Skocz do zawartości

Generowanie zleceń serwisowych dla kompletów i usług

Polecane posty

Weryfikujemy czy moduł zleceń serwisowych przydałby się nam do scenariuszy gdzie "urządzeniami" są m.in.:

  1. szafy sterownicze (które fizycznie stanowią komplet kilku modułów sterowniczych, których każdy jest zbudowany z podzespołów, które czasem trzeba naprawić)
    • Zatem "targetem" jest rodzaj "KT" jako całość panelu.
  2. usługi programowania modułów w tych szafach, gdzie czasem po jakimś czasie wychodzi na jaw jakiś bug, etc.
    • Zatem "targetem" jest rodzaj zarówno "US" i "UJ".

 

Zauważyłem, że Gestor pomija (nie proponuje) auto-generowanie wszystkich rodzajów oprócz "TW", co przynajmniej w przypadku "KT" wydaje się dużym brakiem (przecież nawet np. komputer PC jest kompletem części).

 

Dodam, że dobrze gdyby takie generowanie pojawiło się nie tylko dla "KT", ale także dla "US" i "UJ", gdzie (w naszym przypadku) na fakturze jest np. UJ "Wykonanie panelu sterowania" pod którym w Kosztorysie (materiałach) znajdują się poszczególne moduły takowego panelu. Panel powstały jako taka UJ ma swój numer seryjny w opisie i myślę, że powinno się go móc dać "przetworzyć" na Gestorowe urządzenie, a nie łapać każdy jego moduł osobno.

 

Czy coś stoi na drodze aby Gestor umiał przetwarzać wszystkie kartoteki?

 

 

Link to postu

Dokładnie tak.

 

Z racji, że Gestorowe urządzenie jest osobnym typem kartoteki i tylko generowanym na podstawie asortymentu, osobiście nie widzę przeciwwskazań aby mogły być generowane na podstawie dowolnych kartotek asortymentu (a nie tylko TW jak teraz). Jak podałem w przykładach - w naszym przypadku pozwoliłoby to na:

  1. szybszą pracę (brak konieczności przepisywania ręcznie)
  2. co ważniejsze - brak konieczności otwierania dokumentów oryginalnych ręcznie (bo na ten moment przy generowaniu, niestety Gestor nie pokazuje nawet, że ukrywa przed nami inne rzeczy niż TW i trzeba sprawdzać dodatkowo, czy faktycznie tego tam nie ma czy program to po prostu ukrył).
W dniu 10.11.2021 o 09:28, Igor Bernakiewicz napisał:

Jeśli tak, to zapiszę temat do realizacji.

Dziękuję za rozpatrzenie. :)

  • Dziękuję 2
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...