Skocz do zawartości

Propozycja nowej funkcjonalności w aplikacji mobilnej InPost - udostępnianie paczki do aplikacji

Polecane posty

Propozycja zmiany w aplikacji mobilnej InPost - udostępnianie paczki do aplikacji.

Aplikacja mobilna to wygodne narzędzie i obecnie nie wyobrażam sobie odbierania paczek bez niej. No chyba, że odbieram paczkę dla kogoś albo ktoś dla mnie. Wtedy zdaję sobie sprawę jaka jest wygodna, nie trzeba stać w kolejce do paczkomatu (jak trafi się ktoś nieogarnięty próbujący coś nadać albo nadający kilkanaście paczek to robi się problem), czasem to czekanie przy paskudnej pogodzie, przepisywanie kodów, itd. Zarówno ja czy znajomi, którym się tak zdarza odbierać paczki dla kogoś mamy jedno zdanie - szkoda, że paczki nie można udostępnić innej osobie do jej aplikacji. Nie sam kod odbioru jako wiadomość a paczkę do aplikacji, co umożliwi zdalne otwarcie skrytki jakby paczka była dla nas wysłana. To byłoby bardzo przydatne.

InPost przyjmuje wnioski tylko poprzez swoją stronę, jeśli uważacie podobnie jak ja to napiszcie proszę niniejszą propozycję (to zajmie Wam dosłownie 1-2 minuty) - jest szansa, że jeśli podobnych zgłoszeń będzie więcej ta funkcjonalność pojawi się w aplikacji.

Podaję link (trzeba wybrać "Inny temat"): https://inpost.pl/formularz-kontaktowy

  • Lubię to 1
Link to postu

Zgadzam się z propozycją. Mam ten sam problem.

Moja żona to zakupoholiczka i cały czas coś dla niej odbieram z paczkomatu jak wracam z pracy i mimo że wysyła mi kod qr to i tak musze czekać aż zwolni się komputerek gdzie go będę mógł zeskanować (bo często ktoś korzysta wtedy z komputerka przy paczkomacie bo odbieram w takich godzinach, gdzie są kolejki). Ogólnie można by też w aplikacji dodać opcję autoryzacji drugiego numeru telefonu (partnera) i wtedy na liście obok swoich paczek do odbioru pojawiały by się też jego przesyłki.

Kiedyś nawet na androidzie zainstalowałem aplikację typu Multiple Account żeby zautoryzować drugą aplikację InPost z numerem żony ale był już problem z lokalizacją żeby odbierać paczki.

 

Dodatkową sugestią to nadawanie paczek aplikacją na podstawie kodu zwrotu. Gdy zamawiam coś smartem z allegro do paczkomatu to potem jak chce to zwrócić to allegro generuje kod który trzeba wpisać a tak to by można nadać taki zwrot aplikacją lub kodem qr. Można by np. w aplikacji mobilnej zrobić taką opcję "nadaj paczke kodem" i wpisujesz ten kod w aplikacji i bez podchodzenia do komputera paczkomatu aplikacja otwiera daną skrzynkę i nadajesz szybko zwrot bez czekania i wpisywania na mrozie cyferek (które i tak ciężko się wpisuje na tym czasami źle skalibrowanym ekranie dotykowym)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...