Skocz do zawartości

Wystawianie faktur klientom biura

Polecane posty

Dzień dobry,

Faktury wystawiane na bazie cennika podstawowego rozszerzonego o elementy kadrowe.

Dwa pytania.

#1 Nie zlicza list płac / rachunków – prawidłowo pomija wartości zerowe, natomiast jak listy występują zaciąga wartość „1”, coś robię źle, ustawienia cennika:

Listy.png

#2 Jak zmienić jednostkę miary z defaultowego „szt” na „usl”.

Usl.png

Dziękuję / Pozdrawiam

 

Edytowane przez Artur Myśliborski
Link to postu
W dniu 25.10.2021 o 15:16, Artur Myśliborski napisał:

#1 Nie zlicza list płac / rachunków – prawidłowo pomija wartości zerowe, natomiast jak listy występują zaciąga wartość „1”, coś robię źle, ustawienia cennika:

A ile jest tych list? Może jedna? Nie wierzę, ale zapytam: nie myli Pan listy płac z wypłatą? 😉

 

W dniu 25.10.2021 o 15:16, Artur Myśliborski napisał:

2 Jak zmienić jednostkę miary z defaultowego „szt” na „usl”.

Proszę spróbować w Subiekcie, w KF -> Szablony asortymentu -> Usługa.

Link to postu
W dniu 25.10.2021 o 20:42, Jacek Izydorczyk napisał:

A ile jest tych list? Może jedna? Nie wierzę, ale zapytam: nie myli Pan listy płac z wypłatą? 😉

Wiara czyni cuda ... istotnie poplątałem przy zleceniach listę rachunków z rachunkami, jest Okay 😉

 

W dniu 25.10.2021 o 20:42, Jacek Izydorczyk napisał:

Proszę spróbować w Subiekcie, w KF -> Szablony asortymentu -> Usługa.

Generując faktury operacją zbiorczą system zaciąga "Rodzaj = UJ" usługa jednorazowa, tej nie ma w szablonach asortymentu, nie mogę jej znaleźć w konfiguracji.

 

1564873047_jednostkamiary.png.8921ab839743566d915300ee6a431ad8.png

Edytowane przez Artur Myśliborski
Link to postu
W dniu 26.10.2021 o 11:18, Artur Myśliborski napisał:

Generując faktury operacją zbiorczą system zaciąga "Rodzaj = UJ" usługa jednorazowa, tej nie ma w szablonach asortymentu, nie mogę jej znaleźć w konfiguracji.

Domyślna jednostka usługi jednorazowej pobierana jest z szablonu zwyklej usługi. Tak przynajmniej dzieje się przy ręcznym wystawianiu faktury - stąd moja sugestia.

Link to postu
W dniu 26.10.2021 o 11:18, Artur Myśliborski napisał:

Wiara czyni cuda ... istotnie poplątałem przy zleceniach listę rachunków z rachunkami, jest Okay 😉

 

Generując faktury operacją zbiorczą system zaciąga "Rodzaj = UJ" usługa jednorazowa, tej nie ma w szablonach asortymentu, nie mogę jej znaleźć w konfiguracji.

 

1564873047_jednostkamiary.png.8921ab839743566d915300ee6a431ad8.png

Proszę prawy klawisz myszy na pozycji i operację Popraw - powinno się dać zmienić jednostkę miary.

Link to postu
W dniu 26.10.2021 o 12:49, Roman Budzisz napisał:

Proszę prawy klawisz myszy na pozycji i operację Popraw - powinno się dać zmienić jednostkę miary.

Da się, przy jednej fakturze jest to rozwiązanie, przy 100 to już benedyktyńska robota 🙃

Solucja = zmiana ustawień konfiguracyjnych, do których nie mogę się "dogrzebać".

Link to postu
W dniu 26.10.2021 o 13:01, Artur Myśliborski napisał:

Solucja = zmiana ustawień konfiguracyjnych, do których nie mogę się "dogrzebać".

Alternatywne rozwiązanie: zostawić jak jest i przestać się przejmować.

Nie spotkałem się jeszcze z problemem związanym z użyciem "szt." w tym miejscu.

Link to postu
W dniu 26.10.2021 o 13:47, Andrzej Kubik napisał:

Nie spotkałem się jeszcze z problemem związanym z użyciem "szt." w tym miejscu.

Czyli to nie skucha programisty, z nieznanych powodów zdefiniował usługę jako element policzalny sztuka, tylko jakiś upierdliwy prof. Miodek się wziął i czepił 😏

Sory, ale twierdzenie, że TTTM mnie nie satysfakcjonuje 👎 

Link to postu
Czyli to nie skucha programisty, z nieznanych powodów zdefiniował usługę jako element policzalny sztuka, tylko jakiś upierdliwy prof. Miodek się wziął i czepił 
Sory, ale twierdzenie, że TTTM mnie nie satysfakcjonuje  
Nie dyskutuje na temat lingwistycznej poprawności tej jednostki miary, wskazałem jedynie jak z tym żyć.
Proszę z moją poradą zrobić co Pan uważa.
Link to postu
  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...