Skocz do zawartości

Dowód zakupu do klienta


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Aga Zgaga,

Polecane posty

Dzień dobry, prowadzę sprzedaż na allegro. Nie mam kasy fiskalnej, zamiast tego do każdej paczki drukuje fakturę imienną i dołączam do produktu. Chciałbym dać odpocząć trochę druakrce. Czy jest możliwość aby po każdym wygenerowanym dokumencie sprzedaży /wysłaniu produktu, był generowany meil z załączoną fakturą imienną do klienta, po to abym nie musiał drukować do każdej paczki dokumentu i wkładać do środka? 

 

Pozdrawiam 

Link to postu

Problem polega na tym że nie załącza w wiadomości automatycznej wygenerowanej fv w wersji pdf. Wysyła samą treść bez załącznika. Podaje w polu "załącznik" link do fv taki sam jak w ustawieniach "zewnętrzny system sprzedaży", jednak wiadomości sci wychodzą bez załącznika 

Edytowane przez Wojciu heu
Link to postu
  • Rozwiązanie
W dniu 18.11.2021 o 11:05, Wojciu heu napisał:

Najpierw tworzę dokument, jest utworzony, następnie list przewozy, po oznaczeniu jako "wysłane" dopiero tworzy się meil i wysyła. Więc na 100% plik pdf z fv jest utworzony 

Czy pracujesz na komputerze klienckim, czy na serwerze tam gdzie jest zainstalowana baza Sello?

Możesz podesłać zrzut z Sello, z ustawień, żeby było widać ścieżkę do lokalizacji pliku?

Link to postu

Można sprawdzić co wygeneruje dokładnie tag umieszczony w polu z załącznikiem, np przeklejając go na chwilę do szablonu wiadomości do treści i wygenerować taką wiadomość z tego szblonu. Czy ścieżka utworzona w taki sposób wskazuje na pewno na istniejący plik (można ją wkleić np w eksplorator windows i zobaczyć czy plik się otworzy).

 

Link to postu
W dniu 18.11.2021 o 13:58, Bartosz Rosa napisał:

Można sprawdzić co wygeneruje dokładnie tag umieszczony w polu z załącznikiem, np przeklejając go na chwilę do szablonu wiadomości do treści i wygenerować taką wiadomość z tego szblonu. Czy ścieżka utworzona w taki sposób wskazuje na pewno na istniejący plik (można ją wkleić np w eksplorator windows i zobaczyć czy plik się otworzy).

 

Załączam screeny jaki mam link w ustawieniach oraz załączniku szablonu. Dokumenty za każdym razem w formie pdf generuje prawidłowo. Więc gdzieś w szablonie wiadomości mam błąd skoro nie załącza.

1.png

2.png

Link to postu
W dniu 18.11.2021 o 23:58, Wojciu heu napisał:

Więc gdzieś w szablonie wiadomości mam błąd skoro nie załącza.

Napisałeś wcześniej, że maile są wysyłane, ale sprawdź jeszcze w ustawieniach -> Wiadomości automatyczne, oznaczone w Twoim przypadku powinno być tak jak na screenie poniżej. Może masz podstawiony identyczny szablon wiadomości, ale o innej nazwie :)

1248222768_sellowysyaniewiadomociautomatycznych.jpg.4df277574e83413bd4c644541416f0f9.jpg

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 10:50, Aga Zgaga napisał:

Napisałeś wcześniej, że maile są wysyłane, ale sprawdź jeszcze w ustawieniach -> Wiadomości automatyczne, oznaczone w Twoim przypadku powinno być tak jak na screenie poniżej. Może masz podstawiony identyczny szablon wiadomości, ale o innej nazwie :)

1248222768_sellowysyaniewiadomociautomatycznych.jpg.4df277574e83413bd4c644541416f0f9.jpg

Mam dobrze ustawione 😀 meila wysyła automatycznie z taką samą treścią tylko że nie załącza pliku żadnego 

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 07:33, Bartosz Rosa napisał:

A na jakie zdarzenie jest generowany ten mail? I czy w ogóle on jest generowany automatycznie czy ręcznie?

Generowany automatycznie, podczas ustawienia statusu na "wysłane". Wysyła prawidłowo meila z taką samą treścią jak na szablonie, lecz nie załącza żadnego pliku pdf 

Link to postu

U mnie też i też inna partycja niż C. Może być problem z dostępem/uprawnieniami do pliku zapisanego na partycji C.

 

Nie wiem, czy na próbę można skorzystać z pendrive (raczej tak...), ale możesz go podpiąć, zmienić ścieżkę zapisu na niego i zobaczyć czy dok. się wygeneruje, wtedy będzie jasne.

Link to postu
W dniu 18.11.2021 o 13:58, Bartosz Rosa napisał:

Można sprawdzić co wygeneruje dokładnie tag umieszczony w polu z załącznikiem, np przeklejając go na chwilę do szablonu wiadomości do treści i wygenerować taką wiadomość z tego szblonu. Czy ścieżka utworzona w taki sposób wskazuje na pewno na istniejący plik (można ją wkleić np w eksplorator windows i zobaczyć czy plik się otworzy).

A w tym przypadku co się tworzy w treści maila?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...