Skocz do zawartości

Formatowanie warunkowe na liście dokumentów rejestru

Polecane posty

Dzień dobry

 

Od wczoraj zabrałem się za próby z formatowaniem warunkowym, ale chyba poległem... Być może ktoś z szanownych użytkowników będzie w miał chęci mi pomóc...

 

Konkretnie chodzi o to - klient dostarcza mi raz w miesiącu faktury (sporą ich liczbę), nie prowadzi raportu kasowego (kasa jest według tego co mi później wyjdzie z rozrachunków w Rewizorze)... Ja wprowadzając faktury zakupu zaznaczam w okienku "rozrachunek powiązany z zakupem na kontach" kategorię w zależności od sposobu zapłaty (skonfigurowałem sobie kategorie X VIS - dla karty i X GOT dla gotówki) - swoją drogą przydałaby się funkcjonalność (a może jest), by w przypadku odpowiedniego zaznaczenia od razu robił się zapis w operacjach kasowych/bankowych. Sporo dokumentów powtarza się w zakresie kontrahentów i kwot - w związku z czym często korzystam z funkcji powiel - jednakże różni się sposobem płatności, co przy powielaniu powoduje konieczność dodatkowego otwierania okienka rozrachunków (F 11) i zmiany. Przy formatowaniu zmierzam do tego, by pozycje na liście dokumentów w dekretacji i księgowaniu bez kategorii w rozrachunkach (czyli płatne przelewem) pozostały bez zmian, pozycje z X VIS były w jednym kolorze, a X GOT w innym.

 

Próbowałem, próbowałem ale nic mi nie wychodziło. Liczę na bardziej biegłych w temacie.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Link to postu

Dekret księgowy może być powiązany z wieloma rozrachunkami. Co w takiej sytuacji? Tylko proszę nie pisać, że taki przypadek u Pana nie wystąpi, bo rozwiązanie musi taką sytuację uwzględniać. Czy wtedy ma działać dla pierwszego rozrachunku wg LP pozycji?

Link to postu

Witam

 

Wtedy dorabiam trzecią kategorię, która generuje inny kolor (?). Najpierw chciałbym rozwiązać poruszony wyżej problem - ewentualne wynikające z tego problemy rozwiązywałbym później, tym bardziej, że jednak taka sytuacja w opisywanej przeze mnie sytuacji nie występuje: jeżeli mam kilkadziesiąt operacji zakupu paliwa na 100 PLN brutto na jednej stacji paliw, przy czym kilka jest zapłaconych gotówką a reszta kartą, to chciałbym po prostu widzieć, którą mogę skopiować nie wchodząc w rozrachunki, bo w skali miesiąca daje to pewne zyski/straty czasu.

 

Pozdrawiam

Link to postu
W dniu 28.11.2021 o 08:58, Grzegorz Walczak napisał:

Być może ktoś z szanownych użytkowników będzie w miał chęci mi pomóc...

W dniu 28.11.2021 o 08:58, Grzegorz Walczak napisał:

Liczę na bardziej biegłych w temacie.

Proszę wprost pisać czego Pan oczekuje, jak Pan rozumie pomoc przy realizacji tak technicznego i niebanalnego rozwiązania ? W czym Pan jest biegły -  w czym może zrewanżować się na forum ?

 

W dniu 28.11.2021 o 08:58, Grzegorz Walczak napisał:

Konkretnie chodzi o to - klient dostarcza mi raz w miesiącu faktury (sporą ich liczbę), nie prowadzi raportu kasowego (kasa jest według tego co mi później wyjdzie z rozrachunków w Rewizorze)... Ja wprowadzając faktury zakupu zaznaczam w okienku "rozrachunek powiązany z zakupem na kontach" kategorię w zależności od sposobu zapłaty (skonfigurowałem sobie kategorie X VIS - dla karty i X GOT dla gotówki)

Dlaczego nie zmienia Pan kategorii dekretu, wtedy formatowanie listy będzie banalnie proste ?

 

W dniu 28.11.2021 o 08:58, Grzegorz Walczak napisał:

swoją drogą przydałaby się funkcjonalność (a może jest), by w przypadku odpowiedniego zaznaczenia od razu robił się zapis w operacjach kasowych/bankowych.

Program nie posiada takiej funkcjonalności, ale posiada inne, które mogą przyspieszyć pracę - do dekretu można dodać kolejną grupę z przeksięgowaniem do kasy/banku/kartę, można się wspomagać pieczęciami księgowymi, można wprowadzać dokumenty od strony ewidencji VAT i przygotować schematy importu dla różnych form płatności.

 

W dniu 28.11.2021 o 11:25, Grzegorz Walczak napisał:

jeżeli mam kilkadziesiąt operacji zakupu paliwa na 100 PLN brutto na jednej stacji paliw, przy czym kilka jest zapłaconych gotówką a reszta kartą, to chciałbym po prostu widzieć, którą mogę skopiować nie wchodząc w rozrachunki, bo w skali miesiąca daje to pewne zyski/straty czasu.

Czy nie byłoby wszystkim (klientowi i Panu) łatwiej korzystając z kart paliwowych ?

 

 

Link to postu
W dniu 28.11.2021 o 11:25, Grzegorz Walczak napisał:

Wtedy dorabiam trzecią kategorię, która generuje inny kolor (?).

W jaki sposób utworzenie trzeciej kategorii pomoże w sytuacji, gdy jeden dekret będzie zawierał n rozrachunków o różnych kategoriach lub braku kategorii?

W dniu 28.11.2021 o 11:25, Grzegorz Walczak napisał:

ewentualne wynikające z tego problemy rozwiązywałbym później

Mechanizm formatowania warunkowego nie pozwala na zostawienie takich problemów na później, a zatem:

W dniu 28.11.2021 o 09:50, Jacek Izydorczyk napisał:

... proszę nie pisać, że taki przypadek u Pana nie wystąpi, bo rozwiązanie musi taką sytuację uwzględniać.

 

Link to postu

Wydawało mi się, że zadaję proste pytanie: chodzi o kod do formatowania sql, który uwzględniając wartość kategorii wprowadzanej w oknie rozrachunków zaznacza konkretną linijkę w oknie dekretacji - mam 5 pozycji orlena z czego 3 są zielone, bo zapłata kartą (czyli kategoria X VIS) a 2 różowe bo gotówka (kategoria X GOT) - żebym optycznie na pierwszy rzut oka miał podział - mniej więcej na tym polega formatowanie warunkowe, prawda?

Cytat

Dlaczego nie zmienia Pan kategorii dekretu, wtedy formatowanie listy będzie banalnie proste ?

Kategoria dekretu jest mi potrzebna do innego podziału, więc jej wykorzystanie odpada

 

Cytat

Czy nie byłoby wszystkim (klientowi i Panu) łatwiej korzystając z kart paliwowych ?

Pewnie, że byłoby łatwiej, ale wątpię, że próbował Pan do takich rozwiązań przekonać 65-letniego przedsiębiorcę z prowincji - ja do różnych rzeczy próbowałem

Cytat

W jaki sposób utworzenie trzeciej kategorii pomoże w sytuacji, gdy jeden dekret będzie zawierał n rozrachunków o różnych kategoriach lub braku kategorii?

Przy wprowadzaniu pojedynczej faktury zakupu, a do tego mi przedmiotowa funkcjonalność byłaby potrzebna, raczej wielokrotne rozrachunki nie występują.

 

Wydaje mi się proste zagadnienie, na które odpowiedzią mogłoby być kilka wersów kodu lub odpowiedź - nie da się/ nie da się za darmo zostało rozdmuchane do pokaźnych rozmiarów. Ja szukam możliwości uproszczenia pewnej czynności, bez teoretycznego rozwiązywania problemów, które od 7 lat użytkowania programu i 15 firmach u mnie nie występowały. Być może teraz pewne zakłócenia komunikacyjne zostały wyjaśnione.

 

W każdym razie pozdrawiam

Link to postu
W dniu 28.11.2021 o 14:25, Grzegorz Walczak napisał:

Przy wprowadzaniu pojedynczej faktury zakupu, a do tego mi przedmiotowa funkcjonalność byłaby potrzebna, raczej wielokrotne rozrachunki nie występują.

Trzeci i ostatni raz napiszę: przy formatowaniu warunkowym nie można zakładać, że raczej coś nie wystąpi.

Jak dla mnie koniec tematu, chyba, że zdecyduje się Pan na udzielenie odpowiedzi na pytanie zadane w pierwszym moim poście w tym wątku.

Link to postu

Nie rozumiem o co Panu chodzi:

 

Jeżeli wprowadzam coś takiego:

Poz.    Konto    Kwota Wn    Kwota Ma    Treść    S    Rozrachunek    Transakcja    VAT
             
1    210-00050        99,99     ... Paliwo samochodowe    Zapis w rozrachunkach stworzony przez dekret    Z - zobowiązanie    F 1126K2/...
2    222-1    9,35         ... Paliwo samochodowe                23
3    401-4-1    67,98       ... Paliwo samochodowe                
4    761-8    22,66        ... Paliwo samochodowe     

5    550    67,98         ... Paliwo samochodowe                
6    490        67,98     ...Paliwo samochodowe             

 

I na etapie pozycji nr 1 w oknie rozrachunków wprowadzam X GOT, X VIS lub nic i w zależności od tego jest jeden, drugi albo nie ma koloru na liście to gdzie jest możliwość wielokrotnych rozrachunków? Miałoby być więcej kont rozrachunkowych (choć w jednym dokumencie zakupu taka sytuacja NIE WYSTĘPUJE) to po prostu nie będę wprowadzał kategorii do rozrachunków.  Pan podchodzi chyba do dekretowania od strony teoretyka natomiast ja wiem jak wprowadzałem, wprowadzam i pewnie jeszcze przez pewien czas wprowadzać będę.

 

Powoli zaczynam uważać, że wchodzi w grę "nie da się za darmo"...

 

Link to postu
W dniu 28.11.2021 o 14:52, Grzegorz Walczak napisał:

Nie rozumiem o co Panu chodzi:

To tak jak ja, czytam i nie rozumiem o co Panu chodzi.

Zamiast zaakceptować że

W dniu 28.11.2021 o 14:39, Jacek Izydorczyk napisał:

przy formatowaniu warunkowym nie można zakładać, że raczej coś nie wystąpi.

i odpowiedzieć na proste pytanie Jacka woli Pan tracić czas na dyskusje.

Powoli zaczynam podejrzewać że nie chodzi o uzyskanie pomocy tylko o podroczenie się.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...