Skocz do zawartości

[Sfera] Sprawdzanie czy dokument istnieje na konkretnym magazynie

Polecane posty

Zalogowałem się Sferą do Subiekta do magazynu id=1 (oSgt.MagazynId = 1) i przekazuje do metody oSgt.Dokumenty.Istnieje() pełny numer dokumentu (string), który znajduje się TYLKO na magazynie id=4 a funkcja mimo to zwraca wartość TRUE. Czy da się jakoś sprawdzić Sferą, czy dany dokument NA DANYM MAGAZYNIE istnieje?

Oczywiście wiem, że mogę to zrobić zapytaniem SQL ale chciałem się zorientować czy to brak w funkcjonalności Sfery czy też może błąd?

image.png.e594024502b10250bc68cf80142c310a.png

Link to postu
5 minut temu, maniootek • napisał:

Zalogowałem się Sferą do Subiekta do magazynu id=1 (oSgt.MagazynId = 1) i przekazuje do metody oSgt.Dokumenty.Istnieje() pełny numer dokumentu (string), który znajduje się TYLKO na magazynie id=4 a funkcja mimo to zwraca wartość TRUE.

A miałaby zwracać metoda, która nie posiada parametru magazynu ?

 

6 minut temu, maniootek • napisał:

Czy da się jakoś sprawdzić Sferą, czy dany dokument NA DANYM MAGAZYNIE istnieje?

Analogicznie do działania programu - można spróbować przez listę dokumentów, która to już jest ograniczona do kontekstu magazynu, ale filtry podaje się też w SQL'u.

 

7 minut temu, maniootek • napisał:

Oczywiście wiem, że mogę to zrobić zapytaniem SQL ale chciałem się zorientować czy to brak w funkcjonalności Sfery czy też może błąd?

Dla mnie to nic z wymienionych, jest to zbędna funkcjonalność, wręcz niebezpieczna, numer dokumentu powinien być unikalny w programie, a nie magazynie, więc po co sprawdzać czy istnieje tylko w danym magazynie ?

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...