Skocz do zawartości

Import/export towarow?

Polecane posty

Witam,

 

wg. wygenerowanego exportu jedyne dostepne pola to:

Rodzaj    Nazwa    J.m.    Stawka VAT    Cena netto    Cena brutto
 

a pozostale pola a przynajmniej flagi JPK? Co to za import jak i tak pozniej trzeba sobie poklikac?

 

Ciekawe czy przy imporcie potrafi przynajmniej wyliczyc np. cene netto jak podana jest tylko cena brutto, zaimportowalam na probe 2 produkty w csv i jak na razie na pulpicie po juz parunastu minutach "Rozpoczęto import produktów" i nic...

Link to postu
W dniu 20.11.2021 o 00:24, Agnieszka Chojak napisał:

a pozostale pola a przynajmniej flagi JPK?

Pozostałe dostępne są w eksporcie do formatu EPP.

 

W dniu 20.11.2021 o 00:24, Agnieszka Chojak napisał:

zaimportowalam na probe 2 produkty w csv i jak na razie na pulpicie po juz parunastu minutach "Rozpoczęto import produktów" i nic...

Subiekt 123 nie posiada funkcjonalności importu towarów z pliku CSV. Importować można tylko z EPP.

Link to postu
W dniu 20.11.2021 o 22:48, Agnieszka Chojak napisał:

Po co dodawac wogole csv, obslugiwac go jedynie do eksportu i to tylko czesciowo?

Po to, aby był dostepny mechanizm wyciągający prosta listę towarów do pliku tekstowego. EPP tego nie zapewni.

 

W dniu 20.11.2021 o 22:48, Agnieszka Chojak napisał:

Szkoda ze taki import nie wywala jakiegos komunikatu o bledzie, nieobslugiwanym formacie czy cos.

Racja. Dodatkowo, moim zdaniem, CSV nie powinien być domyślnym formatem eksportu.

Link to postu

Witam,

 

a czym edytowac to EPP? Patrze ze to w sumie zwykly tekstowy plik tylko z jakas struktura.

 

Wyczytalam ze jest do tego EditPad, tyle ze pobrany EditPad Pro 8 nie otwiera wygenerowanego exportu z Subiekta123 :

 

BUMMER "The file you selected does not appear to be an EditPad Project file"

 

Moze jest jakis konwerter tego EPP z/do Excela, CSV?

 

EDIT: Po analizie tego co wypluwa subiekt123 w EPP owszem flagi JPK sa ale nie widze aby zapisywal czy towar podlega EPP - to chyba nowe i tego jeszcze nie ogarneli aby dodac czyli nawet uzywajac tego i tak trzeba sobie poklikac...

Edytowane przez Agnieszka Chojak
Dodanie info.
Link to postu
W dniu 21.11.2021 o 16:19, Agnieszka Chojak napisał:

a czym edytowac to EPP?

Dowolnym edytorem tekstowym, np. Notatnikiem.

W dniu 21.11.2021 o 16:19, Agnieszka Chojak napisał:

Wyczytalam ze jest do tego EditPad, tyle ze pobrany EditPad Pro 8 nie otwiera wygenerowanego exportu z Subiekta123

Nie potwierdzam. U mnie plik otwarł się bez problemu. Przy czym, jak Pani zauważyła, struktura EPP nie sprzyja szybkiemu dopisywaniu kolejnych asortymentów.

W dniu 21.11.2021 o 16:19, Agnieszka Chojak napisał:

Moze jest jakis konwerter tego EPP z/do Excela, CSV?

Z pewnością - proszę przeszukać internet. Ja znalazłem bez problemu, ale nie chcę tutaj podsuwać konkretnych wyników.

W dniu 21.11.2021 o 16:19, Agnieszka Chojak napisał:

ale nie widze aby zapisywal czy towar podlega EPP - to chyba nowe i tego jeszcze nie ogarneli aby dodac

MPP jest starsze od GTU, ale format EPP nie przewiduje przesyłania znacznika MPP w kontekście kartoteki asortymentu, a jedynie dla przesyłanego dokumentu. Subiekt 123 nawet jeśli by chciał, to nie ma gdzie tego znacznika umieścić, ani skąd odczytać. Swoją drogą przyznaję, że nie miałem świadomości tego braku. Szkoda, bo to dosyć istotne.

 

W dniu 21.11.2021 o 16:19, Agnieszka Chojak napisał:

czyli nawet uzywajac tego i tak trzeba sobie poklikac...

Jeśli nie zamierza Pani korzystać z grup produktów, to myślę, że gdy przypisze Pani wszystkie towary podlegające pod MPP do jakiejś grupy (to można zrobić importem z EPP), a następnie zwróci się Pani do InsERT z prośbą o zbiorcze nadanie tego znacznika dla towarów z tej grupy, to będą w stanie to zrobić. Ewentualnie, jeśli w Pani przypadku wszystkie towary z GTU 07 podlegają MPP, to na tej podstawie również powinno się udać.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...