Mariusz CZAJKA napisał:

nie sądziłem, że ma to znaczenie przy wyborze drukarki domyślnej,

Ja też nie wiem czy to ma znaczenie, próbuję pomóc, szukam jakiegoś punktu zaczepienia.

 

1 godzinę temu, Mariusz CZAJKA napisał:

może faktycznie błąd jest po stronie użytkownika, i powinien wiedzieć że CR to nie wydruk z listy. 

Nie widzę błędu użytkownika.

 

1 godzinę temu, Mariusz CZAJKA napisał:
Cytat

Czy z innymi drukarkami ustawionymi jako domyślnymi dzieje się tak samo - nie są poprawnie wybierane ?

 

Jak informowałem wcześniej:

Skoro mamy te same programy i systemy operacyjne, a różne zachowania programu to gdzie by Pan szukał przyczyny problemu ?

W niewłaściwym działaniu programu Subiekt ?

No nie, przynajmniej nie na moją logikę - programy działają powtarzalnie, więc ja szukałbym w środowisku, w którym jest uruchamiany program. Kolejna przesłanka to brak zgłoszeń od innych - bardzo licznych - użytkowników programów, a problem utrzymuje się u Pana od wielu wersji.

 

1 godzinę temu, Mariusz CZAJKA napisał:

Ale dlaczego twierdzi Pan że mamy takie same systemy operacyjne, skoro nie podałem na jakim systemie działam, ciągle się Pan tego domaga.

Jak wyżej, błędnie założyłem, że będzie Pan sprawdzał na systemie, którym dysponuję ja.

 

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Panie Danielu,

mam kilka spostrzeżeń.

 

Wspomniał Pan o innym mechanizmie wydruków CR i z Listy.

Zauważyłem, że problem mam u wszystkich klientów, których przesadziłem na usługi RDS2016, czyli system Windows Server 2016 Std i usługę terminalową.

 

O ile poprawnie działa ustawienie drukarki domyślnej, ale zainstalowanej "lokalnie" na terminalu np. w sieci lokalnej drukujemy do drukarki sieciowej, którą mamy zainstalowaną na serwerze, albo sterownik PDF Printer, wtedy jest OK

To już to nie działa, jeżeli użytkownik łączy się z terminalem i podłącza swoją drukarkę "zdalną" przez mapowanie sterownika w sesji terminalowej (obojętnie czy jest to [x] podłącz zasoby Drukarki w skrocie RDP, czy przez oprogramowanie ThinPrint).

 

Wygląda to na obsługę drukowania w InsertGT, tak jakby nie działała poprawnie na systemach 2016.

 

Nie wiem jak było z RDS2012, bo przeskoczyliśmy z 2008 od razu na 2016.

Na 2008R2 działało to dobrze.

 

Więc może  to jednak wina InsertGT i braku współpracy z systemami wyższymi niż 2008.

 

I nie ma to znaczenia czy jest to Subiekt i próba wydruku listy towarów, czy rachmistrz i wydruk z listy dokumentów, jest tak samo.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...