Skocz do zawartości

problem z dokumentem wstępnym

Polecane posty

witam weszło mi pierwsze zamówienie do sello ale nie utworzyło mi zamówienia w subiekcie po kliknieciu skrótu CTRL+S zeby wystawic dokument wyskoczyło :

Nie można wystawić dokumentu. W magazynie 'MAG' brakuje towaru: 'KOSZTY WYSYŁKI w subiekcie utworzyłem w towarach koszt wysyłki jeden, ale nie wiem co mam teraz zrobić bo nie ma autopomocy..  dodam ze jak kliknąłem utwórz dokument wstępny to mi dopiero utworzyło w subiekcie.. co gdzie musze ustawic zeby automatem tworzyło dok bez błedu .. ??
Link to postu

Ustawienia automatycznych synchronizacji są dostępne w parametrach wysyłania i odbierania danych. Są tam zakładki odpowiadające za każdą synchronizację z osobna.

Generowanie wiadomości e-mail można skonfigurować w parametrach wiadomości automatycznych. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że wystarczy do Allegro wysłać numer przesyłki i serwis Allegro sam wyśle powiadomienie do klienta o nadaniu przesyłki. Również kurier informuje o takiej przesyłce więc sens wysyłania jeszcze jednego maila do klienta jest obecnie wątpliwy. Numer przesyłki jeśli zostanie wpisany/umieszczony w paczce Sello zostanie wysłany do Allegro (po uprzednim włączeniu wysyłania takich numerów automatycznie).

 

18 godzin temu, Arkadiusz Zajdel napisał:

W magazynie 'MAG' brakuje towaru: 'KOSZTY WYSYŁKI w subiekcie utworzyłem w towarach koszt wysyłki jeden

Jako koszt wysyłki proszę dodać usługę w Subiekcie i ją wskazać w parametrach zewnętrznego systemu sprzedaży. Usługi nie mają stanu, w przeciwieństwie do towarów - stąd błąd o braku stanu.

Link to postu

Podanie w paczce numeru wysyłki (np ręcznie) powoduje oznaczenie tej paczki jako wymagającej wysłania numeru do Allegro. Oznaczenie jest widoczne w kolumnie S w paczkach - pojawia się żółta ikonka.

Jeśli paczki tworzone są przez WzA to znacznik ten ustawia się samoczynnie.

 

Następnie aby dane te były wysyłane do Allegro automatycznie wystarczy w parametrach wysyłania i odbierania

 

obraz.png.825e143d17c1b884d548d30ab6796bed.png

Link to postu

dzieki nie miałem zaznaczone juz zrobiłem, mam jeszcze jeden tak jakby problem gdy realizuje zamówienie ctr+S chciałbym zeby najpierw sie otworzyło okienko z subiekta z zamówieniem bo teraz mam automatem szybko mi realizuje bez otworzenia subiekta, i druga sprawa jak zamówienie przechodzi z transakcji do paczkem biore wyslij dostawcy paczek : paczka utworzona ale nie pobiera mi w kolumnie nr przesyłki dopiero jak klikam druki do paczki to mi pokazuje nr i wychodzi etykieta.. f5 odświeżenie tez nie zmienia...

Link to postu
12 minut temu, Arkadiusz Zajdel napisał:

gdy realizuje zamówienie ctr+S chciałbym zeby najpierw sie otworzyło okienko z subiekta z zamówieniem

A tu masz zaznaczone?

obraz.png.d40304b444345a4c0978eefad66b1dc9.png

 

 

13 minut temu, Arkadiusz Zajdel napisał:

biore wyslij dostawcy paczek : paczka utworzona ale nie pobiera mi w kolumnie nr przesyłki dopiero

A klikasz potem ODBIERZ?

obraz.png.a2b7609bac899298a0c84bcb37f8e370.png

 

Link to postu
13 godzin temu, Arkadiusz Zajdel napisał:

co do drugiego tematu nie klikam odbierz ale raz się pojawia nr raz nie ... dziwne

Numery nadawcze nadawane są zarówno przez InPost jak i przez WzA (zwłaszcza) z opóźnieniem. W przypadku InPostu Sello po utworzeniu przesyłek odczekuje chwilę na pojawienie się tego numeru ale nie zawsze serwery InPostu zdążą go w tym czasie nadać - dlatego bywa, że tych numerów nie ma i najlepiej włączyć pobieranie statusów paczek (w tym numerów nadawczych) tak jak Marcin podał.

Link to postu

juz mi zaczeło działac jak wszystko posutawiałem, ale jest kolejny temat teraz po naciśnieciu ctrl+s otwiera mi sie zam w subiekcie tak jak chciałem ale zaznaczone jest zawsze : zapłacone gotówką.. błędnie bo do tej pory wszystko wchodzi mi na przelew ale tej opcji nie zaznacza : (  jakaś podpowiedz gdzie to musze ustawić ??

Link to postu

a czy wiecie jak ustawić zeby kod produktu był podany na paragonie imiennym jak drukuje zamówienie z sello przez subiekta.. ? bo nazwe mam itd ale kodu prduktu niema i ciężko zbierać zamówienia ... zaznaczyłem juz w zapisanym paragonie lista kolumn to jest ale chciałbym zeby od razu tworzył z symbolem...

Edytowane przez Arkadiusz Zajdel
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...