Skocz do zawartości

[SDK]Błąd logowania

Polecane posty

Dzień dobry,

mam problem z logowaniem przy pomocy sdk,
najpierw nie dało się zalogować na jednego użytkownika. Został zrestartowany serwer(w znaczeniu fizyczny komputer) i teraz nie da się już zalogować chyba na żadnego.

 

Tak wygląda metoda do logowania

 public Uchwyt UruchomSfere()
        {
            DanePolaczenia danePolaczenia = DanePolaczenia.Jawne(_serwer, _baza, uzytkownikSerwera: _uzytkownikSerwera, hasloUzytkownikaSerwera: _hasloSerwera);
            MenedzerPolaczen mp = new MenedzerPolaczen();
            Uchwyt sfera = mp.Polacz(danePolaczenia, InsERT.Mox.Product.ProductId.Subiekt);
            if (!sfera.ZalogujOperatora(_login, _haslo))
                throw new ArgumentException("Nieprawidłowa nazwa lub hasło użytkownika.("+_baza+"|"+_login+")");
            return sfera;
        }

za każdym razem zostaje rzucony ten mój wyjątek.

 

Subiekt ma aktywną licencje oraz ma wolne jedno stanowisko(załącznik).
Login i hasło na 100% są prawidłowe, da się nimi zalogować do subiekta.

 

Czy da się jakoś sprawdzić co tu się dokładniej dzieje ?

screen.png

Link to postu
W dniu 10.11.2021 o 10:12, Anna Sałacińska napisał:

Login na pewno jest prawidłowy,

Osobiście mam bardzo mało wiary w "na pewno", za wiele razy przekonywałem się że czasem patrzę a nie widzę.

Zaczął bym od poświęcenia dwóch minut na zmianę tego kawałka kodu poniżej tak żeby wyświetlić wszystkie parametry logowania, dla pewności że "na pewno" jest na pewno OK, bo może się okazać że jednak coś się tam zaplątało.

W dniu 9.11.2021 o 14:08, Anna Sałacińska napisał:
throw new ArgumentException("Nieprawidłowa nazwa lub hasło użytkownika.("+_baza+"|"+_login+")");

 

Link to postu
W dniu 11.11.2021 o 10:28, Janusz Siudek napisał:

A jaki wyjątek zwraca debugger?

Niestety na produkcji nie mam możliwości odpalenia VS ale nie zwraca żadnego wyjątku, zresztą tam nie mam(celowo) dodanego try catch więc wszystkie wyjątki wyświetlają  się jako alerty systemowe. 
Dla pewności sprawdziłam na testowym, po wpisaniu błędnych danych metoda ZalogujOperatora zwraca false. Nie rzuca wyjątków, nie wyświetla nic w konsoli.

W dniu 11.11.2021 o 12:10, Andrzej Kubik napisał:

Osobiście mam bardzo mało wiary w "na pewno", za wiele razy przekonywałem się że czasem patrzę a nie widzę.

Zaczął bym od poświęcenia dwóch minut na zmianę tego kawałka kodu poniżej tak żeby wyświetlić wszystkie parametry logowania, dla pewności że "na pewno" jest na pewno OK, bo może się okazać że jednak coś się tam zaplątało.

 

Tak były sprawdzane i na pewno są prawidłowe.

Nawet robiłyśmy w taki sposób że dane do logowania były wpisywane w notatniku, a następnie były kopiowane do programu oraz do subiekta.
W subiekcie zadziałały, w programie nie.

 

 

Generalnie to jest loteria, na jednym loginie działa na drugim nie, później przestaje działać na obu. Nie widzę tu żadnego sensownego schematu zachowań

 

 

 

edit:

Mam głupi pomysł, czy to

screen.png

to pokazuje ilość wolnych licencji z uwzględnieniem SDK ?
Może jakaś licencja została zajęta przez SDK, z jakiegoś powodu nie została zwolniona, a ja tego nie widzę

 

Edytowane przez Anna Sałacińska
Link to postu

Ten komunikat pojawia się gdy podamy nieprawidłowe hasło lub wskażemy nieprawidłowy login użytkownika.

Logując się do programu (Subiekt,Rachmistrz,Rewizor..itp) na liście użytkowników do wyboru pojawiają się opisy użytkowników.

Podczas logowania do sfery należy wskazać login. Może to być trochę mylące.

Czy na pewno logując się sferycznie wskazano login?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...