Skocz do zawartości

Data blokady Rewizor Nexo Pro

Polecane posty

Dzień dobry, 

 

czy istnieje jakieś rozwiązanie aby data blokady nie blokowała wszystkich dokumentów po okresie blokady.  Przykład: mam datę blokady 30.09.2021 i program nie pozwala zaksięgować dokumentu kiedy daję datę zapisu 01.10.2021 ale dokument jest z okresu zablokowanego. Tak samo jest z rozrachunkami kiedy są z zablokowanego okresu a chcę rozliczyć z data gdzie nie ma blokady to program nie pozwala. I w wielu miejscach w programie jest problem kiedy jest ustawiona data blokady a działanie jest z poza daty blokady. Pracując w innych programach data blokady nie pozwalała na księgowanie czy inne działanie z datą w okresie blokady ale jeśli się ustawiło datę zapisu/księgowania czy inne działanie z datą z poza okresu blokady to program powinien pozwolić zapisać.  Na przykład w innym programie kiedy ustawię datę zapisu/księgowania 01.10.2021 a data dokumentu jest 30.09.2021 to program pozwoli zaksięgować z ustawioną datą blokady 30.09.2021 a Rewizorze Nexo jest to niewykonalne. Proszę o zmiany w tym zakresie.

  • Lubię to 1
Link to postu

Podpisujemy się pod powyższym. Data blokady w nexo jest zupełnie nie funkcjonalna i często bardzo utrudnia pracę. Jej działanie jest dla nas zupełnie nie zrozumiałe, jak można blokować dodanie zapisu w miesiącu, który nie jest zablokowany. Na żadnym innym oprogramowaniu nie spotkałem się z takim nonsensem. W tej chwili blokada musi być bardzo często wyłączana, co powoduje tylko ryzyko że w tym czasie ktoś zrobi jakieś poważniejsze zmiany w odblokowanym okresie. Nie dość, że trzeba ją co chwilę wyłączać, co tylko wydłuża pracę, to jeszcze trzeba pilnować, aby żaden z pracowników w tym czasie niczego nie robił i przez przypadek nie zmienił czegoś w poprzednim okresie. 

  • Lubię to 2
Link to postu
W dniu 8.11.2021 o 08:02, Przemysław Werner napisał:

Zapisaliśmy sugestię, aby data blokady uwzględniała tylko datę zapisu.

Proszę pamiętać też o datach rozliczenia rozrachunku aby nie można go było rozliczyć w okresie zablokowanym (można rozliczyć rozrachunek z datą powstania w okresie zablokowanym ale z datą rozliczenia w okresie niezablokowanym). Dziękuję

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...