Skocz do zawartości

Działanie wsparcia technicznego INSERT

Polecane posty

Dzień dobry

Chcę napisać w tym miejscu o problemie ze wsparciem technicznym. Zapewne miałem pecha trafić na jakąś niekompetentną osobą, jednak nie mam na to żadnego wpływu i liczę, że może w tym miejscu otrzymam potrzebną pomoc. Do rzeczy. Wykonałem aktualizację z wersji 24 do wersji 37. Po aktualizacji okazało się, że funkcja aktualizacji opisu asortymentowego przestała działać w sposób jaki działała wcześniej. Po zgłoszeniu do działu technicznego dostałem odpowiedź, że funkcja ta została wyłączona w wersji 25.00 i że do tej pory nikt nie zgłaszał z tym problemu. W odpowiedzi napisałem, że właśnie ja zgłaszam problem i że mam zbudowany słownik cech całego asortymentu w oparciu o  funkcjonalność, która została wyłączona i proszę o jej włączenie - na co otrzymałem odpowiedź, że włączenie tej "funkcjonalności" jest przewidywane w wersji planowanej na przyszły rok.

 

Na moją odpowiedź, że jest to błąd uniemożlwiający pracę, oraz, że usunięcie tej funkcjonalności nie było w liście zmian nowych wersji, jak też żądanie poprawienia tej wady, nie dostałem już odpowiedzi. 

 

Spodziewam się wyższych standardów od tej zacnej firmy - stąd próba rozpoczęcia konstruktywnej dyskusji w tym temacie.

Edytowane przez Piotr Widliński
literówka
Link to postu
16 minut temu, Piotr Widliński napisał:

Spodziewam się wyższych standardów od tej zacnej firmy

To na pewno nie jest dobry wstęp do konstruktywnej dyskusji, ale do rzeczy...

 

17 minut temu, Piotr Widliński napisał:

Po aktualizacji okazało się, że funkcja aktualizacji opisu asortymentowego przestała działać w sposób jaki działała wcześniej.

Czy mógłbym Pan rozwinąć? O jakiej dokładnie funkcji Pan pisze? Jak działała wcześniej i jak działa obecnie?

Link to postu

Podam przykład, który nie ma zastosowania u mnie, ze względu na specyfikę asortymentu, jednak powinien zobrazować sprawę.

 

W wersji 24 można było utworzyć model w taki sposób: Reebok - 41, a od wersji 25 włącznie Reebok - Rozmiar - 41.

Gdzie 41 to nazwa cechy, a Rozmiar to nazwa właściwości asortymentu.

Edytowane przez Piotr Widliński
literówka
Link to postu

Ja dodam, że parę wersji temu atakowałem na forum z sugestiami ulepszenia nadawania nazw modeli.

M.in. prosiłem o wdrożenie nadawania po samej wartość cechy, a nie "Właściwość: Cecha". Zapisali to jako sugestia. :)

Zabawne, że kiedyś (wg Pana) to faktycznie było a teraz nie ma (myślałem, że nigdy nie było) - wg mnie regresja programu na gorsze.

 

Temat z mojej strony i tak poszedł w zapomnienie, bo system auto-nazywania nie wspiera "next line" dla opisów, więc napisałem skrypt żeby mi z excela nadawało gdzie można szybko to robić przeciąganiem komórek.

 

33 minuty temu, Piotr Widliński napisał:

Podam przykład, który nie ma zastosowania u mnie, ze względu na specyfikę asortymentu, jednak powinien zobrazować sprawę.

Po co Pan podaje przykład, który nie ma u Pana zastosowania? Proszę podać ten który ma i którego dotyczy temat. :P

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Wątek dotyczy sposobu postępowania ze zgłoszeniami. Sytuację opisałem dosyć jasno. Po aktualizacji, przestała działać poprawnie jedna z podstawowych dla nas funkcji i mimo zgłoszenia tego problemu, oraz świadomości, że zmiana nie była awizowana w aktualizacji, nie dostaję rozwiązania. Nie tak wyobrażam sobie wsparcie techniczne. Wątek założyłem po ponad tygodniu korespondencji z działem technicznym w tej sprawie. Przesyłam zrzut ekranu obrazujący działanie na moim asortymencie. image.thumb.png.7c59a76726d14369c1aa64f6ad5fc61a.png

Link to postu
11 godzin temu, Piotr Widliński napisał:

Podam przykład, który nie ma zastosowania u mnie, ze względu na specyfikę asortymentu, jednak powinien zobrazować sprawę.

 

W wersji 24 można było utworzyć model w taki sposób: Reebok - 41, a od wersji 25 włącznie Reebok - Rozmiar - 41.

Gdzie 41 to nazwa cechy, a Rozmiar to nazwa właściwości asortymentu.

Cóż... z niedowierzaniem sprawdziłem i faktycznie jest tak jak Pan pisze. Ciekawe, czy była to celowa zmiana, czy wypadek przy pracy. Tak czy inaczej uważam, że ta funkcja powinna jak najszybciej powrócić. Nie jest też prawdą, że nikt nie zgłaszał problemu, owszem co najmniej jedno zgłoszenie było już w 2019r.  - też to właśnie sprawdziłem.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Update.

Producent przestał odpisywać w zgłoszeniu serwisowym. Także, jak widać, każda sprawa może mieć swój finał w czeluściach matrixa.  Do niedawna byłem ambasadorem firmy, co skutecznie się zmieniło po tym zdarzeniu. Nie polecam. Strach myśleć, co mogło by się stać, w przypadku błędów w module księgowym/finansowym?

Link to postu
W dniu 22.12.2021 o 07:17, Przemysław Werner napisał:

Zgodnie z informacją, którą otrzymał Pan powyżej – zanotowaliśmy temat wyboru sposobu generowania – realizacja funkcjonalności zaplanowana jest na wersję wiosenną InsERT nexo.

to nie jest realizacja funkcjonalności, tylko naprawa błędnych posunięć insertu, które oparł, na mniemaniu, że nikt z tego nie korzysta

nazywajmy sprawy po imieniu

pozdrawiam

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...