Skocz do zawartości

Gratyfikant GT problem z licencją

Polecane posty

Witam,

Posiadam podmiot podwójnie założony na programie Rachmistrz GT: jeden jako RaR (ryczałt ewidencjonowany) drugi jako Ra (PPKiR).  W RaR Gratyfikany GT działa prawidłowo. W Ra mam informację :

"Licencja przypisana do tego podmiotu gospodarczego nie jest zarejestrowana. Aby legalnie wykorzystywać program Gratyfikant GT, konieczna jest rejestracja u producenta, co można wykonać na dwa sposoby:
- za pośrednictwem Internetu - wybierając opcję Licencje w menu Pomoc;
- wysyłając pocztą wypełnioną kartę zgłoszeniową, która znajduje się w zakupionym pakiecie.

Niedopełnienie formalności w ciągu 30 dni będzie skutkowało częstszym pojawianiem się komunikatu."

Po jego otworzeniu (Ra) w opcji Pomoc, Licencję status licencji na Gratyfikant GT jest niezarejestrowana natomiast mam zarejestrowaną licencję na mikroGratyfikant GT, którego w ogóle nie używam. Licencje posiadam na Rachmistrz GT, Gratyfikant GT oraz Rewizor  GT na nieograniczoną liczbę stanowisk. Czy mogę na Ra normalnie używać Gratyfikant GT i jakie działanie powinnam podjąć?

Link to postu
W dniu 2.11.2021 o 11:36, Beata Szczepanik napisał:

Czy mogę na Ra normalnie używać Gratyfikant GT

Tak.

 

W dniu 2.11.2021 o 11:36, Beata Szczepanik napisał:

i jakie działanie powinnam podjąć?

Zgodnie z komunikatami programu należy wprowadzić i zarejestrować licencję tylko w przypadku biur rachunkowych jest jeden niuans - licencję rejestruje się tylko raz, więc przy korzystaniu z kolejnych podmiotów należy skopiować numer aktywacji z już uruchomionego podmiotu.

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 2.11.2021 o 11:36, Beata Szczepanik napisał:

- za pośrednictwem Internetu - wybierając opcję Licencje w menu Pomoc;

W kreatorze rejestracji można też wybrać opcję "Wpisanie numeru". Korzystając z tej opcji może Pani aktywować Gratyfikanta GT wpisując numer aktywacyjny odczytany z drugiego, działającego podmiotu.

 

PS.

Czy w obu podmiotach (RaR i Ra) są już dane księgowe?

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...