Skocz do zawartości

WAŻNE !!! - drukarka fiskalna nie wydrukowała paragonu - tylko FV bez Nip-u


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez HotKey .,

Polecane posty

drukarka fiskalna nie wydrukowała paragonu fiskalnego - tylko wydrukowała się na normalnej drukarce  FV bez Nip-u -... co trzeba jeszcze ustawić żeby drukarka ALZAB ZETA wydrukowała ten paragon aby go dołaczyć do kopii FV bez Nip-u... I znowu problem z Urzędem Skarbowym (jeśli nie wydrukuje oczywiście) :)

Edytowane przez Zbyszek Podrażka
Link to postu
  • Zbyszek Podrażka zmienił tytuł na WAŻNE !!! - drukarka fiskalna nie wydrukowała paragonu - tylko FV bez Nip-u
10 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W 1.39 to chyba działało tak jak piszesz, ale nie wiem czy 1.40 wnosi jakieś poprawki do funkcji...

W specyfikacji poprawki pisało ze właśnie wersja 1.40.0 to posiada - zresztą już z automatu mi przydzieliła tę opcję... i znowu będą epistoły do US... proszę o pomoc :)

Link to postu
1 minutę temu, Zbyszek Podrażka napisał:

W specyfikacji poprawki pisało ze właśnie wersja 1.40.0 to posiada - zresztą już z automatu mi przydzieliła tę opcję... i znowu będą epistoły do US... proszę o pomoc :)

a nie możesz po prostu tej faktury zafiskalizować? co stoi na przeszkodzie?

obraz.png.845225b2969214c58deb3c1fe6b48249.png

Link to postu
44 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

a nie możesz po prostu tej faktury zafiskalizować? co stoi na przeszkodzie?

obraz.png.845225b2969214c58deb3c1fe6b48249.png

prosiłbym o bardziej szczegółowe wyjaśnienie bo ja powyższej opcji w menu podręcznym Sello nie posiadam ( Mam już zamówienie w zakładce Paczki gotowe do wysłania) Dodam, ze mam Sello połączone z Subiektem GT

 

Edytowane przez Zbyszek Podrażka
Link to postu
17 minut temu, Zbyszek Podrażka napisał:

prosiłbym o bardziej szczegółowe wyjaśnienie bo ja powyższej opcji w menu podręcznym Sello nie posiadam ( Mam już zamówienie w zakładce Paczki gotowe do wysłania) Dodam, ze mam Sello połączone z Subiektem GT

 

To jest w GT w fakturach, górne menu OPERACJE.

Link to postu
18 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

To jest w GT w fakturach, górne menu OPERACJE.

OK, rozumiem - klikam na to i nie mam zdefiniowanej drukarki fiskalnej.... zaraz spróbuje to znaleźć - MOŻE KTOŚ JUŻ TO ROBIŁ - to zaoszczędzi mi czasu.... Ciekawe tylko czy wydrukuje przypisany do FV paragon fiskalny ... czy nada nowy... będę miał tzw. zagwozdkę  z US jak to zrobi :)

Jak nie zdołam ustawić drukarki pod tę opcję to się zgłoszę :D ponownie

Link to postu

Ja zrozumiałem, że w ogóle nie utworzył się paragon fiskalny. Jeżeli się utworzył to po prostu go wydrukuj na fiskalnej. W takiej sytuacji nie ma potrzeby tworzenia drugiego, bo zdublujesz sprzedaż i to trzeba będzie odkręcać.

Link to postu

właśnie - i tu leży problem..... bo Sello stworzyło Paragon i do paragonu stworzyło FV... tylko, że drukując FV bez Nip-u NIE wydrukowało Paragonu fiskalnego na drukarce fiskalnej, który to załącza się do kopii FV... co jest konieczne dla US. Pisałem o tym w wersji 1.39 i niby zmieniono to w wersji 1.40.0... niestety automat zadziałał super.... tylko, ze nie przeniósł drukowania na drukarkę paragonów fiskalnych... wydrukował FV tak jak w wersji 1.39 i zablokował drukowanie paragonu na drukarce fiskalnek .... KLAPA...

Link to postu
5 minut temu, Zbyszek Podrażka napisał:

właśnie - i tu leży problem..... bo Sello stworzyło Paragon i do paragonu stworzyło FV... tylko, że drukując FV bez Nip-u NIE wydrukowało Paragonu fiskalnego na drukarce fiskalnej, który to załącza się do kopii FV... co jest konieczne dla US. Pisałem o tym w wersji 1.39 i niby zmieniono to w wersji 1.40.0... niestety automat zadziałał super.... tylko, ze nie przeniósł drukowania na drukarkę paragonów fiskalnych... wydrukował FV tak jak w wersji 1.39 i zablokował drukowanie paragonu na drukarce fiskalnek .... KLAPA...

Czyli nie ma "ptaszka" w kolumnie 'Status fiskalny'? To trzeba wymusić fiskalizację z menu 'Operacje'.

Link to postu

KLAPA?

oczywiście, że się nie da, jeśli jest paragon to po co znów fiskalizować? jeśli się nie nabiło na DF to trzeba to zrobić z poziomu Subiekta

 

W razie dalszych problemów może lepiej napisać na forum GT?

Link to postu
1 godzinę temu, Zbyszek Podrażka napisał:

Pisałem o tym w wersji 1.39 i niby zmieniono to w wersji 1.40.0... niestety automat zadziałał super.... tylko, ze nie przeniósł drukowania na drukarkę paragonów fiskalnych... wydrukował FV tak jak w wersji 1.39 i zablokował drukowanie paragonu na drukarce fiskalnek .... KLAPA...

Problem jaki znaleźliśmy wynikał ze zbyt szybkiego tworzenia FSd po utworzeniu PA. W niektórych przypadkach fiskalizacja nie mogła uzyskać dostępu do zablokowanego na chwilę paragonu (podczas tworzenia FSd). Poprawka jaką dodaliśmy po stronie Sello umożliwia oczekiwanie na zafiskalizowanie PA przez pewien czas, po czym dopiero tworzony jest FSd. Możliwe, że dla drukarek online trzeba poczekać chwilę dłużej na fiskalizację.

Jeśli Subiekt blokuje możliwość zafiskalizowania takiego paragonu, to doraźnym obejściem może być usunięcie FSd, zafiskalizowanie PA i ponowne utworzenie FSd.

Ustalę jeszcze z zespołem, jak zmienić czas oczekiwania na fiskalizację i podeślę.

Link to postu
7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Problem jaki znaleźliśmy wynikał ze zbyt szybkiego tworzenia FSd po utworzeniu PA. W niektórych przypadkach fiskalizacja nie mogła uzyskać dostępu do zablokowanego na chwilę paragonu (podczas tworzenia FSd). Poprawka jaką dodaliśmy po stronie Sello umożliwia oczekiwanie na zafiskalizowanie PA przez pewien czas, po czym dopiero tworzony jest FSd. Możliwe, że dla drukarek online trzeba poczekać chwilę dłużej na fiskalizację.

Jeśli Subiekt blokuje możliwość zafiskalizowania takiego paragonu, to doraźnym obejściem może być usunięcie FSd, zafiskalizowanie PA i ponowne utworzenie FSd.

Ustalę jeszcze z zespołem, jak zmienić czas oczekiwania na fiskalizację i podeślę.

U mnie dzisiaj na 1.40 przy opcji PAi+FSd wszystko poszło OK, dokumenty drukowały się bez wydłużonej zwłoki. Drukarka online.

Dokumenty drukowane zbiorczo.

 

Link to postu

Aby oczekiwanie na fiskalizację zadziałało warunkiem jest aby w Subiekcie w parametrach paragonu było włączone rejestrowanie na drukarce fiskalnej. Oczywiście jeśli sama drukarka przeprowadzi fiskalizację błyskawicznie to efekt oczekiwania będzie praktycznie niezauważalny.

Podejrzewam, że coś jest nie tak na linii Subiekt-drukarka fiskalna.

 

Link to postu

CzasyFiskalizacji.reg

 

W załączeniu plik reg, w którym można ustawić czasy oczekiwania na rozpoczęcie fiskalizacji:

FiscalizationStartupTime"=dword:00000bb8  - domyślnie 3000ms = 3s

 

Na jej zakończenie:

FiscalizationFinishTime"=dword:00007530 - domyślnie 30 000ms = 30s

 

Oraz okres odpytywania Subiekta o znacznik fiskalizacji na PA.

FiscalizationTestInterval"=dword:000001f4 - domyślnie 500ms = 0,5s

 

Aby te czasy zmienić najłatwiej na początek uruchomić ten plik, zatwierdzić dodanie informacji do rejestru Windows. Następnie uruchomić program Edytor rejestru (uwaga, aby niczego nie usunąć z rejestru, bo może skutkować to uszkodzeniem systemu Windows lub zainstalowanych programów).

 

Następnie przejść do ścieżki

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\InsERT\Sello\Konektor

 

i tam można edytować te wartości przełączając się na tryb dziesiętny (zamiast szesnastkowy).

 

obraz.png.18c519395d4c7d1a647713172aead5cd.png

 

Na początek zwiększyłbym czas FiscalizationStartupTime z 3000 np na 20000 i zobaczył czy będzie jakiś inny efekt. Po zmianie wartości w rejestrze, restart Sello. Oczywiście zmiany te należy robić na tym komputerze, na którym tworzone są dokumenty.

 

Link to postu
  • Rozwiązanie
W dniu 18.10.2021 o 14:50, Zbyszek Podrażka napisał:

Zmieniłem na 20000 - ale na razie nie mam takiego zamówienia - dlatego dziękuje i jak będzie przetestowane to dam znać - choć nie często zdarzają się tego typu transakcje :)

Daj znać, to ważne. Walczyliśmy z podobnymi problemami w wersji 1.39.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.10.2021 o 03:16, HotKey . napisał:

Daj znać, to ważne. Walczyliśmy z podobnymi problemami w wersji 1.39.

Niestety zmieniłem na 20 000 a później na 30 000 i niestety przy wydruku faktury VAT powinien też wydrukować sie paragon fiskalny na drukarce fiskalnej (w moim przypadku ELZAB ZETA).... A TAK NIE JEST... muszę usuwać FV (jak jest ostatnio to dobrze bo jak wcześniejszy numer to klops - bo nie zgadza się numeracja) i drukować paragon fiskalny... I DOPIERO TWORZYĆ FV którą załączam do paragonu... PODSTAWA KSIĘGOWOŚCI!!! -  A taki program jak SubiektGT połączony z Sello nie daje sobie z tym rady.

Link to postu
W dniu 13.12.2021 o 09:46, Bartosz Rosa napisał:

Ale mówimy teraz o drukowaniu zwykłej faktury dla klientów z NIPem czy faktury detalicznej?

cały czas jest problem z fakturą VAt bez NIPu... jak zacznę drukować fakturę bez Nipu (ona jest automatycznie połączona z paragonem fiskalnym) to powinno wydrukować się FVat bez NIPu na zwykłej drukarce i paragon fiskalny na drukarce fiskalnej... niestety drukuje sie FV bez NIPu a paragon fiskalny z drukarki fiskalnej nie.

Link to postu

 

Proszę spróbować jeszcze zwiększyć czas testowania fiskalizacji. Na zrzucie powyżej jest to ten wpis poniżej zaznaczonego, z parametrem o nazwie FiscalizationTestInterval z 500 na większą wartość, np 1000, 2000, 5000.

Po każdej zmianie zrestartować Sello i sprawdzić. Oczywiście zmiana musi być robiona na komputerze, który wystawia dokumenty.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...