Skocz do zawartości

Poczta - nie zapisało wysłanego maila [błąd]

Polecane posty

1/ POCZTA - WYSYŁKA

Po ostatnich poprawkach wokół modułu poczty widzę, że coś grubego (niekiedy) się z nią dzieje.

W sobotę wykreowałem wiadomość mailową (długo ja tworzyłem) ale ostatecznie wieczorem ją wysłałem (na 101% kliknałem wyślij a wiadomośc najpierw poleciała do nadawczej a potem z niej zniknęła) z NEXO do adresata.

 

Dziś odkryłem, że wiadomość się zapisała w WYSŁANE, tzn. zgadza się godzina i adresat.

Nie zgadza się jednak całkowicie treść (została ona pobrana z jakiegoś przypadkowego, starego maila którego wysłałem do zupełnie kogoś innego - chyba w 2020 roku).

Na home (używamy IMAP) jej nie mam w wysłane. Na innym kliencie (w smartfonie) w wysłane też mi jej nie z synchronizowało.

Jeszcze nie ustaliłem czy wiadomość w ogóle dotarła do odbiorcy i ewentualnie w jakiej postaci (w sensie czy była tam treść faktycznie przeze mnie stworzona czy ta przypadkowo w wyniku błędu podmieniona).

Co ciekawe, przed chwilą sprawdziłem co w takim razie pokaże CTRL+J (konwersacja) na wiadomości na którą odpowiadałem (ciekawy byłem co wówczas zostanie pokazane) i widzę, że tworzona wiadomość jest w szkicach.

Co jeszcze ciekawsze, po wywołaniu w/w konwersacji wiadomość z "złą treścią" zniknęła z WYSŁANE. 

Na całe szczęście kilka chwil wcześniej ją zapisałem (export) na pulpit (bo sprawdzałem czy po eskporcie też bedzie pokazywała błednie treść i tak się dzieje).

 

Obecnie używamy 37.0.1 

W/w Adresat ma konto na gmail.com

To raczej przypadek (pewnie to wynika że akurat ostatnio z nim dużo koresponduje) ale ja już podobną sytuację miałem z tym adresatem.

Wysłałem maila 2.11.2021 i ta wiadomość nie została zapisana w WYSŁANE w NEXO,
Nie jest zapisana na HOME w wysłane

ale do klienta dotarła - przesłał mi tą wiadomość jako kopię, bo dzwoniłem do niego w tej sprawie.

 

Reasumując coś się dzieje bo zauważyłem już 2 przypadki.

Wcześniej czyli na wersji 36 się tak nie działo.

Problem ujawnił się na wersji 37 lub 37.0.1

Zadziałajcie proszę bo to ważna rzecz.

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...